Perşembe / 26 Kasım 2020

Sözcü yazarı Öztürk:İmamoğlu hakkında yakın bir gelecekte yeni soruşturmalar gelecek…

''Yakın bir gelecekte yeni soruşturmalar gelecek. Buna şimdiden hazır olsun."

204,568BeğenenlerBeğen
8,581TakipçilerTakip Et

özcü gazetesi yazarı Saygı Öztürk, “İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun , ‘Kanal İstanbul’ projesi hakkında yaptığı sözlü/görsel açıklamaları üzerine İçişleri Bakanı’nın talimatıyla hakkında araştırma/ön inceleme başlatıldı. Daha bu birinci aşama. Yakın bir gelecekte yeni soruşturmalar gelecek. Buna şimdiden hazır olsun.” görüşünü savundu.

Öztürk, “Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, geçmişe dönük araştırmaları yaptırıyor, bölüm bölüm yargıya intikal ettiriliyor. İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’na yapılan eleştirilerden birisi, geçmiş döneme ilişkin sağlanan rantlar başta olmak üzere haksız kazançların üzerine yeterince gitmediğidir.” düşüncesini dile getirdi.

Öztürk yazısında şunları kaydetti:

“Kanal İstanbul”la ilgili astırdığı afişleri bile konu yapan, bunun için harcanan paranın başkandan tahsilinin gündeme gelmesi yetmiyor. Bir de “İdarenin bütünlüğü ve kamu görevlerinde birliğin sağlanması ilkesine açıkça aykırı hareket ettiği, devlet politikası haline gelmiş ve kamu kaynağı kullanılarak yürütülen bir projeye yine kamu kaynağı kullanılarak muhalefet ettiği” gerekçe gösterilip hakkında suç duyurusuna bile hazırlanılıyor.

Tüm bunlar olurken, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı’nın yapması gerekenler de var.

İktidarın en büyük argümanı belediye (kamu) parasının usulsüz harcandığı iddiası. Bu iddiaları karara bağlamak veya Sayıştay’a gönderme İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı’nın yetkisindedir. Bu olanağın kullanılmasıyla, iktidarın en büyük kozu elinden alınmış olacak.”

Son Haberler

Delilleri yok edilen bir cinayetin anatomisi

Çağdaş Gökbel yazdı...

“Türkiye’de ‘şiddet ortamı’ yok, faşizm var”

Çağdaş Hukukçular Derneği Genel Başkanı Selçuk Kozağaçlı ile birlikte Türkiye’nin siyasi geleceğini ve Berkin Elvan soruşturmasından, Tahir Elçi cinayetine adaletin nasıl doğru bir biçimde işleyebileceğini konuştuk.

Kılıçdaroğlu: Anaların göz yaşları arasında ayrım yapılmaz

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu partisin grup toplantısında yaptığı konuşmada, son yayınlanan KHK ile 15 Temmuz Şehitlerinin yakınlarına askerlik muafiyeti getirilmesine sert tepki gösterdi. Kılıçdaroğlu,...

İşte AKP’nin tecavüzcülere af ısrarının sebebi: AKP’li vekilin kardeşi mi?

Tecavüzcülere af getiren tasarının altından AKP'li siyasetçinin kardeşi çıktı. Sözcü yazarı Saygı Öztürk, tecavücünün mağdurla evlenmesi durumunda cezayı ortadan kaldıran tasarı ile ilgili bir yazı...

AKP, tecavüzcülere af getiren tasarıyı geri çekti

Başbakan Binali Yıldırım, tecavüzcülere af getiren önergeyi tepkiler üzerine komisyona aldıklarını açıkladı. Önergeyi içeren torba tasarı Adalet Bakanı'nın imzasıyla komisyona çekildi. Başbakan Binali Yıldırım Atatürk...

Gündem

Babacan RTÜK’ten Bahçeli için yaş sınırı istemişti MHP’den yanıt geldi

MHP Genel Sekreteri İsmet Büyükataman, DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan’ın RTÜK'e Devlet Bahçeli'nin konuşmaları için 18 yaş sınırı getirilmesi çağrısını hedef aldı.

Binali Yıldırım’ın kardeşi İlhami Yıldırım: Acaba daha ne saçmalıklar göreceğiz

Bir dönem Kızılay'a kayyum olarak atanan Binali Yıldırım'ın kardeşi İlhami Yıldırım Kızılay'ın başlattığı 'Askıda Pizza' uygulamasını eleştirdi.

Erdoğan ile Bahçeli ters düştü… Ünlü anket şirketi başkanı İbrahim Uslu sebebini açıkladı

Bir dönem ANAR'ın başkanlığını da yürüten İbrahim Uslu, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ın MHP ile kaybedeceğini gördüğünü söyledi. İbrahim Uslu ayrıca Erdoğan ile Bahçeli'nin ters düştüğü konuyu açıkladı.

Sendikalaşmaya karşı ücretsiz izin dayatması

Mehrali Yücedağ yazdı...

Maradona’nın ölüm nedeni belli oldu

Arjantin'de dün hayatını kaybeden efsane futbolcu Diego Armando Maradona'ya yapılan otopsinin ardından Maradona'nın ölüm nedeni belli oldu.