Star yazarından Gül ve Davutoğlu’na ‘PKK’ ve ‘FETÖ’ ile tehdit: ‘Sessiz kalırsanız…’

AKP’de “küskünler” olarak anılan 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül-Ali Babacan ikilisi ve eski başbakan Ahmet Davutoğlu hakkında hemen her gün parti kuracakları hususunda haberler ve yorumlar geliyor.

AKP’de “küskünler” olarak anılan 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül-Ali Babacan ikilisi ve eski başbakan Ahmet Davutoğlu hakkında hemen her gün parti kuracakları hususunda haberler ve yorumlar geliyor.

İki ayrı parti olmasına artık kesin gözüyle bakılıyor. Davutoğlu, ramazanda iftar programlarında boy gösterirken Babacan’ın da dosyalar hazırladığına ve sonbaharda partiyi ilan edeceğine dair haberler yazılıp çizildi.

Star yazarı Resul Tosun, iki ismin de sessiz kalmalarının CHP’ye dolaylı destek olacağını savunarak “PKK” ve “FETÖ” kartının devreye gireceği mesajını veriyor.

Tosun, “Ben parti içinde farklı düşünenleri zenginlik olarak görenlerdenim” diyor ve ekliyor:

“Gül gibi değerlerin kaybedilmesine şiddetle karşı çıktım onlara yönelik karalamaları da onaylamadığımı bu sütunda açıkça yazdım. Mutabakat sağlansaydı CHP adayı olacağını açıkladığı güne kadar da Gül’ü savundum. Ama maalesef kendisinin cumhurbaşkanı seçilmesi için fedakârlık yapan kardeşine karşı muhalefetin ortak adayı olmayı kabul ettiğini açıkladığı gün, Gül hayatının hatasını yaptı ve bence siyaseten intihar etti.”

Tosun, “İnşallah öyle bir hata yapmaz ama bir parti kurarsa bence, bir bölen olarak tarihe geçmekten öte bir kazanım elde etmez” yorumunu yapıyor.

“Çünkü kuracağı partiye ne CHP tabanı ne MHP tabanı ne de HDP tabanı iltifat etmez” diyen yazar, “Hedef kitlesi yine AK Parti tabanı olacaktır. AK Parti tabanı da o talihsiz açıklamasından sonra Gül’e olan sevgisini büyük ölçüde kaybetmiştir. Karalamak için söylemiyorum sadece fotoğrafı okuyorum, öyle birilerinin iddia ettiği gibi ne Gül’de ne de Babacan’da kalabalıkları arkalarından sürükleyecek siyasi potansiyel görünmüyor” görüşünü savunuyor.

Davutoğlu’nun kalabalıkları cezp etme açısından Gül’den daha başarılı olduğunu düşünen Tosun, “Liderlik potansiyeli vardı ve bu alanda bir hayli de mesafe kat etti. Ama geldiği noktaya kimsenin lütfuyla değil alnının teriyle gelmiş ve topluma kendisini kabul ettirmiş Erdoğan gibi bir karizmaya rağmen partiye liderlik edemeyeceği öngörüsünü gösteremedi” ifadesini kullanıyor.

“Erdoğan ile uyumlu olsaydı bugün tartışmasız ikinci adamdı” diyen Tosun, “YSK kararı hakkındaki açıklaması ile ‘partimiz’ demesine rağmen parti ile arasına koyduğu mesafeyi iyice açtı” yorumunu yapıyor.

Tosun’a göre “şimdi hem Gül’ün hem de Davudoğlu’nun önünde 23 Haziran gibi önemli bir imtihan var.”

Gül’e yakın kimilerinin, 31 Mart öncesi “Partide Yıldırım’dan başka adam mı yoktu, İstanbul’da İmamoğlu, Ankara’da Yavaş!” diyerek tavır koyduğunu söyleyen Star yazarı, “Dolayısıyla Gül’ün CHP adayına destek vermesine şaşırmam ama beni yalanlamasına da sevinir ve kendisinden özür dilerim” diyor.

Davutoğlu’nun ise hâlâ “partimiz” dediği için partisinin adayını desteklemesinin umulduğundan bahseden Tosun, “Sessiz kalması bile CHP adayına dolaylı destek olacaktır ve kendisini PKK ve FETÖ ile aynı konuma düşürecektir. Onun için de en azından 23 Haziran’da kime oy vereceğini açıklaması gerekir diye düşünüyorum” diye konuşuyor:

“Evet soru şu, ‘Gül ve Davudoğlu İBB adayları hakkında ne düşünüyorlar?!’”

En çok okunan haberler

Kanlı pazarın planlayıcısı Mehmet Şevki Eygi öldü

Kanlı Pazar’ın planlayıcılarından, Özel Harp Dairesi'nin 'komünizmle mücadele'de görevlendirdiği gerici yazar Mehmet Şevki Eygi 86 yaşında öldü.

“Her şey çok güzel olacak” demeyen ünlüler İBB’den milyonları götürmüş

Yeniçağ gazetesi yazarı Murat Ağırel, İBB ihalelerinden yandaş sanatçılara giden paraları yazdı.

Fatih Portakal’dan Ekrem İmamoğlu’na çılgın öneri

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nde istifa etmeyen yöneticiler için Fatih Portakal Twitter hesabından öneride bulundu. İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu belediyeden istifa ettiklerini söyleyen kişilerin hala belediye iştiraklerinde çalışmaya devam etmesiyle ilgili açıklama yapmıştı.

Binali Yıldırım’dan Soylu’ya: Bu ne maskaralık Süleyman Bey

AKP'nin iki önemli ismi arasında geçen diyalog ortaya çıktı.

AKP, İstiklal Caddesi’nin adını Mursi Caddesi olarak değiştirdi!

Kurtuluş Savaşı ve Cumhuriyet’in kuruluşunun temellerinin atıldığı 4 Eylül Kongresinin yapıldığı Sivas’ta, AKP’li Belediye İstiklal Caddesi’nin adını “Şehit Muhammed Mursi Caddesi” olarak değiştirdi.

Hakkari’den kahreden haber: Şehit ve yaralılar var

Hakkari’de güvenlik güçleriyle PKK'lı teröristler arasında çıkan çatışmada, 3 asker şehit oldu, 1 asker de yaralandı. Çatışmada 3 teröristin de etkisiz hale getirildiği bildirildi.

Diplomayı göstermek bu kadar mı zor?

Tacettin Çolak yazdı...

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Mehmet Şimşek’le görüştü: İkna edemedi

AKP’li küskünlerin yeni parti kurma çalışmaları devam ediyor. Eski Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün eski bakanlardan Ali Babacan liderliğinde kurulacak partiye destek verdiği biliniyor. Kurucusu olduğu AKP’den istifa eden Babacan’ın ekibinde eski Maliye Bakanı Mehmet Şimşek’in de olduğu biliniyor.

AKP’li Tevfik Göksu: İmamoğlu yönetimi bahane üretmesin, enkaz menkaz yok

İstanbul’un AKP’li Esenler Belediye Başkanı Tevfik Göksu, İstanbul belediyesinin borcu olmadığını söyleyerek mevcut yönetimi ‘bahane üretmekle’ suçladı.

Ali Babacan’ın ekibinden medya atılımı: Gazete ve haber sitesi kuracaklar

Eski bakanlardan Ali Babacan’ın kurucusu olduğu partiden istifa etmesi sonrası yeni parti kurma hazırlıkları hızlandı. Babacan ve ekibinin bu kapsamda medya atılımı da yapacağı iddia edildi.

S-400 sonrası ilk karşı hamle: ABD, Güney Kıbrıs’a silah ambargosunu kaldırdı

ABD Temsilciler Meclisi, Kıbrıs Cumhuriyeti’ne (Güney Kıbrıs) uygulanan silah ambargosunun kaldırılmasını düzenleyen yasayı kabul etti.

AKP, İstiklal Caddesi’nin adını Mursi Caddesi olarak değiştirdi!

Kurtuluş Savaşı ve Cumhuriyet’in kuruluşunun temellerinin atıldığı 4 Eylül Kongresinin yapıldığı Sivas’ta, AKP’li Belediye İstiklal Caddesi’nin adını “Şehit Muhammed Mursi Caddesi” olarak değiştirdi.

İBB’de 60 milyar liralık bütçenin 40 milyarı hala istifa eden AKP’lilerin elinde

İBB’nin 60 milyar liralık bütçesinin yaklaşık 40 milyar liralık bölümünü oluşturan iştiraklere İBB Başkanı İmamoğlu’nun yönetici ataması engelleniyor. AKP döneminin yöneticileri koltuklarından kalkmıyor.