Sosyal medyada paylaşım rekoru kırdı… Arap imamın korona virüsle ilgili ibretlik sözleri!

Mescid-i Haram'ın kapatılması ve korona virüsü ile ilgili konuşan Arap imamın sözleri sosyal medyada paylaşım rekorları kırdı.

208,790BeğenenlerBeğen
7,504TakipçilerTakip Et

Sosyal medyada yayılan Arap imamın corona virüse ilişkin sözleri gündem oldu.Corona virüsle ilgili konuşma yapan Arap imam, salgından önce kul hakkın yendiğine dikkat çekti.Özeleştiri yaparak “Gelin beraber aynada bir anlık kendi yüzlerimize bakalım” diyen Arap imam,”koronadan önce  kin vebası, haksızlık vebası, ihanet vebası, günahkarlık vebası” ifadelerini kullandı.Arap imam, şöyle konuştu:

‘KORONADAN EVVEL HAK YİYENLER BİZLER DEĞİL MİYDİK?'”

Ne şiddetli bir hüzün var bugün üzerimizde. Arap ülkelerindeki mescitler boşaltılmış. Biz Arapların mescitleri bomboş kalmış. Ne yaptık biz ki Allah bizleri mescitlerinden kovdu? Dün peygamber mescidinin kapılarını kapatıyorlar. Ne yaptık da bizi peygamber mescidinden kovdu? Söyleyin en insanlar biz ne yaptık? Gelin de beraber aynada bir anlık kendi yüzlerimize bakalım. Koronadan evvel hak yiyenler biz değil miydik? Biz değil miydik koronadan evvel banka faizleri için sıraya giren? Fakat bugün ağlıyor, sızlanıyoruz mescitler kapandığı için. Çünkü Allah’ın kapıları yüzümüze kapanmıştır.”

‘KORONA BİTİNCE ESKİ HALİMİZE DÖNECEĞİZ'”

Çünkü bu vedan önce aramızda kin vebası, haksızlık vebası, ihanet vebası, günahkarlık vebası vardı. İşte böyle. Korana bitecek. Sonra biz eski halimize döneceğiz. Bizler şairin dediği gibi; Alla’a dua ediyoruz  denizin ortasında gemimizi karaya çıkartsın diye, karaya varınca da isyan ediyoruz.

“KUTSAL ŞEHİRLERDE SOKAĞA ÇIKMA YASAĞI

Diğer yandan Suudi Arabistan Kralı Selman bin Abdülaziz, koronavirüs salgını nedeniyle öğlen 15.00’den itibaren Riyad, Mekke ve Medine’de sokağa çıkma yasağı uygulanması emri verdi.

2 YORUM

  1. Boyle müslüman imamlar oldukça muslanlar ayak altında kalmaya ,sürünmeye , şeytanlastıril maya ,ezik duruma düşmeye layikler. Birde Suçu baskasina yüklemeye çalışmazlar mı?(…)

Yorum Yaz

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Fahrettin Koca yutkundu, gözleri doldu… Kaç sağlık emekçisi koronavirüse yakalandı?

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca Bilim Kurulu toplantısının ardından kameralar karşısında geçti. Koca, basın toplantısının ardından sorulara yanıt verdi. 

Sağlık bakanı günler sonra kameralar karşısında: Herhangi bir insan bu hastalık yokmuş gibi yaşayamaz

Bilim Kurulu bugün bir kez daha toplandı. Sağlık Bakanı Koca, Bilim Kurulu toplantısının ardından açıklama yaptı.

Koronavirüs tedavisi gören Çapa Tıp Fakültesi Dahiliye Profesörü Cemil Taşcıoğlu hayatını kaybetti

Yeni tip Koronavirüs (Covid-19) tedavisi gören İstanbul Çapa Tıp Fakültesi Dahiliye Profesörü Cemil Taşcıoğlu hayatını kaybetti.

“Bu yasak salgından dolayı değil” diyen Orhan Sarıbal: Maden şirketleri rahat çalışsın diye polisler burada bekletiliyor

Türkiye halkının koronavirüsle mücadele ettiği günlerde dahi doğa talanı ve rant siyaseti işlemeye devam ediyor. Bursa Yenişehir’de Meyra Madencilik’in yapacağı kurşun, çinko, bakır zenginleştirme tesisi ve atık barajı için bölgeye hareket eden CHP Genel Başkan Yardımcısı Orhan Sarıbal’ın yolu polis tarafından kesildi.

Koronavirüse karşı topladıkları bağışlar bloke edilen belediyelerden ortak bildiri

Koronavirüse karşı topladıkları bağışlar bloke edilen 11 büyükşehir belediyesi ortak bir bildiri yayınladı.
208,790BeğenenlerBeğen
7,504TakipçilerTakip Et