Cuma / 7 Ağustos 2020

Son dakika… Daha mazbatayı almadan İmamoğlu’na İSMEK kumpası

Sözcü'den Saygı Öztürk'e konuşan CHP Bursa Milletvekili Erkan Aydın,  İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu'na bazı çevrelerce kumpaslar kurulmaya çalışıldığını söyledi.

206,497BeğenenlerBeğen
8,608TakipçilerTakip Et

Ekrem İmamoğlu’na yönelik kumpasların daha mazbatasını almadan başladığını öne süren CHP Bursa Milletvekili Erkan Aydın, İstanbul Büyükşehir Belediyesi Hayat Boyu Öğrenme Müdürlüğü tarafından hizmet alınan meslek eğitim kurumlarını çatısında toplayan İSMEK’de yaklaşık 2 bin 500 part-time çalışan öğretmenin sözleşmesi yenilenmediğini, öğretmenlere bir gerekçe gösterilmediğini belirtti, “Yeni yönetim sizi işe alabiliyorsa alsın” denildiğini öne sürdü.

Sözcü’den Saygı Öztürk’e konuşan CHP Bursa Milletvekili Erkan Aydın,  İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’na bazı çevrelerce kumpaslar kurulmaya çalışıldığını söyledi. Aydın Belediye’nin hizmet aldığı şirket tarafından İSMEK’de 2 bin 500 öğretmenin sözleşmelerinin yenilenmediğini kaydetti. Her branştan öğretmenin işsiz bırakıldığını belirten Aydın, sözleşme süresinin daha dolmadan yapılan işlemin düşündürücü olduğunu bildirdi.

‘HAKSIZ SORUMLULUK YÜKLEMEK İÇİN…’
Aydın, buradaki amacın kamuoyunda İmamoğlu’na haksızca sorumluk yüklemek olduğuna dikkat çekti, bunun ucuz yöntemler, ucuz kumpaslar olduğunu söyledi.

Aydın, “Sayın Ekrem İmamoğlu’nun bütün bunların üstesinden geleceğine inancımız sonsuz. İstanbul halkının güveni zaten ortada. Ben bugüne kadar İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nde derebeylik kuranları uyarıyorum. Artık bu yöntemlerden vazgeçin. Bu ucuz yöntemler artık sökmez sökmeyecek!” dedi.

BELEDİYE NE DİYOR?
Hayat Boyu Öğrenme Müdürlüğü yetkilileri de, SÖZCÜ’nün sorusu üzerine, “3 yıllığına yapılan ihalenin 30 Haziran’da sona ereceğini” belirttiler, açılacak yeni ihaleyi kazanan şirketten, hizmet alımının devam edeceğini kaydettiler. 30 Haziran’da görev süresi dolacak olan 2 bin 500 öğretmenin işe alınıp alınmayacağına ihaleyi kazanacak firma yetkililerinin karar vereceği, öğretmenlerin sözleşmeyi belediye ile değil, firma ile imzaladıklarını sözlerine eklediler.

İMAMOĞLU’NDAN İSMEK YORUMU: HAKSIZ VE ADALETSİZLİK VARSA İNCELERİZ
Katıldığı bir televizyon programında konuyla ilgili açıklama yapan Ekrem İmamoğlu, şu ifadeleri kullandı;

“Hizmet alınan bir taşeron şirketin sezonluk anlaşma yapıldığı eğitimciler konusu olduğu bilgisi bana geldi. Elbette değerlendireceğiz tabi. Bunları konuşacağız. Farklı işleri olan firmalar, medya ile işleri olan firmalar. Hukuksuz, adalet olmayan bir uygulama varsa. Elbette müdahale ederiz. İnceleyeceğiz, hakkıyla iş yapılmış mı, yapılmamış mı?”

KaynakSözcü

Balbay’dan CHP’ye İnce tepkisi: Hele konuşsun, ağzının payını veririz

Düne kadar, “Ben bu partiye 15 yaşında girdim. Her kademesinde görev yaptım” diyen İnce neden bu noktaya geldi?

Cemal Enginyurt’tan tarihi Meral Akşener itirafı!

MHP’den ihraç edilen Ordu Milletvekili Cemal Enginyurt, MHP’de Meral Akşener’in kazandığı kongreyi kendisinin iptal ettirdiğini söyleyerek, hem Devlet Bahçeli’yi, hem de Semih Yalçın’ı topa tuttu.

Reuters, Ankara’daki Covid-19 belgesine ulaştı: Her gün 1000 yeni vaka

Uluslararası haber ajansı Reuters, bu hafta günlük vaka sayısının 1000'in üzerine çıktığı Türkiye'de hastanelere bazı talepler gittiğini ve "Covid-19 yüzünden yoğum bakım ünitesindeki yatakları boşaltın" ifadesinin yer aldığını yazdı.

Cindoruk: AKP’nin 18 yılı tartışmaya açılmalı

"Milli irade, devlet yönetme yetkisi ve görevi verir. AKP, bu yetkiyi, milleti yönetme ve yönlendirme, devlet rejimini değiştirme biçiminde kullandı."

Muharrem İnce’nin Ankara’da ofis açacağı iddiası

Kendi partisini kuracağı iddia edilen Muharrem İnce'nin Ankara'da ofis açtığı iddia edildi.
206,497BeğenenlerBeğen
8,608TakipçilerTakip Et