Star yazarı: Komünist Başkanı selamlıyorum; Türkiye bu sol siyasetçiye sahip çıkmalıdır

Star gazetesi yazarı Arda Zentürk, Türkiye Komünist Partisi adayı olarak girdiği Tunceli'de seçimi kazanan "Komünist Başkan" olarak da bilinen Fatih Mehmet Maçoğlu'nu selamladı. Zentürk, "HDP’den gelen 'çekil' tehditlerini dinlemedi, Ovacık’ta sergilediği halkın hizmetkarı siyaseti Tunceli’ye taşımayı başardı" diye yazdı.

Star gazetesi yazarı Arda Zentürk, Türkiye Komünist Partisi adayı olarak girdiği Tunceli’de seçimi kazanan “Komünist Başkan” olarak da bilinen Fatih Mehmet Maçoğlu’nu selamladı. Zentürk, “HDP’den gelen ‘çekil’ tehditlerini dinlemedi, Ovacık’ta sergilediği halkın hizmetkarı siyaseti Tunceli’ye taşımayı başardı” diye yazdı.

Zentürk, “Maçoğlu’nun arkasına silah almış bir siyasete karşı sergilediği bu tutum önemlidir, Türkiye, bu genç sol siyasetçiye sahip çıkmalıdır” diye yazdı.

Zentürk’ün Star gazetesindeki yazısı şöyle:

Her seçim gecesinde yaşanılan zor bir yazı bu… Yazıya başladığım saate bakıyorum, 20.07’yi gösteriyor, ilerleyen dakikalarda 24 TV’de ekran görevim olduğu için yazıyı bu saate kadar ulaşan (sandıkların yüzde 40’ı açılmıştı) verilere göre toparlamam gerekiyor.

Bu nedenle, Ankara-İstanbul-İzmir üçgeninde şekillenen ana siyasi mücadeleyle ilgili yazmam mümkün değil ama Türkiye genelinde yaşanılan oy akışı, iktidar partisinin, lideri Erdoğan’ın deyimiyle “metal yorgunluğunu” çok iyi değerlendirip, çok hızlı kararlar alması gerektiğini gösteriyor.

Önce de altını çizdim¹ seçmen ne mesaj verir, ne ders verir, seçmen sandık başına gider, siyasetin geleceğini belirleyecek bir karar verir…

Bu satırların yazıldığı dakikalarda işaretlerini veren tablo karşısında birileri sonuçdidikleyip bir başarı öyküsü üretmeye kalkabilir, bu, siyasetin ana direği olarak adlandırılan AK Parti’nin geleceğine soru işaretleri yüklemekten başka bir anlam ifade etmez.

Geçelim…

Bunları ilerleyen günlerde enine-boyuna konuşacağız, 31 Mart Yerel Seçimi’nde öne çıkan önemli bir sonuca bakmakta yarar var…

Güneydoğu’nun mesajı açıktır
CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, siyasi yaşamında iki büyük fırsatı kaçıran bir isim: 1- 15 Temmuz gecesi, Atatürk Havalimanı’nda tankın üzerine çıkması halinde bugün belki de bu ülkenin başkanlık makamında oturuyordu, korktu, hesaplar yaptı, kaçtı, bir belediye başkanının evinde beyaz gömleği ve kırmızı kravatı ile darbecilerin işi bitirmesini, etrafı toparlayan adam olarak ortaya çıkmayı bekledi, 2- HDP ile ittifaka giderken, millet için çok hayırlı bir adımı atamadı, muhataplarını, terörizmi lanetlemeye ve Kandil’den bağımsız bir kimlik kazanmaya cesaretlendirmedi. Bunu yapabilseydi, HDP unsuru nedeniyle kendisine oy vermemiş milyonları kazanabilirdi.

AmaKılıçdaroğlu’nun yapamadığı, HDP kurmaylarının üzerinde tartışmadığı bu kritik konuyu, sokakta, Kürt seçmen kendiliğinden halletti…

Şırnak, Bitlis, Ağrı, Muş, Bingöl’de AK Parti’nin sağladığı üstünlük, Mardin, Van ve Diyarbakır’da elde ettiği yüksek oy oranları, esasen Kürt halkının ne kadar kararlı olduğunu göstermesi bakımından önemlidir.

Kürt seçmen 31 Mart Seçimi’nde PKK’nın silahıyla arasına barikat kurdu!..

Amerikan emperyalizminin bayrağının altından bu ülkeye sıkılan kurşuna tepkisiz kalmayacağını, etnik bir propaganda ile ve bu ülkenin vatansever Kürt halkını çantada keklik gören stratejilere daha fazla izin vermeyeceğini açıkça ortaya koydu…

Bu PKK’nın sonudur…

Maçoğlu’nu selamlıyorum
Bu sonuçlardan sonra HDP’nin kurmayları ya, Kandil bağlantılı parti görünümünü sürdürüp yok olacaklar, ya da Türk demokrasisi açısından yıllardır kendilerinden beklenilen“PKK terörünü dışlıyor ve terörün her türlüsüne karşı çıkıyoruz” diyerek Kürt halkının siyasi temsilciliğine soyunacaklardır.

Görevlendirilmiş kamu yetkilisinin Diyarbakır’a kısa zamanda kazandırdığı tüm o hizmetler ortada dururken, yeni seçilen HDP’li kadronun yeniden ideolojik belediyeciliğe yönelmesi mümkün mü, kağıt üstünde hayır, yönelirse, bu kez halkın devletten kayyum isteyeceği açıktır.

PKK’yı Amerikan desteğinde tutmaya çalıştığı mevzilere gömmüş Türkiye, siyasi olarak da gömme yolunda ilerliyor…

Bu denklemde Tunceli’de seçimi kazanan Türkiye Komünist Partisi adayı Fatih Mehmet Maçoğlu’nu da selamlıyorum. HDP’den gelen “çekil” tehditlerini dinlemedi, Ovacık’ta sergilediği halkın hizmetkarı siyaseti Tunceli’ye taşımayı başardı.

Maçoğlu’nun arkasına silah almış bir siyasete karşı sergilediği bu tutum önemlidir, Türkiye, bu genç sol siyasetçiye sahip çıkmalıdır.

En çok okunan haberler

AKP’de Süleyman Soylu istifası: Devleti küçük düşürdü

"Partimden; Kuruluş ilkelerinden uzaklaşması, Doğu Perinçek ve Osman Öcalan’la aynı çizgide buluşmasından duyduğum rahatsızlık ve icra makamındaki bakanımızın Diyarbakır HDP il binası önünde Türkiye Cumhuriyeti Devleti ve partimizi düşürdüğü aciz durumu aklım ve vicdanımın kabul etmemesi neticesiyle çok sevdiğim Ak Partimden üzülerek istifa kararı almış bulunmaktayım. "

“Erdoğan’ın diploması yok” diyen yazara şok!

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın diplomasına ilişkin 'Diplomasız' adlı kitabı yazan Ergün Poyraz'a dava açıldı.

Ekrem İmamoğlu 90’da 90’a taktı!

Tartışmalı çıkışlarıyla bilinen İlahiyatçı Nurettin Yıldız, bu kez de kadınların kaç kilometre araç süreceğine karıştı. Yıldız'ın açıklamaları Türkiye'nin gündemine otururken en sağlam yanıt İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu'ndan geldi. 

Erdoğan’dan vakıflarla ilgili açıklama: ‘Ben bu boyutta olduğunu bilmiyordum’

Erdoğan, MYK toplantısında vakıflar konusuna değinerek, İmamoğlu ile konuşacağını belirtti.

Hayatını kaybeden Neslican Tay’ın ardından alçak mesaj: Cennete gidecekmiş, bu çıplaklıkla zor

Neslican Tay'ın ölümü tüm Türkiye'yi yasa boğarken Akferaset adlı hesaptan alçakça bir mesaj paylaşıldı. 

Kıvanç Tatlıtuğ’u yargılayan hakimden skandal fotoğraf: ‘Perşembenin sürprizi’

Kıvanç Tatlıtuğ’un, “vergi usül kanununa muhalefet” suçundan 6 yıldan 10 yıla kadar hapis istemiyle yargılandığı dava geçtiğimiz gün Anadolu 13. Asliye Ceza Mahkemesinde görüldü.

Bakanlığın hedefinde yandaş yazar var: Tetikçi

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, Türkiye gazetesi Fuat Uğur’un iki yazısının ardından kaleme alınan tekzip metninde, yazara oldukça sert ifadelerle yüklendi.

Skandal… Camide ‘CHP Zulmü’ kitabı

Muğla’da imamın CHP’yi şeytana benzetmesine yönelik tepkiler sürerken, Bursa Sarı Camii’nin çay ocağının kitaplığında da “CHP Zulmü” isimli kitap sergileniyor.

İstanbul Valiliği ve İBB’den ortak karar! Durduruldu

İstanbul Valiliği ve İBB, Atatürk Havalimanı Metro istasyonuna yolcu taşımacılığını durdurdu.

Karamollaoğlu, Davutoğlu ve Babacan’ı da ziyaret edecek

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu’nun Cumhurbaşkanı Erdoğan ve CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’yla görüşmesinin ardından yeni parti kurma hazırlıklarında olan eski Başbakan Ahmet Davutoğlu ile eski bakan Ali Babacan’ı da ziyaret edeceğini öğrenildi.

‘Davutoğlu başbakanlığı döneminde bazı şeylere şahit olmuş’

CHP Genel Başkan Yardımcısı Aykut Erdoğdu, son günlerde AKP’de yaşanan istifa ve bölünme sürecine ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

Rektörden tepki çeken Neslican Tay paylaşımı: Dinden faydalanabilseydi hastalığı düşman görmezdi

Kansere karşı verdiği mücadelede yenik düşen Neslican Tay 'Belki kaybedeceğim ama savaşarak kaybedeceğim' demişti.

İmamoğlu’ndan ‘torpil’ açıklaması: Benim nazarımda bir itibarı yok

Ekrem İmamoğlu, İBB'de işe alınacaklar ile CHP içindeki bir yazışma hakkında açıklama yaptı.