İşte Ankara Emniyet Müdürü’ne görev bıraktıran sırrın perde arkası

Yaklaşık bir buçuk yıldır Ankara İl Emniyet Müdürlüğü koltuğunda oturan 56 yaşındaki Mahmut Karaaslan'ın, emeklilik dilekçesini İçişleri Bakanlığına gönderdiği bildirildi. Sürpriz gelişmenin detayları ve işte Ankara'da hareketli saatlerin yaşanmasına neden olan dilekçesinin sırrı...

15 Temmuz ihanet gecesi, Ankara İl Emniyet Müdürlüğü koltuğunda oturan ve darbe girişiminin bastırılmasında büyük rol oynayan İl Emniyet Müdürü Mahmut Karaaslan, sürpriz bir kararla emekliliğini istedi. Karaaslan emeklilik dilekçesini verdiğini doğruladı ve izne ayrıldığını söyledi.

Yaklaşık bir buçuk yıldır Ankara İl Emniyet Müdürlüğü koltuğunda oturan 56 yaşındaki Mahmut Karaaslan’ın, emeklilik dilekçesini İçişleri Bakanlığına gönderdiği bildirildi. Sürpiz gelişmenin detaylarını ise Sözcü Ankara Temsilcisi Saygı Öztürk yazdı… İşte Ankara’da hareketli saatlerin yaşanmasına neden olan dilekçesinin sırrı…

PERDE ARKASINDA KARARNAME Mİ VAR?

Karaaslan’ın emekliliğinin perde arkasında ise önümüzdeki günlerde çıkarılması beklenen Emniyet Müdürlüğü Kararnamesi olduğu, kararnamede; “Karaaslan’ın görevden alınacağının bulunduğu” öğrenildi. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun da başarılı bulduğu bir isim olan Ankara Emniyet Müdürü Karaaslan’ın isminin, görevden alınma kararnamesinde bulunmasında ‘bazı istekleri yerine getirmemesinin’ etkili olduğu öne sürüldü.

TERÖRLE MÜCADELEDE BAŞARILI BİR İSİMDİ

Mahmut Karaaslan döneminde; Ankara’nın 23 noktasında 24 saat esasına göre denetim noktaları oluşturulmuş birçok terörist eylem planı gerçekleştirilmeden önlenmiş ve şüphelileri suç aletleri ile beraber yakalanmıştı. 15 Temmuz darbe girişimi gecesinde de ‘polisin darbeci askerlere teslim olmaması’ ‘kışlalardan askerlerin çıkmasına izin verilmemesi’ ve Ankara’da darbe girişiminin bastırılmasında önemli rol oynayan Karaaslan’ın görevden ayrılışı Emniyet camiasında da şok etkisi yarattı.

Öte yandan Ankara Emniyet Müdürlüğüne, Emniyet Müdür Yardımcısı Tolga Yılmaz, vekaleten atandı. 56 yaşındaki Mahmut Karaaslan Ankara Emniyet Müdürlüğü görevine 14 Mart 2016 tarihinde getirilmişti.

MAHMUT KARAASLAN KİMDİR?

1961 yılında Kayseri’de dünyaya geldi. 1979 yılında Polis Kolejinden, 1983 yılında Polis Akademisinden mezun olduktan sonra; İzmir, Ağrı, Ankara ve EGM’nin değişik birimlerinde görev yapmıştır. 2006 yılı içerisinde 1. Sınıf Emniyet Müdürlüğüne terfi ederek, 2007 yılında Polis Başmüfettişi olarak Teftiş Kurulu Başkanlığında, 2014-2016 yılları arasında Van İl Emniyet Müdürü olarak görev yapmıştır. 14.03.2016 tarih ve 2016/135 sayılı İçişleri Bakanlığı tarafından Resmi Gazete’de yayımlanan Kararname ile Ankara İl Emniyet Müdürü olarak ataması yapılmıştır.

Nuh Mete Yüksel’den soruyu soran muhabire: Erdoğan gerekirse yargılanmalı… Beni içeri attıracaksın!

Eski Ankara Devlet Güvenlik Mahkemesi Başsavcısı Nuh Mete Yüksel, FETÖ'nün siyasi ayağı tartışması konusunda çarpıcı açıklamalarda bulundu.

Erdoğan: Dün bir manevrayla Osman Kavala’yı serbest bırakmaya kalktılar

Cumhurbaşkanı Erdoğan, sosyalist, ulusalcı hatta farklı İslami ekollerden kişilerin FETÖ'cü çıktığı, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun da böyle olabileceğini söyledi. Erdoğan, "Evinin gizli bir yerlerinde 1 dolar olmasından şüphe ettiğini" söyledi.

“Bu dünyada adalet yok” diyen Matematik öğretmeni eğitim sistemini eleştirip intihar etti

Ankara'da özel bir okulda matematik öğretmenliği yapan İnan Avşar intihar etti. Avşar, bir gün önce YouTube'a yüklediği videoda 'Çok mücadele ettim' diyerek eğitim sistemini ve fazla mesai saatlerini eleştirmişti

Bakanlıktan FOX TV’ye arkadaş atışması gibi mesaj: Türkçe anlamıyorsan İngilizce yazıyorum…

İçişleri Bakanlığı, FOX TV’de yayınlanan ‘Akpınar Mahallesi’ndeki çadır alanına yardım gitmedi’ haberine yanıt verdi. Bakanlık, “Gazetecilik çarpıtma değildir, üzülüyor ve tenkit ediyoruz” açıklamasını yaptı.

Sivas Katliamı ile Gezi’yi kıyasladı: Sivas’taki eylemin tamamı topu topu 6 saat sürdü!

Gerici Yeni Akit yazarı Ali Karahasanoğlu, Sivas Katliamı ile Gezi Olayları’nı karşılaştırdı. 33 aydın ve yazarın öldürüldüğü Sivas Katliamı sanıklarının suçlu bulunmalarını hatırlatarak “Topu topu 6 saat.. Başı, sonu hepsi 6 saat..” ifadelerini kullandı.
209,647BeğenenlerBeğen
4,903TakipçilerTakip Et