Salı / 1 Aralık 2020

Sözcü yazarı Turan: Bülent Arınç Cumhur İttifakı tarafından linç ediliyor…

"Türkiye'de hukuk ve adalet felç olmuş durumda"

204,505BeğenenlerBeğen
8,581TakipçilerTakip Et

Rahmi Turan, “AKP’nin kurucularından olan Bülent Arınç, büyük bir medeni cesaret göstererek ülkedeki hukuksuzluğu vurguladı. Şimdi, doğru konuştuğu için, Cumhur İttifakı (AKP ve MHP’liler) tarafından linç ediliyor, ittifakı çökertmek istediğinden bahsediliyor.” görüşünü savundu.

Turan, “Oysa Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Erdoğan 14 Kasım günü: ‘Ekonomi, hukuk ve demokraside yepyeni bir seferberlik başlatacağız’ demişti. Bülent Arınç’ın açıklamaları bu sözleri destekliyor ama gel de onu gözleri kapalı, fanatik partililere anlat! Türkiye’de hukuk ve adalet felç olmuş durumdadır! Bir kısım yargı organı ‘Anayasa ne derse desin, Anayasa Mahkemesi ne karar alırsa alsın, biz bildiğimizi okuruz’ inadında!” düşüncesini dile getirdi.

Turan, “Yargıçlar ve savcılar özgürlükçü düşünsünler’ diyerek hukuk ve adaleti savunan Bülent Arınç’a saldıranlar, ‘Sen ne biçim Ak Partilisin?’ ‘Darbecilerin ağabeyi’ ‘Cumhur İttifakı’na sabotaj yaptın’ diye feveran ediyorlar! Bilgileri ve karakterleri böyle… Bunlar hukukun üstünlüğü ilkesinin Türkiye’ye yerleşmesini istemiyorlar!” ifadesini kullandı.

Son Haberler

Delilleri yok edilen bir cinayetin anatomisi

Çağdaş Gökbel yazdı...

“Türkiye’de ‘şiddet ortamı’ yok, faşizm var”

Çağdaş Hukukçular Derneği Genel Başkanı Selçuk Kozağaçlı ile birlikte Türkiye’nin siyasi geleceğini ve Berkin Elvan soruşturmasından, Tahir Elçi cinayetine adaletin nasıl doğru bir biçimde işleyebileceğini konuştuk.

Kılıçdaroğlu: Anaların göz yaşları arasında ayrım yapılmaz

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu partisin grup toplantısında yaptığı konuşmada, son yayınlanan KHK ile 15 Temmuz Şehitlerinin yakınlarına askerlik muafiyeti getirilmesine sert tepki gösterdi. Kılıçdaroğlu,...

İşte AKP’nin tecavüzcülere af ısrarının sebebi: AKP’li vekilin kardeşi mi?

Tecavüzcülere af getiren tasarının altından AKP'li siyasetçinin kardeşi çıktı. Sözcü yazarı Saygı Öztürk, tecavücünün mağdurla evlenmesi durumunda cezayı ortadan kaldıran tasarı ile ilgili bir yazı...

AKP, tecavüzcülere af getiren tasarıyı geri çekti

Başbakan Binali Yıldırım, tecavüzcülere af getiren önergeyi tepkiler üzerine komisyona aldıklarını açıkladı. Önergeyi içeren torba tasarı Adalet Bakanı'nın imzasıyla komisyona çekildi. Başbakan Binali Yıldırım Atatürk...

Gündem

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na linç girişimi davası bugün

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nu Ankara'nın çunuk ilçesinde katıldığı şehit asker cenazesindeki linç girişimine ilişkin dava bugün görülecek.

AKP’nin kurucu vekillerinden Kemal Albayrak’dan AKP’ye çok konuşulacak kölelik çıkışı

AKP'nin kurucu milletvekillerinden olan Kemal Albayrak, partisini sert sözlerle eleştirdi. Albayrak, “Tartışamıyorlar çünkü korku var. Korku düşünce yaratmaz, düşüncenin olmadığı bir yerde kölelik vardır. AK Parti kölelik ve itaat kültürüne dayalı bir sistemle yönetiliyor” dedi.

COVID-19 testleri Menzilci’nin şirketine!

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın Covid-19 testleriyle ilgili yaptığı “Önümüzdeki günlerde günlük test kapasitemizi 200 binli rakamların üzerine çıkaracağız” açıklamasının ardından, tartışma yaratacak bir gelişme yaşandı.

MAK Danışmanlık’ın yaptığı son ankette dikkat çeken detay! Sadece üç parti barajı geçebiliyor…

MAK Danışmanlık’ın 14-24 Kasım tarihleri arasında yaptığı anketten çarpıcı sonuçlar çıktı. 67 ilden 5 bin 700 kişiye yapılan ankete göre bugün seçim olsa barajı 3 parti geçebiliyor. Öte yandan ankete katılanların yüzde 58’i bugün seçim olsa 24 Haziran’da oy verdiği partiye yeniden oy vermeyi düşünmüyor.

Melih Gökçek, İmamoğlu hakkında soruşturma istedi: Kusurlu bulunursa cinayetten yargılanmalı

Melih Gökçek'ten akıl almaz Ekrem İmamoğlu çıkışı...