İşte Ankara Emniyet Müdürü’ne görev bıraktıran sırrın perde arkası

Yaklaşık bir buçuk yıldır Ankara İl Emniyet Müdürlüğü koltuğunda oturan 56 yaşındaki Mahmut Karaaslan'ın, emeklilik dilekçesini İçişleri Bakanlığına gönderdiği bildirildi. Sürpriz gelişmenin detayları ve işte Ankara'da hareketli saatlerin yaşanmasına neden olan dilekçesinin sırrı...

15 Temmuz ihanet gecesi, Ankara İl Emniyet Müdürlüğü koltuğunda oturan ve darbe girişiminin bastırılmasında büyük rol oynayan İl Emniyet Müdürü Mahmut Karaaslan, sürpriz bir kararla emekliliğini istedi. Karaaslan emeklilik dilekçesini verdiğini doğruladı ve izne ayrıldığını söyledi.

Yaklaşık bir buçuk yıldır Ankara İl Emniyet Müdürlüğü koltuğunda oturan 56 yaşındaki Mahmut Karaaslan’ın, emeklilik dilekçesini İçişleri Bakanlığına gönderdiği bildirildi. Sürpiz gelişmenin detaylarını ise Sözcü Ankara Temsilcisi Saygı Öztürk yazdı… İşte Ankara’da hareketli saatlerin yaşanmasına neden olan dilekçesinin sırrı…

PERDE ARKASINDA KARARNAME Mİ VAR?

Karaaslan’ın emekliliğinin perde arkasında ise önümüzdeki günlerde çıkarılması beklenen Emniyet Müdürlüğü Kararnamesi olduğu, kararnamede; “Karaaslan’ın görevden alınacağının bulunduğu” öğrenildi. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun da başarılı bulduğu bir isim olan Ankara Emniyet Müdürü Karaaslan’ın isminin, görevden alınma kararnamesinde bulunmasında ‘bazı istekleri yerine getirmemesinin’ etkili olduğu öne sürüldü.

TERÖRLE MÜCADELEDE BAŞARILI BİR İSİMDİ

Mahmut Karaaslan döneminde; Ankara’nın 23 noktasında 24 saat esasına göre denetim noktaları oluşturulmuş birçok terörist eylem planı gerçekleştirilmeden önlenmiş ve şüphelileri suç aletleri ile beraber yakalanmıştı. 15 Temmuz darbe girişimi gecesinde de ‘polisin darbeci askerlere teslim olmaması’ ‘kışlalardan askerlerin çıkmasına izin verilmemesi’ ve Ankara’da darbe girişiminin bastırılmasında önemli rol oynayan Karaaslan’ın görevden ayrılışı Emniyet camiasında da şok etkisi yarattı.

Öte yandan Ankara Emniyet Müdürlüğüne, Emniyet Müdür Yardımcısı Tolga Yılmaz, vekaleten atandı. 56 yaşındaki Mahmut Karaaslan Ankara Emniyet Müdürlüğü görevine 14 Mart 2016 tarihinde getirilmişti.

MAHMUT KARAASLAN KİMDİR?

1961 yılında Kayseri’de dünyaya geldi. 1979 yılında Polis Kolejinden, 1983 yılında Polis Akademisinden mezun olduktan sonra; İzmir, Ağrı, Ankara ve EGM’nin değişik birimlerinde görev yapmıştır. 2006 yılı içerisinde 1. Sınıf Emniyet Müdürlüğüne terfi ederek, 2007 yılında Polis Başmüfettişi olarak Teftiş Kurulu Başkanlığında, 2014-2016 yılları arasında Van İl Emniyet Müdürü olarak görev yapmıştır. 14.03.2016 tarih ve 2016/135 sayılı İçişleri Bakanlığı tarafından Resmi Gazete’de yayımlanan Kararname ile Ankara İl Emniyet Müdürü olarak ataması yapılmıştır.

En çok okunan haberler

AKP’de Süleyman Soylu istifası: Devleti küçük düşürdü

"Partimden; Kuruluş ilkelerinden uzaklaşması, Doğu Perinçek ve Osman Öcalan’la aynı çizgide buluşmasından duyduğum rahatsızlık ve icra makamındaki bakanımızın Diyarbakır HDP il binası önünde Türkiye Cumhuriyeti Devleti ve partimizi düşürdüğü aciz durumu aklım ve vicdanımın kabul etmemesi neticesiyle çok sevdiğim Ak Partimden üzülerek istifa kararı almış bulunmaktayım. "

“Erdoğan’ın diploması yok” diyen yazara şok!

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın diplomasına ilişkin 'Diplomasız' adlı kitabı yazan Ergün Poyraz'a dava açıldı.

Ekrem İmamoğlu 90’da 90’a taktı!

Tartışmalı çıkışlarıyla bilinen İlahiyatçı Nurettin Yıldız, bu kez de kadınların kaç kilometre araç süreceğine karıştı. Yıldız'ın açıklamaları Türkiye'nin gündemine otururken en sağlam yanıt İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu'ndan geldi. 

Erdoğan’dan vakıflarla ilgili açıklama: ‘Ben bu boyutta olduğunu bilmiyordum’

Erdoğan, MYK toplantısında vakıflar konusuna değinerek, İmamoğlu ile konuşacağını belirtti.

Hayatını kaybeden Neslican Tay’ın ardından alçak mesaj: Cennete gidecekmiş, bu çıplaklıkla zor

Neslican Tay'ın ölümü tüm Türkiye'yi yasa boğarken Akferaset adlı hesaptan alçakça bir mesaj paylaşıldı. 

Kıvanç Tatlıtuğ’u yargılayan hakimden skandal fotoğraf: ‘Perşembenin sürprizi’

Kıvanç Tatlıtuğ’un, “vergi usül kanununa muhalefet” suçundan 6 yıldan 10 yıla kadar hapis istemiyle yargılandığı dava geçtiğimiz gün Anadolu 13. Asliye Ceza Mahkemesinde görüldü.

Bakanlığın hedefinde yandaş yazar var: Tetikçi

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, Türkiye gazetesi Fuat Uğur’un iki yazısının ardından kaleme alınan tekzip metninde, yazara oldukça sert ifadelerle yüklendi.

Skandal… Camide ‘CHP Zulmü’ kitabı

Muğla’da imamın CHP’yi şeytana benzetmesine yönelik tepkiler sürerken, Bursa Sarı Camii’nin çay ocağının kitaplığında da “CHP Zulmü” isimli kitap sergileniyor.

İstanbul Valiliği ve İBB’den ortak karar! Durduruldu

İstanbul Valiliği ve İBB, Atatürk Havalimanı Metro istasyonuna yolcu taşımacılığını durdurdu.

Karamollaoğlu, Davutoğlu ve Babacan’ı da ziyaret edecek

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu’nun Cumhurbaşkanı Erdoğan ve CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’yla görüşmesinin ardından yeni parti kurma hazırlıklarında olan eski Başbakan Ahmet Davutoğlu ile eski bakan Ali Babacan’ı da ziyaret edeceğini öğrenildi.

‘Davutoğlu başbakanlığı döneminde bazı şeylere şahit olmuş’

CHP Genel Başkan Yardımcısı Aykut Erdoğdu, son günlerde AKP’de yaşanan istifa ve bölünme sürecine ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

Rektörden tepki çeken Neslican Tay paylaşımı: Dinden faydalanabilseydi hastalığı düşman görmezdi

Kansere karşı verdiği mücadelede yenik düşen Neslican Tay 'Belki kaybedeceğim ama savaşarak kaybedeceğim' demişti.

İmamoğlu’ndan ‘torpil’ açıklaması: Benim nazarımda bir itibarı yok

Ekrem İmamoğlu, İBB'de işe alınacaklar ile CHP içindeki bir yazışma hakkında açıklama yaptı.