Halkweb Haber Merkezi

FOX Ana Haber sunucusu Fatih Portakal İstanbul’un seçilmiş belediye başkanı Ekrem İmamoğlu’nun Ordu Valisi Seddar Yavuz’a hakaret ettiği iddiasını sürdürdü.

O görüntüler elimizde var diyen Portakal, “O gerçeklikleri duymasam 6 Haziran günü o cümleleri kurmazdım. Bana özür dilemelisin diyorlar ya. Biz bütün gerçeklikleri vermeye çalışıyoruz” dedi.

Fatih Portakal’dan Ekrem İmamoğlu’na Ordu Valisi tepkisi!

Portakal “Ben o hakaret ettiği cümleleri eleştirirken gerçekler üzerine bunu söylüyordum. RTÜK denilen bir kurum var ve bazı ifadeleri yayınladığınızda basın yoluyla bu hakareti yayılması deyip size uyarı verebiliyor, ceza verebiliyor. Biz istim üstünde bir kanalız, incecik bir ip üstünde yürümeye çalışan tüm mayınlara basmadan hareket etmeye çalışan bir kanalız.” diye konuştu.

Fatih Portakal İmamoğlu Vali’ye hakaret etti deyip eleştirmişti… Şimdi ne diyecek?

İŞTE O ANLAR: 

NE OLMUŞTU? 

Ekrem İmamoğlu Ordu’da havalimanında VIP kapısından içeri alınmasına rağmen dışarı çıkarılmamış ve gerginlik çıkmıştı. Daha sonra olayın görüntüleri FOX TV’de yayınlanmış İmamoğlu’nun Ordu Valisi Seddar Yavuz’a “İt” dediği iddiası da valilik tarafından ortaya atılmıştı. Fatih Portakal da görüntüleri izlediğini söyleyerek Ekrem İmamoğlu’nu eleştirmiş “Devletin valisine hakaret edemezsin” demişti.

“Bana it dedi” diyen Ordu Valisi Seddar Yavuz Ekrem İmamoğlu’na küfür etmiş

Daha sonra CHP tarafından yayınlanan görüntülerde İmamoğlu’nun ortamı sakinleştirmeye çalıştığı görülürken CHP Ordu Milletvekili Mustafa Adıgüzel Ordu Valisi Seddar Yavuz’un Ekrem İmamoğlu’na “S..ttirin gidin” diye hakaret ettiğini iddia etmişti. İmamoğlu yaşanan olaylar için hakaret iddialarını kabul etmedi “Vali basitlik yapmıştır” dediğini söyledi.