Sosyal medya bu kadını konuşuyor

Kendisini yıllardır tehdit eden bir erkek tarafından “Benimle evlenmeyi kabul etmiyorsan ölüme razı olacaksın” mesajları aldığını söyleyen Sevinç Kul adlı genç bir kadın, sosyal medya üzerinden yaşadığı süreci anlattı.

Sevinç Kul adlı genç bir kadın, 24 Aralık’ta Twitter hesabında yaptığı paylaşımlarla, son 5 yıldır uzaktan akrabası olan bir erkek tarafından hem taciz hem de tehdit edildiğini dile getirerek yardım istedi.

“KEFENİNİ AL, YARIN SON GÜNÜN”

Kul, Twitter hesabından yaptığı paylaşımlarda, taciz ve tehditlere rağmen erkek hakkında herhangi bir işlem yapılmadığını belirtti. Kul, şu ifadeleri kullandı:

“Herkese merhabalar, konuya ilişkin bir kaç şey söylemek istiyorum. Bu şahsı yaklaşık 10 senedir aramızdaki uzaktan akrabalık sebebiyle tanıyorum. Kendisiyle aramda duygusal bir durum ne geçmişte ne de şimdilerde olmadı.

Son beş yıldır sapıklıkta çığır açmış bu şahıstan tüm çabalarıma rağmen kurtulamadım. Gerek ailem gerek ben, gerekse yakın çevreme kadar sıçrayan tehdit içerikli söylemlerine maruz kaldık ve kalmaya devam ediyoruz. Bu kişiyle memleketim Erzurum’a gittiğim vakitler dışında herhangi bir yerde görüşmedim.

Telefon numaramı değiştirmeme rağmen her defasında buldu, mesajlar attı, tehdit etti.”

Kul, taciz ve tehditlere ilişkin şikayetçi olduğunu ama bir sonuç elde edemediğini belirterek şunları kaydetti:

“Zaten bu durum üzerine daha da kontrolsüz hale geldi. Karşıma çıktığı an beni öldüreceğini biliyorum. Evet endişeliyim, korkuyorum. Şu an nerede nefes aldığını bilmiyorum. Son 4 saatte 474 kez aramış ve şu an hala arıyor. Şimdi telefonun ucundaki ses bana şunları söylüyor, ‘Ölümün benim elimden olacak ya benimle evleneceksin ya da seni doğrayacağım. Sana tecavüz edersem zaten benimle evlenmek zorunda kalacaksın. Benimle evlenmezsen, tüm aileni gözünün önünde tararım. Kefenini al, yarın son günün.’”

ÇOK ÜZGÜNÜM, HEPİMİZ ADINA”

Taciz ve tehditleri sosyal medya hesabından paylaştığında aynı şeyleri yaşayan yüzlerce kadından sadece birisi olduğunu gördüğünü anlatan Kul, “Mesaj kutusundaki her 10 mesajdan 5’i ‘aynı şeyi ben de yaşadım’ diyen kadınların çaresizlikleriyle dolup taşıyor. Keşke bugün bu duyguyu taşıyan tek kadın sadece ben olsaydım. Çok üzgünüm, hepimiz adına.” dedi.

HUKUKİ SÜREÇ BAŞLATILDI

Sevinç Kul, bugün konuyla ilgili hukuki süreç başlattıklarını duyurdu. Kul, yaptığı paylaşımda “Merhabalar, hukuki süreci ülkenin en iyi ve en cesur avukatlarından biriyle işledik. Gerekli mercilere tüm şikayetleri yaptık. Olumlu gelişmeler beklemekteyiz.” ifadesini kullandı.

Kadın Meclisleri de sosyal medya hesaplarından yaptıkları paylaşımda, “Sevinç Kul ile görüştük ve avukatlarımızla yanında, konunun takibindeyiz. Tehditler ve şiddet karşısında hiçbir kadın asla yalnız değildir!” dedi.

sosyal-medya-bu-kadini-konusuyor

sosyal-medya-bu-kadini-konusuyor

sosyal-medya-bu-kadini-konusuyor

sosyal-medya-bu-kadini-konusuyor

En çok okunan haberler

Trump’tan kendisine soru soran Hilal Kaplan’a: Siz gazeteci olduğunuza emin misiniz?

Hilal Kaplan'ın Donald Trump'a yönelttiği sorunun ardından ABD Başkanı "Siz gazeteci misiniz? Türk hükümeti adına çalışmadığınıza emin misiniz?" dedi. 

Dünyaya rezil olan Hilal Kaplan’dan açıklama: Trump şaka yaptı

ABD Başkanı Donald Trump'a sorduğu soru ve aldığı ironik yanıt ile sosyal medyanın gündemine oturan Sabah yazarı Hilal Kaplan, ilk kez konuştu.

“Hoca ‘cin çıkaracağım’ deyip benimle defalarca ilişkiye girdi”

İddiaya Göre Manevi sıkıntı yaşayan genç bir kız, Annesi ile birlikte Ankara’da meşhur olan cinci bir hocaya gitti.

Dünyaya rezil olan Pelikancı Hilal Kaplan’ı ilk savunan bakın kim oldu?

Yaptığı hareketle dünyaya rezil olan Yandaş Hilal Kaplan'ı ilk savunan Vatan Partililer oldu. 

Eski bakan canlı yayında patladı: Çakayım sizin seferberliğinize… Lan Damat Berat efendi dalga mı geçiyon lan?

Çalışma ve Sosyal Güvenlik eski Bakanı Yaşar Okuyan canlı yayında Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak'ı hedef aldı. 

Cumhuriyet ve Atatürk düşmanı Fatih Tezcan’a soruşturma!

Ankara’da yaşayan Güven Ertürk isimli bir vatandaş, Cumhuriyet ve Atatürk düşmanı Fatih Tezcan’ın Mustafa Kemal Atatürk’e yönelik hakaretlerini Cumhurbaşkanlığı İletişim Merkezi’ne (CİMER) şikayet etti. Büyükçekmece Cumhuriyet Başsavcılığı, Tezcan hakkında soruşturma başlattı. 

İmamoğlu toplu ölümlere ilişkin ilk kez konuştu!

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, son günlerde siyanürlü toplu ölümlere ilişkin ilk kez konuştu. İmamoğlu'nun dün Londra'da yaptığı konuşmada ölümlere ilişkin "insanlarımız bilinmeyen sebeplerle hayatlarına son veriyorsa bunun sebebi; bugüne kadar İstanbul görevini yapmadı demektir. Çünkü İstanbul, Türkiye’nin motor gücüdür. İstanbul iyiyse, Türkiye de iyi olur. İstanbul’da yönetim ahlakı varsa, inanın o Türkiye’ye de yansır. İstanbul’da kamu hukuku korunuyor, insanlara iyi davranılıyorsa Türkiye’ye yansır" ifadelerini kullandı.

İBB’de üst düzey istifa

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun çağırmasıyla Balıkesir'den gelip, Ulaşım Daire Başkanlığı görevine başlayan, öğretim üyesi Dr. Taylan Engin istifa etti.

AKP’li Başkandan Trabzonlulara: Sizi biz Müslüman yaptık

Maraş'ın AKP'li Belediye Başkanı Hayrettin Güngör, Trabzonlu bir kadına "Sizi biz Müslüman yaptık" dedi.

Hilal Kaplan’dan yeni açıklama!

Yandaş Sabah gazetesi yazarı Hilal Kaplan eleştirilere, “Vermiş olduğumuz rahatsızlıktan gurur duyarız" yanıtını verdi.

O tartışmaya nokta: ‘Hayatta en hakiki mürşit ilimdir’ diyen Mustafa Kemal ruhu ile bağdaşmaz

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), bir okulda düzenlenen 10 Kasım Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü anma programının sosyal medyaya yansıyan görüntüleriyle ilgili inceleme ve soruşturma başlatmıştı.