Sözcü yazarı: Sosyalist parti unutulanları hatırlatıyor!

Sözcü gazetesi yazarı Necati Doğru, AKP'li Ravza Kavakçı Kan’ın doktora yapmak için gönderildiği ABD’de eğitim masraflarının AKP’li İBB yönetimi tarafından karşılanması ile ilgili Halkın Kurtuluş Partisi'nin (HKP) suç duyurusunda bulunduğu açıklandı.

Sözcü gazetesi yazarı Necati Doğru, AKP’li Ravza Kavakçı Kan’ın doktora yapmak için gönderildiği ABD’de eğitim masraflarının AKP’li İBB yönetimi tarafından karşılanması ile ilgili Halkın Kurtuluş Partisi’nin (HKP) suç duyurusunda bulunduğu açıklandı.

Doğru’nun yazısından ilgili bölüm şöyle:

Halkın Kurtuluş Partisi (HKP) avukatları, bir dava dilekçesi yazdılar, suç duyurusunda bulundular. Sosyalist görüşlü bir parti olan HKP avukatları, dilekçelerinde cümlelerin içine Türkiye’nin unuttuğu yada unutturulmak istendiği şu kavramları serpiştirdiler: Nüfuz ticareti. İrtikap. Görevi kötüye kullanma. Kamu görevlisinin suçu gizlemesi. Dürüst yaşamak. Başkasına zarar vermemek. Herkese hakkını teslim etmek. Halkın ödediği vergilerin heba edilmesine, peşkeş çekilmesine karşı çıkmak. Devlet, belediye, özel idare, her türlü resmi ve yarı resmi devlet kuruluşlarında, şirketlerinde yandaşlığın pirim yapmasına karşı duyarlı olmak. Kamuda (Devlette) bilgiye, tecrübeye, liyakata önem vermek. Avantaya, peşkeşlere sessiz kalmamak.

“Yüksek adalet ve yüksek ahlak isteyen” bütün bu kavramları HKP avukatlarının, AKP Milletvekili Ravza Kavakçı Kan’ın, milletvekili olmadan önce daha öğrenci iken ABD’de gittiği bir üniversite de okusun diye kendisi için yapılan 155.000 Dolar ve 59.000 TL belediye parasının hesabının yargı önünde sorulması için yazdıkları suç duyurusu dilekçesinde yer aldı.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi AKP’nin yönetiminde iken bütçesinden Ravza Kavakçı için 155.000 Dolar ve 59.000 TL harcadığı, müfettiş raporu ve belgelerle 2 hafta önce ortaya çıkmıştı. HKP avukatları, o dönemin İBB Genel Sekreteri, Belediye şirketi İstanbul Ulaşım A.Ş’nin Genel Müdürü ve belediye parasının sonradan milletvekili yapılacak bir partili için harcanmasına imza veren tüm görevlilerden “adalet önünde hesap vermesini” istediler.

Son Haberler