Cumartesi / 4 Temmuz 2020

Sosyal medyada paylaşım rekoru kırdı… Arap imamın korona virüsle ilgili ibretlik sözleri!

Mescid-i Haram'ın kapatılması ve korona virüsü ile ilgili konuşan Arap imamın sözleri sosyal medyada paylaşım rekorları kırdı.

207,037BeğenenlerBeğen
7,863TakipçilerTakip Et

Sosyal medyada yayılan Arap imamın corona virüse ilişkin sözleri gündem oldu.Corona virüsle ilgili konuşma yapan Arap imam, salgından önce kul hakkın yendiğine dikkat çekti.Özeleştiri yaparak “Gelin beraber aynada bir anlık kendi yüzlerimize bakalım” diyen Arap imam,”koronadan önce  kin vebası, haksızlık vebası, ihanet vebası, günahkarlık vebası” ifadelerini kullandı.Arap imam, şöyle konuştu:

‘KORONADAN EVVEL HAK YİYENLER BİZLER DEĞİL MİYDİK?'”

Ne şiddetli bir hüzün var bugün üzerimizde. Arap ülkelerindeki mescitler boşaltılmış. Biz Arapların mescitleri bomboş kalmış. Ne yaptık biz ki Allah bizleri mescitlerinden kovdu? Dün peygamber mescidinin kapılarını kapatıyorlar. Ne yaptık da bizi peygamber mescidinden kovdu? Söyleyin en insanlar biz ne yaptık? Gelin de beraber aynada bir anlık kendi yüzlerimize bakalım. Koronadan evvel hak yiyenler biz değil miydik? Biz değil miydik koronadan evvel banka faizleri için sıraya giren? Fakat bugün ağlıyor, sızlanıyoruz mescitler kapandığı için. Çünkü Allah’ın kapıları yüzümüze kapanmıştır.”

‘KORONA BİTİNCE ESKİ HALİMİZE DÖNECEĞİZ'”

Çünkü bu vedan önce aramızda kin vebası, haksızlık vebası, ihanet vebası, günahkarlık vebası vardı. İşte böyle. Korana bitecek. Sonra biz eski halimize döneceğiz. Bizler şairin dediği gibi; Alla’a dua ediyoruz  denizin ortasında gemimizi karaya çıkartsın diye, karaya varınca da isyan ediyoruz.

“KUTSAL ŞEHİRLERDE SOKAĞA ÇIKMA YASAĞI

Diğer yandan Suudi Arabistan Kralı Selman bin Abdülaziz, koronavirüs salgını nedeniyle öğlen 15.00’den itibaren Riyad, Mekke ve Medine’de sokağa çıkma yasağı uygulanması emri verdi.

2 YORUM

  1. Boyle müslüman imamlar oldukça muslanlar ayak altında kalmaya ,sürünmeye , şeytanlastıril maya ,ezik duruma düşmeye layikler. Birde Suçu baskasina yüklemeye çalışmazlar mı?(…)

Yorum Yaz

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Erdoğan: Sembolik de olsa bayan vekillerimizden hiç olmazsa iki tane alalım

Kartal Lütfi Kırdar Şehir Hastanesi’nin açılış töreninde konuşan partili AKP'li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, “Evet şöyle sembolik de olsa bayan milletvekillerimizden hiç olmazsa iki tanesini alalım” ifadelerini kullandı.

Erken seçim tartışmaları gölgesinde anket sonuçları: Salgın ve yeni partiler AKP’yi eritti

Salgın döneminde AKP'nin oy oranı gerilerken CHP ise oyunu arttırdı.

Sakarya’da facia ‘geliyorum’ demiş, işçiler: Isınma vardı 4 gündür uyarıyorduk

Sakarya’daki havai fişek fabrikasında meydana gelen patlama sonrası yaralanan işçileri CHP heyeti ziyaret etti. İşçiler fabrikadaki mallarda ısınma olduğunu ve bu konuda 4 gündür uyarı yapmalarına rağmen önlem alınmadığını söyleyerek, “Isınma olmaması gereken bir şey, uyardık ama dinlemediler” dediler.

AKP’li başkandan Binali Yıldırım faturası: ‘Seçim harcamalarını belediyeye ödetti’

Tekrarlanan seçimde Binali Yıldırım'a destek vermek amacıyla İstanbul'a giden Belediye Başkanı Halil İbrahim Aşgın ve beraberindekilerin masraflarının faturasının Çorum Belediyesi’ne kesildiğini ileri sürüldü.

İsmail Saymaz son anketi açıkladı: Metropoll’den Erdoğan’ı kızdıracak haber

Gazeteci İsmail Saymaz’ın açıkladığı Metropoll Araştırma Şirketi’nin Haziran ayında gerçekleştirdiği kamuoyu araştırması sonuçlarına göre AKP’nin oyunun gerilediği görüldü.
207,037BeğenenlerBeğen
7,863TakipçilerTakip Et