Cuma / 3 Temmuz 2020

‘Süleyman Soylu ve Berat Albayrak’ın tasfiye edilme ihtimali binde bir’

AKP'nin 23 Haziran seçim yenilgisinin üstesinden nasıl bir manevra ile gelebileceği konusu Ankara kulislerinin en çok konuşulan konularından biri.

207,060BeğenenlerBeğen
7,856TakipçilerTakip Et

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’dan gelen sinyaller, köklü değişikliklere ve parlamenter sistemin yeniden ihdas edilmesi ihtimaline kapıları kapatırken, Kabine’de kimlerin yerini koruyup koruyamayacağı tartışması da devam ediyor.

Seçim yenilgisinin sokaktaki yansımalarında, Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak’ın mağlubiyetin gerekçelerinden biri olarak görülmesi, Ankara’da pek karşılık bulmuşa benzemiyor.

Türktime yazarı Talat Atilla’ya göreyse, iktidarın üzerinde esrarengiz eller var ve, ’40 senede kaşıkla toplanılan güvenirlilik; 20-25 kişinin hovarda siyaseti ile heba ediliyor..’

Konuyu Bakanlar Kurulu revizyonu iddialarına getiren Atilla, Kabine’de büyük sürprizler olmayacağını savunuyor.

Atilla, bu konudaki kulis bilgilerini şu satırlarla paylaşıyor:

“Denizbank genel müdüründen… Aslen DYP kökenli bir CHP milletvekiline kadar onlarca isim kulaklara fısıldanıyor… Sosyal medyada dolaşan listelerde ilgimi çeken bir isim var;Prof. Dr. Ruhi Ersoy…

İki dönem MHP’den vekillik yapan… Halen MHP Lideri Devlet Bahçeli’nin başdanışmanı olarak görev yapan Osmaniyeli bir bilge genç siyasetçi… (Sosyal medyadan konuşmalarına bakarsanız, BİLGE kelimesinin içinin dolduğunu gözlemleyebilirsiniz)

Ersoy’un ismi Turizm Bakanlığı için geçiyor. Olur mu, olmaz mı bilmiyoruz… Çünkü… İktidarın MHP’ye stratejik mi? Gönül dostluğu ile mi yaklaştığını belki de bu yeni kabine ile öğreneceğiz. Karbon testi de diyebiliriz…

Benim izlenimim ise… İktidar, radikal ya da beklenilen değişiklikler yerine… 3-4 kişilik değişiklik yapmaya daha yakın görünüyor. En azından bugün ki izlenimim öyle…

Berat Albayrak’ın tasfiye edileceği söyleniyor ama… Bu ihtimal binde bir!

İktidarın belki de tek libero oyuncusu Süleyman Soylu gidecek deniyor ama… Soylu’nun tasfiye edilme ihtimali binde bir! Temel soruyu soralım; İktidar ana parametrelerini değiştirir mi? Bakın bu konuda size daha net bir yanıt verebilirim; Asla”

Öztrak: ‘Çoklu baro’ projesi; avukatlara partilerine, etnik kimliğine, dini inancına göre cübbe dikme projesidir!

CHP Sözcüsü Faik Öztrak, çoklu baro' teklifinin "Avukatlara partilerine, etnik kimliğine, dini inancına göre cübbe dikme projesi' olduğunu söyledi. Öztrak baro başkanlarının Meclis kapısında bekletilmesine ise "Bu utanç, sadece ucube saray hükümetine ait değildir, sarayın vesayeti altına girmeyi tercih eden buna destek veren iktidar ve koalisyon ortakları da bu utanca ortaktır" sözleri ile tepki gösterdi.

Meral Akşener’den ‘erken seçim tarihi’ yorumu

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener Sözcü TV'de Nevşin Mengü'nün sorularını yanıtladı.

Ankara’da baro başkanlarına polis müdahalesi: Milletvekilleri darp edildi

Çoklu baro görüşmeleri ikinci gününde devam ediyor. Baro başkanlarının Meclis bahçesindeki bekleyişini haber yapan Artı TV muhabiri Sibel Hürtaş'ın gözaltına alınmasına tepki gösteren milletvekilleri darp edildi.

Erdoğan’dan Sakarya’daki patlamaya ilişkin ilk açıklama

Sakarya'daki hava fişek fabrikasındaki patlama sonrası AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan ilk açıklama geldi.

Perinçek’ten Erdoğan’a sosyal medya desteği: Milli devletin diktatörlük uygulaması gerekir

Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek, sosyal medya düzenlemeleriyle ilgili olarak "Milli devletin diktatörlük uygulaması gerekir" ifadelerini kullandı.
207,060BeğenenlerBeğen
7,856TakipçilerTakip Et