Süleyman Soylu seçimden 10 gün sonra kameralar karşısında

31 Mart'tan bu yana sessizliğini koruyan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, kameralar karşısına geçti.

31 Mart’tan bu yana sessizliğini koruyan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, kameralar karşısına geçti.

Polis haftasını kutlayan Soylu’nun seçimler hakkında herhangi bir değerlendirmede bulunmaması da dikkat çekti.

31 Mart yerel seçimleri öncesi hemen hemen her gün yaptığı konuşmalarla muhalefeti hedef alan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, seçim sonuçlarının ardından sessizliğe bürünmüştü.

AKP’lilerin “Kürt düşmanı, katil” dediği Süleyman Soylu’nun siyasi hayatı bitebilir

Soylu günler sonra bugün ilk kez kameralar karşısına geçti. 31 Mart’tan bu yana hakkında bazı iddialar olmasına rağmen sessiz olan Soylu’nun, seçim sonuçlarına dair bir değerlendirmede bulunmaması da dikkat çekti.

Ankara Cebeci Polis Şehitliği’nde Türk Polis Teşkilatı’nın kuruluşun 174’üncü yılı doyayısıyla bir konuşma yapan Soylu, şehitlere hitaben şu ifadeleri kullandı:

“İçiniz rahat olsun ki sizlerden gelen kardeşleriniz de yüksek bir sadakatle vatandaşın canını, malını korumak için canla ve başla çalışmaktadırlar. Türk Polis Teşkilatı, sadece ülkemizin değil, dünyanında güvenliğine katkı sağlamaktadır. Kötülüğün ve suçun kendini sürekli geliştirdiği bu zaman diliminde manevi korumanıza ulaşabilmek en büyük arzumuzdur. Sizler şehit, bizler de sizlere şahidiz. O tertemiz üniformanın hakkını verdiğinize, milletin emanetine sahip çıktığınıza, bir yaz gecesi bize ihanet edenlere karşı milleti, bayrağı savunduğunuza şahidiz. Ruhlarınız şad olsun.”

Erdoğan’dan ‘Kemalistler darbe yapabilir’ diyen yandaşlara ayar: Herhalde bunlar pek yiyip içemiyor, gezip tozamıyor

AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, yeni darbe söylentilerine ilişkin "Böyle bir şeye siz inanıyor musunuz? Bunlar tamamen bir kumpanya. Bu kampanyaya da maalesef doluşa gelip sizin gibi, hakikaten saygın olan gazeteci arkadaşlarımızın bu oyuna gelmelerini anlamakta zorlanıyorum." diye konuştu. Osman Kavala'ya, Gezi olaylarına ilişkin davanın ardından başka bir soruşturma nedeniyle tekrar gözaltı kararı verildiği ve bunun üzerine yargıya yönelik eleştirilen bulunduğunun ifade edilmesi üzerine de Erdoğan, bu eleştirilere katılmadığını dile getirdi.

Müfettişler ortaya çıkardı: Gökçek’e ihaleye fesat soruşturması

Ankara Büyükşehir Belediyesi müfettişleri, 2005'te alınan özelleştirme kararına rağmen Belbeton A.Ş.’ye özelleştirme gerçekleşmeden önce milyonluk yatırımlar yapıldığı, protokole göre Belediye’ye vermesi gereken kârın Meclis Kararları alınarak şirketin sermayesine eklendiğini ortaya çıkardı. Raporda, oluşan 16 milyon 241 bin 345 dolar zararın eski Belediye Başkanı Melih Gökçek, encümenler, ilgili bürokratlardan tazmini için dosyanın hukuk müşavirliğine gönderileceği de yer aldı.

Ekrem İmamoğlu o kararın ardından çileden çıktı: İsyan ediyorum

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, Sarıyer Belediyesi'ne yaptığı ziyaretin ardından gazetecilerin gündeme ilişkin sorularını yanıtla

Devlet Bahçeli’nin İYİ Parti mesajının altında ne yatıyor?

MHP lideri Bahçeli'nin İYİ Parti'deki istifalarla ilgili mesajının altından Ahmet Davutoğlu ve Ali Babacan'ın yeni partileri çıktı.

Nuh Mete Yüksel’den soruyu soran muhabire: Erdoğan gerekirse yargılanmalı… Beni içeri attıracaksın!

Eski Ankara Devlet Güvenlik Mahkemesi Başsavcısı Nuh Mete Yüksel, FETÖ'nün siyasi ayağı tartışması konusunda çarpıcı açıklamalarda bulundu.
209,638BeğenenlerBeğen
4,902TakipçilerTakip Et