Perşembe / 24 Eylül 2020

Süleyman Soylu’dan Ekrem İmamoğlu’na tehdit: Başka işlerle meşgul olursan pejmürde ederiz

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun HDP’li belediyelerle temasını eleştirerek, “İşini yap, başımızın üzerinde yerin var; ama işini yapmanın dışında başka işlerle meşgul olursan pejmürde ederiz. Bu kadar açık ve net” dedi.

205,673BeğenenlerBeğen
8,585TakipçilerTakip Et

Bursa valiliği tarafından düzenlenen bir toplantıda konuşan Soylu’nun hedefinde görevden alınan HDP’li belediye başkanlarını ziyaret eden İmamoğlu vardı.

İBB başkanının HDP’lilere Atatürk tablosu vermesini ‘şaklabanlık’ olarak niteleyen bakan, şöyle devam etti:

Herkes kendi işini yapsın ve ballandıra ballandıra anlatıyor; sarılmışlar, kucaklaşmışlar, halay çekmişler. Allah neşenizi artırsın, gözümüz yok. Ay yıldızlı bayrağı Diyarbakır Belediyesi ve diğer belediyelerden çıkartılırken, içiniz rahattı değil mi? Şimdi gönlünüz bir terör örgütü müzahirlerine Atatürk tablosunu verirken rahat etsin. Atatürk’ün her türlü istismar edildiği ortamı gördük bu ülkede ama terör örgütü üzerinden istismar edildiğine şimdiye dek rastlamadık. Yazıklar olsun. Bu tip şaklabanlıklar, Türkiye’nin kendi istikametini başka bir noktaya mağdurdur. Herkes kendi işini yapsın ve ballandıra ballandıra anlatıyor; sarılmışlar, kucaklaşmışlar, halay çekmişler. Allah neşenizi artırsın, gözümüz yok. Buradan söylüyorum; işini yap, başımızın üzerinde yerin var; ama işini yapmanın dışında başka işlerle meşgul olursan pejmürde ederiz. Bu kadar açık ve net. Bu ülke adına, bu millet adına, sağına soluna bakmayız. Yıllardır terörden acı çeken insanlar dururken terörist cenazelerinde mezarları başında yas tutan adamlara böylesine bir destek milletimizin de bizim de gönlümüzü acıtır, kimse kusura bakmasın.”

En çok okunanlar

Gündem

Kılıçdaroğlu: Bırakın yardım yapmayı IBAN numarasıyla yardım istediler

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, eğitim sektörü paydaşlarından kantin işletmecileri, servis şoförleri ve kırtasiyeciler ile bir araya geldi.

“Kendi liderinizi bıraktınız Süleyman Soylu’nun peşine düştünüz, bırakın cumhurbaşkanımızı koruyun”

Ordu Milletvekili Cemal Enginyurt, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun AYM açıklamasına ilişkin "Yarın Parlamenter Sisteme dönüş olursa AYM Başkanlık sistemini reddederse "AYM Cumhur İttifakını istemiyor" diyecekler. Sayın Süleyman Soylu ise buna zemin hazırlıyor. Seçimin yeni düşmanı AYM olduğu belli oldu" dedi.

Dilipak: AK Parti’de çok ciddi çözülme var

Hükümete yakınlığıyla bilinen Yeni Akit yazarı Abdurrahman Dilipak, Selen Danalıoğlu’nun sunduğu YouTube kanalı Stolk Gündem’de dikkat çeken açıklamalarda bulundu.

Ceren Özdemir’in katili Özgür Arduç’dan skandal sözler

Ordu’da, üniversite öğrencisi Ceren Özdemir’i öldürüp, yakalanacağı sırada da iki polis memurunu yaralayan katil Özgür Arduç, yeniden hakim karşısına çıktı.

Kılıçdaroğlu, Mansur Yavaş ve Ekrem İmamoğlu’nun cumhurbaşkanlığı adaylığı sorusuna ne yanıt verdi?

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Mansur Yavaş ve Ekrem İmamoğlu'nun isimlerinin cumhurbaşkanlığı adaylığı için geçmesiyle ilgili "Bütün çabalarını bütün emeklerini yönettikleri kente verecekler" ifadelerini kullandı.