“Siz halk düşmanı, vatan hainlerisiniz”

Dünya ülkelerinin vatandaşları için devletin kendi bütçesinden ödenek ayırırken Türkiye’nin vatandaşa yardım için vatandaştan bağış talep etmesi ekonominin durumunu gözler önüne serdi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, video konferans yöntemiyle gerçekleşecek kabine toplantısının ardından açıklama yaptı. Cumhurbaşkanı Erdoğan konuşmasında milli dayanışma kampanyası başlatıldığını belirterek halktan bağış istedi. Erdoğan kendisinin de 7 aylık maaşını bağışladığını belirtti.

Türkiye İşçi Partisi Hatay Milletvekili Barış Atay Erdoğan’ın açıklamasının ardından sosyal medya hesabından sert sözler sarf etti.

Atay Erdoğan’a örtülü ödeneği bağışlaması çağrısında bulunarak “Dünya’nın bilmem kaçıncı büyük ekonomisi değil miydik?” diye sordu.

Biz bize yeteriz diyerek halktan para isteyen Erdoğan’ın o konuşması gündem oldu: IMF bizden borç istedi verin dedim

Atay, iktidarın ekonomi paketine de “Halk kendi OHAL’ini uygulasın, işsiz kalınca kendi idare etsin, bir de üstüne para versin. Siz de akşam çıkıp skor gibi vak’a-ölüm sayısı açıklayın, yaptığınızı beğenmeğeni gözaltına aldırın. Siz halk düşmanı, vatan hainlerisiniz!” sözleriyle tepki gösterdi.

Son Haberler