Star yazarı: Komünist Başkanı selamlıyorum; Türkiye bu sol siyasetçiye sahip çıkmalıdır

Star gazetesi yazarı Arda Zentürk, Türkiye Komünist Partisi adayı olarak girdiği Tunceli'de seçimi kazanan "Komünist Başkan" olarak da bilinen Fatih Mehmet Maçoğlu'nu selamladı. Zentürk, "HDP’den gelen 'çekil' tehditlerini dinlemedi, Ovacık’ta sergilediği halkın hizmetkarı siyaseti Tunceli’ye taşımayı başardı" diye yazdı.

Star gazetesi yazarı Arda Zentürk, Türkiye Komünist Partisi adayı olarak girdiği Tunceli’de seçimi kazanan “Komünist Başkan” olarak da bilinen Fatih Mehmet Maçoğlu’nu selamladı. Zentürk, “HDP’den gelen ‘çekil’ tehditlerini dinlemedi, Ovacık’ta sergilediği halkın hizmetkarı siyaseti Tunceli’ye taşımayı başardı” diye yazdı.

Zentürk, “Maçoğlu’nun arkasına silah almış bir siyasete karşı sergilediği bu tutum önemlidir, Türkiye, bu genç sol siyasetçiye sahip çıkmalıdır” diye yazdı.

Zentürk’ün Star gazetesindeki yazısı şöyle:

Her seçim gecesinde yaşanılan zor bir yazı bu… Yazıya başladığım saate bakıyorum, 20.07’yi gösteriyor, ilerleyen dakikalarda 24 TV’de ekran görevim olduğu için yazıyı bu saate kadar ulaşan (sandıkların yüzde 40’ı açılmıştı) verilere göre toparlamam gerekiyor.

Bu nedenle, Ankara-İstanbul-İzmir üçgeninde şekillenen ana siyasi mücadeleyle ilgili yazmam mümkün değil ama Türkiye genelinde yaşanılan oy akışı, iktidar partisinin, lideri Erdoğan’ın deyimiyle “metal yorgunluğunu” çok iyi değerlendirip, çok hızlı kararlar alması gerektiğini gösteriyor.

Önce de altını çizdim¹ seçmen ne mesaj verir, ne ders verir, seçmen sandık başına gider, siyasetin geleceğini belirleyecek bir karar verir…

Bu satırların yazıldığı dakikalarda işaretlerini veren tablo karşısında birileri sonuçdidikleyip bir başarı öyküsü üretmeye kalkabilir, bu, siyasetin ana direği olarak adlandırılan AK Parti’nin geleceğine soru işaretleri yüklemekten başka bir anlam ifade etmez.

Geçelim…

Bunları ilerleyen günlerde enine-boyuna konuşacağız, 31 Mart Yerel Seçimi’nde öne çıkan önemli bir sonuca bakmakta yarar var…

Güneydoğu’nun mesajı açıktır
CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, siyasi yaşamında iki büyük fırsatı kaçıran bir isim: 1- 15 Temmuz gecesi, Atatürk Havalimanı’nda tankın üzerine çıkması halinde bugün belki de bu ülkenin başkanlık makamında oturuyordu, korktu, hesaplar yaptı, kaçtı, bir belediye başkanının evinde beyaz gömleği ve kırmızı kravatı ile darbecilerin işi bitirmesini, etrafı toparlayan adam olarak ortaya çıkmayı bekledi, 2- HDP ile ittifaka giderken, millet için çok hayırlı bir adımı atamadı, muhataplarını, terörizmi lanetlemeye ve Kandil’den bağımsız bir kimlik kazanmaya cesaretlendirmedi. Bunu yapabilseydi, HDP unsuru nedeniyle kendisine oy vermemiş milyonları kazanabilirdi.

AmaKılıçdaroğlu’nun yapamadığı, HDP kurmaylarının üzerinde tartışmadığı bu kritik konuyu, sokakta, Kürt seçmen kendiliğinden halletti…

Şırnak, Bitlis, Ağrı, Muş, Bingöl’de AK Parti’nin sağladığı üstünlük, Mardin, Van ve Diyarbakır’da elde ettiği yüksek oy oranları, esasen Kürt halkının ne kadar kararlı olduğunu göstermesi bakımından önemlidir.

Kürt seçmen 31 Mart Seçimi’nde PKK’nın silahıyla arasına barikat kurdu!..

Amerikan emperyalizminin bayrağının altından bu ülkeye sıkılan kurşuna tepkisiz kalmayacağını, etnik bir propaganda ile ve bu ülkenin vatansever Kürt halkını çantada keklik gören stratejilere daha fazla izin vermeyeceğini açıkça ortaya koydu…

Bu PKK’nın sonudur…

Maçoğlu’nu selamlıyorum
Bu sonuçlardan sonra HDP’nin kurmayları ya, Kandil bağlantılı parti görünümünü sürdürüp yok olacaklar, ya da Türk demokrasisi açısından yıllardır kendilerinden beklenilen“PKK terörünü dışlıyor ve terörün her türlüsüne karşı çıkıyoruz” diyerek Kürt halkının siyasi temsilciliğine soyunacaklardır.

Görevlendirilmiş kamu yetkilisinin Diyarbakır’a kısa zamanda kazandırdığı tüm o hizmetler ortada dururken, yeni seçilen HDP’li kadronun yeniden ideolojik belediyeciliğe yönelmesi mümkün mü, kağıt üstünde hayır, yönelirse, bu kez halkın devletten kayyum isteyeceği açıktır.

PKK’yı Amerikan desteğinde tutmaya çalıştığı mevzilere gömmüş Türkiye, siyasi olarak da gömme yolunda ilerliyor…

Bu denklemde Tunceli’de seçimi kazanan Türkiye Komünist Partisi adayı Fatih Mehmet Maçoğlu’nu da selamlıyorum. HDP’den gelen “çekil” tehditlerini dinlemedi, Ovacık’ta sergilediği halkın hizmetkarı siyaseti Tunceli’ye taşımayı başardı.

Maçoğlu’nun arkasına silah almış bir siyasete karşı sergilediği bu tutum önemlidir, Türkiye, bu genç sol siyasetçiye sahip çıkmalıdır.

Erdoğan’dan “bir kaç şehit” ifadesini soran gazeteciye fırça!

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Erdoğan'ın Libya'da "birkaç tane asker"in şehit düştüğünü açıklamasının ardından, Albay Okan Altınay'ın Trablus Limanı'nda hayatını kaybettiği, naaşının memleketinde sessiz sedasız defnedildiği iddia edilmişti. Ancak resmi kanallardan şehit haberlerine yönelik bir doğrulama gelmemişti.

Erdoğan: Libya’da 2 şehidimiz var, ne yapacak Bay Kemal bunu?

AKP'li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, "Libya'da 2 şehidimiz var" dedi, "Bay Kemal ne yapacak bunu?' ifadesini kullandı. AKP'li Cumhurbaşkanı, Fox TV'yi de 'yalan haber' yapmakla itham etti.

Erdoğan’ın en eski yardımcısından olay açıklamalar: Erdoğan ‘Gülen, CIA ile Türkiye’yi ele geçirecek’ derdi…

1994-1998 arasında Erdoğan’ın yardımcılığını yapan Ekrem Şama, Erdoğan’ın 28 Şubat sürecinde Çevik Bir ile temasta olduğunu ileri sürerken, ‘Bir keresinde Balat semtinde böyle bir toplantıda, aynı minval üzere Erbakan’ın aleyhine konuşurken yüksek sesle kendisini bizzat protesto ettik. O da bize cevap vermeye kalkıştığında herkesin huzurunda salonu terk ettiğimizi hatırlıyoruz’ dedi.

Sadece yüzde beşlik kesintiyle sınırlı değilmiş… Emekliye bayram ikramiyesi kalkıyor!

Sosyal Güvenlik Kurumu emeklilere her iki bayramda ödenen biner lira emekli ikramiyesinin kaldırılması için Hazine ve Maliye Bakanlığı'na başvuruda bulundu.Kurum tedavi ve ilaç katkı paylarının da arttırılmasını istedi.
209,135BeğenenlerBeğen
4,985TakipçilerTakip Et