Star yazarından Gül ve Davutoğlu’na ‘PKK’ ve ‘FETÖ’ ile tehdit: ‘Sessiz kalırsanız…’

AKP’de “küskünler” olarak anılan 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül-Ali Babacan ikilisi ve eski başbakan Ahmet Davutoğlu hakkında hemen her gün parti kuracakları hususunda haberler ve yorumlar geliyor.

AKP’de “küskünler” olarak anılan 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül-Ali Babacan ikilisi ve eski başbakan Ahmet Davutoğlu hakkında hemen her gün parti kuracakları hususunda haberler ve yorumlar geliyor.

İki ayrı parti olmasına artık kesin gözüyle bakılıyor. Davutoğlu, ramazanda iftar programlarında boy gösterirken Babacan’ın da dosyalar hazırladığına ve sonbaharda partiyi ilan edeceğine dair haberler yazılıp çizildi.

Star yazarı Resul Tosun, iki ismin de sessiz kalmalarının CHP’ye dolaylı destek olacağını savunarak “PKK” ve “FETÖ” kartının devreye gireceği mesajını veriyor.

Tosun, “Ben parti içinde farklı düşünenleri zenginlik olarak görenlerdenim” diyor ve ekliyor:

“Gül gibi değerlerin kaybedilmesine şiddetle karşı çıktım onlara yönelik karalamaları da onaylamadığımı bu sütunda açıkça yazdım. Mutabakat sağlansaydı CHP adayı olacağını açıkladığı güne kadar da Gül’ü savundum. Ama maalesef kendisinin cumhurbaşkanı seçilmesi için fedakârlık yapan kardeşine karşı muhalefetin ortak adayı olmayı kabul ettiğini açıkladığı gün, Gül hayatının hatasını yaptı ve bence siyaseten intihar etti.”

Tosun, “İnşallah öyle bir hata yapmaz ama bir parti kurarsa bence, bir bölen olarak tarihe geçmekten öte bir kazanım elde etmez” yorumunu yapıyor.

“Çünkü kuracağı partiye ne CHP tabanı ne MHP tabanı ne de HDP tabanı iltifat etmez” diyen yazar, “Hedef kitlesi yine AK Parti tabanı olacaktır. AK Parti tabanı da o talihsiz açıklamasından sonra Gül’e olan sevgisini büyük ölçüde kaybetmiştir. Karalamak için söylemiyorum sadece fotoğrafı okuyorum, öyle birilerinin iddia ettiği gibi ne Gül’de ne de Babacan’da kalabalıkları arkalarından sürükleyecek siyasi potansiyel görünmüyor” görüşünü savunuyor.

Davutoğlu’nun kalabalıkları cezp etme açısından Gül’den daha başarılı olduğunu düşünen Tosun, “Liderlik potansiyeli vardı ve bu alanda bir hayli de mesafe kat etti. Ama geldiği noktaya kimsenin lütfuyla değil alnının teriyle gelmiş ve topluma kendisini kabul ettirmiş Erdoğan gibi bir karizmaya rağmen partiye liderlik edemeyeceği öngörüsünü gösteremedi” ifadesini kullanıyor.

“Erdoğan ile uyumlu olsaydı bugün tartışmasız ikinci adamdı” diyen Tosun, “YSK kararı hakkındaki açıklaması ile ‘partimiz’ demesine rağmen parti ile arasına koyduğu mesafeyi iyice açtı” yorumunu yapıyor.

Tosun’a göre “şimdi hem Gül’ün hem de Davudoğlu’nun önünde 23 Haziran gibi önemli bir imtihan var.”

Gül’e yakın kimilerinin, 31 Mart öncesi “Partide Yıldırım’dan başka adam mı yoktu, İstanbul’da İmamoğlu, Ankara’da Yavaş!” diyerek tavır koyduğunu söyleyen Star yazarı, “Dolayısıyla Gül’ün CHP adayına destek vermesine şaşırmam ama beni yalanlamasına da sevinir ve kendisinden özür dilerim” diyor.

Davutoğlu’nun ise hâlâ “partimiz” dediği için partisinin adayını desteklemesinin umulduğundan bahseden Tosun, “Sessiz kalması bile CHP adayına dolaylı destek olacaktır ve kendisini PKK ve FETÖ ile aynı konuma düşürecektir. Onun için de en azından 23 Haziran’da kime oy vereceğini açıklaması gerekir diye düşünüyorum” diye konuşuyor:

“Evet soru şu, ‘Gül ve Davudoğlu İBB adayları hakkında ne düşünüyorlar?!’”

En çok okunan haberler

İddiaları reddetmişlerdi… İBB hedefi 12’den vurdu!

AKP döneminde İBB'nin bazı vakıflara yaptığı yardımlar büyük tartışmalara neden olmuştu. Bugün belediyenin Okçular Vakfı Spor Kulübü Derneği'ne yaptığı maddi yardım ortaya çıktı. Belediyenin kasasından, tek kalemde 1 milyon 200 bin lira para çıktı.

AKP’li yazar: Bu ülkeyi biz Araplaştıracağız, büyükşehirlerde Arap Mahalleleri kuracağız

Daha önce Andımız'ı 'Bölücülük' olarak nitelendiren AKP'li yazar Müfid Yüksel, "Bu ülkeyi biz Araplaştıracağız. Büyükşehirlere Arap mahalleleri kuracağız" dedi.

Avukatı da Erdoğan’ı terk etti: ‘Düzelir’ dedik daha da kötüye gitmeye başladı…

Erdoğan’ın, Pınarhisar Cezaevi’nde kaldığı günlerde avukatlığını yapan AKP eski Kırklareli Milletvekili Şenol Gürşan "Düzelmeyi bırakın, daha da kötüye gitmeye başladı. Gelinen noktada ekonomi ortada.” diyerek ayrılık kararı verdiğini açıkladı.

“Erdoğan’ın diploması yok” diyen yazara şok!

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın diplomasına ilişkin 'Diplomasız' adlı kitabı yazan Ergün Poyraz'a dava açıldı.

CHP’ye yakın anket şirketinden CHP’yi ayağa kaldıracak anket sonuçları

Yerel seçimlere yaklaşırken büyükşehirlerdeki oy dağılımlarını, ittifakların söylemlerinin belirlediğini söyleyen Gezici Araştırma Genel Müdürü Murat Gezici “Kutuplaştırma yerine sorunları çözmeye dönük söylem adayın puanını arttırıyor. Buna göre; İstanbul, Ankara, Aydın, Hatay Cumhur İttifakı AKP adayları, Adana Cumhur İttifakı MHP adayı, Bursa Millet İttifakı CHP adayı ve Mersin’de İYİ Parti adayının önde olduğu görülüyor”. dedi.

Tuzla’daki fabrikayı PKK yandaşları mı yaktı?

İstanbul Tuzla’da kimyasal maddelerin üretildiği fabrikada çıkan yangını Halkların Birleşik Devrim Hareketi (HBDH) üstlendi. Eylem resmi ve bağımsız kaynaklarca henüz doğrulanmadı

AKP’de istifa dalgası sürüyor

AKP Sultanbeyli Gençlik Kolları Başkanı Ahmet Çelik ve ekibi partiden istifa etti.

Eren Erdem cezaevinde hangi kanalı izliyor?

TBMM heyeti Silivri Cezaevi’nde inceleme yaptı. Heyette bulunan CHP Milletvekili Ali Haydar Hakverdi, Silivri’deki izlenimlerini aktardı. Hakverdi, IŞİD, FETÖ koğuşlarındaki durumu, konuşulanları paylaştı. Heyet cezaevinde Eren Erdem, Ahmet Altan, Selçuk Kozağaçlı’yı da ziyaret etti.

Tuzla’daki yangında havaya yayılan kimyasal ne olacak?

İstanbul Tuzla’da kimyasal üretim yapan bir fabrikada çıkan yangın sonucu çevreye yoğun miktarda kimyasal yayıldı. Meteorolojinin yarınki yağış uyarısı havaya karışan kimyasalların yağışla yeryüzüne ineceği kuşkusunu doğurdu. Bu şüphe üzerine meteorolojiden açıklama yapıldı. Meteorolojiye göre risk yok ancak uzmanlar kesin konuşmak için yayılan kimyasalların ne olduğunun bilinmesi gerektiğini söylüyor.

CHP’li Tanal “Solcu geçinip bara pavyona gitmez, kahvede pişbirik oynamazdım” diyen Ali Karahasanoğlu’nun ağzının payını böyle verdi

Akit yazar Ali Karahasanoğlu kendisine yönelik eleştirilere "Ben solcu geçinip bara pavyona gitmezdim" diye yanıt verdi, CHP'li Mahmut Tanal gecikmeden ağzının payını verdi. 

AKP’de Pelikan isyanı büyüyor: Aynı kriptolar tanı bunları tanı da büyü!

AKP içindeki ‘Pelikan’ kavgasına, Adalet Bakanı Abdülhamit Gül’ün ardından AKP Hatay Milletvekili Abdülkadir Özel de dahil oldu. Özel, hükümeti eleştiren Pelikancı isimlere ‘Kriptolar’ diyerek tepki gösterdi.

Kadınlara 90 km sınırı getirmişti… Metin Uca bombaladı

Nurettin Yıldız'ın bu açıklamasının ardından ünlü şovmen Metin Uca peş peşe sorular sordu. 

AKP’li yazar: Bu ülkeyi biz Araplaştıracağız, büyükşehirlerde Arap Mahalleleri kuracağız

Daha önce Andımız'ı 'Bölücülük' olarak nitelendiren AKP'li yazar Müfid Yüksel, "Bu ülkeyi biz Araplaştıracağız. Büyükşehirlere Arap mahalleleri kuracağız" dedi.