“Sosyal medya yasası basına sansür demektir”

CHP İzmir Milletvekili Murat Bakan, "İnsanların özgürce haber almasının önüne geçmek amacıyla çıkarılacak bir uygulama olarak görüyorum. Totaliter, otoriter rejimlerde olabilecek bir uygulamadır" dedi.

İktidarın hazırladı sosyal medya yasasına tepkiler artarken bir tepkide CHP İzmir Milletvekili Murat Bakan’dan geldi. Bakan, ilgili düzenlemeyi “Sosyal medya yasası basına sansür demektir” ifadeleriyle eleştirdi.

“SOSYAL MEDYA YASASI BASINA SANSÜR DEMEKTİR”

Basına sansür anlamı taşır, insanlar özgürce habere ulaşamayacaklar. Yolsuzlukla ilgili paylaşım yaptınız, iktidarı eleştiren paylaşım yaptığınızda sulh ceza mahkemeleri aracılığıyla yargı kararı aldıracak.
Sosyal medyaların temsilcilik açması demek bir anlamda iktidarın sopasının altındasın demektir. İnsanların özgürce haber almasının önüne geçmek amacıyla çıkarılacak bir uygulama olarak görüyorum.
Totaliter, otoriter rejimlerde olabilecek bir uygulamadır.

“AKP’NİN OYU HER AY BİR ÖNCEKİ AYA GÖRE DAHA DA DÜŞÜYOR”

Erken seçim kararı alacak çoğunlukları yok. Onlar kazanacaklarını görürse seçim kararı alırlar. Araştırmalarda her ay AKP’nin oyu düşmekte. Eğer erken seçim kararı alınırsa biz millet ittifakı olarak hazırız.

İŞTE RÖPÖRTAJIN TAMAMI: 

Son Haberler