‘Süleyman Soylu ve Berat Albayrak’ın tasfiye edilme ihtimali binde bir’

AKP'nin 23 Haziran seçim yenilgisinin üstesinden nasıl bir manevra ile gelebileceği konusu Ankara kulislerinin en çok konuşulan konularından biri.

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’dan gelen sinyaller, köklü değişikliklere ve parlamenter sistemin yeniden ihdas edilmesi ihtimaline kapıları kapatırken, Kabine’de kimlerin yerini koruyup koruyamayacağı tartışması da devam ediyor.

Seçim yenilgisinin sokaktaki yansımalarında, Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak’ın mağlubiyetin gerekçelerinden biri olarak görülmesi, Ankara’da pek karşılık bulmuşa benzemiyor.

Türktime yazarı Talat Atilla’ya göreyse, iktidarın üzerinde esrarengiz eller var ve, ’40 senede kaşıkla toplanılan güvenirlilik; 20-25 kişinin hovarda siyaseti ile heba ediliyor..’

Konuyu Bakanlar Kurulu revizyonu iddialarına getiren Atilla, Kabine’de büyük sürprizler olmayacağını savunuyor.

Atilla, bu konudaki kulis bilgilerini şu satırlarla paylaşıyor:

“Denizbank genel müdüründen… Aslen DYP kökenli bir CHP milletvekiline kadar onlarca isim kulaklara fısıldanıyor… Sosyal medyada dolaşan listelerde ilgimi çeken bir isim var;Prof. Dr. Ruhi Ersoy…

İki dönem MHP’den vekillik yapan… Halen MHP Lideri Devlet Bahçeli’nin başdanışmanı olarak görev yapan Osmaniyeli bir bilge genç siyasetçi… (Sosyal medyadan konuşmalarına bakarsanız, BİLGE kelimesinin içinin dolduğunu gözlemleyebilirsiniz)

Ersoy’un ismi Turizm Bakanlığı için geçiyor. Olur mu, olmaz mı bilmiyoruz… Çünkü… İktidarın MHP’ye stratejik mi? Gönül dostluğu ile mi yaklaştığını belki de bu yeni kabine ile öğreneceğiz. Karbon testi de diyebiliriz…

Benim izlenimim ise… İktidar, radikal ya da beklenilen değişiklikler yerine… 3-4 kişilik değişiklik yapmaya daha yakın görünüyor. En azından bugün ki izlenimim öyle…

Berat Albayrak’ın tasfiye edileceği söyleniyor ama… Bu ihtimal binde bir!

İktidarın belki de tek libero oyuncusu Süleyman Soylu gidecek deniyor ama… Soylu’nun tasfiye edilme ihtimali binde bir! Temel soruyu soralım; İktidar ana parametrelerini değiştirir mi? Bakın bu konuda size daha net bir yanıt verebilirim; Asla”

AKP panikte…50 bin üye istifa etti!

Eylül-Kasım ayları arası 57 bin kişinin ayrıldığı AKP'nin üye sayısı, son 4 ayda 114 binlik bir düşüş gösterdi. CHP ve İYİ Parti ise 4 ayda 30 binden fazla yeni üye kazandı.

Eski Fazilet partili Bülent Arınç’tan Gelecek Partisi’ne veryansın!

Milli Nizam, Milli Selamet, Refah ve Fazilet partileri ile AK Parti'de önemli görevlerde bulunan, eski Başbakan Yardımcısı ve eski Meclis Başkanı Bülent Arınç, gazeteci Ömer Şahin'in kaleminden bugün piyasaya çıkan, kendi hayatının anlatıldığı 'Küçük Erbakan' kitabıyla ilgili konuştu.

‘Kanal İstanbul’ ‘Katar İstanbul’ olma yolunda!..

Katar Emiri’nin annesi Şeyha Moza’nın Başakşehir’de 100 bin lira sermayeli şirket kurup 1.5 ay kadar sonra Kanal İstanbul güzergahında 44 dönüm arazi satın aldığı ortaya çıktı.

Davutoğlu’na ‘Vekil isterse veririm’ demişti… AKP’den yanıt geldi

Siyaset dünyasında ‘kiralık vekil’ tartışması başladı. AKP Ünal, İYİ Parti lideri Akşener’in ‘Yeni partiler vekil isterlerse veririm’ açıklamasını eleştirdi. Ünal, “Türk siyasetinde bir bidat adeta oluşturdular. Bu, ‘kiralık vekil’ çok çirkin bir ifade farkındayım. Milletin iradesi kimsenin tekelinde değildir” dedi.

MHP’den çok sert Davutoğlu açıklaması

MHP'li Edip Semih Yalçın, Türkiye'de eski kirli defterlerin açıldığını savunarak ‘’MHP, tehditlere karşı devletin elini güçlendirmek için millî mutabakat zemini oluşması yönünde çaba sarf etmiştir” dedi. Yalçın, 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’e ‘Cambaz oynatıcısı’, Ahmet Davutoğlu’na da ‘’Yalancı pehlivan” dedi.
210,479BeğenenlerBeğen
4,597TakipçilerTakip Et