Siyasi partilerden ‘Elmalı davası’ açıklaması

Siyasi partiler, kamuoyunda “Elmalı davası” olarak gündeme gelen ve sosyal medyada büyük tepki toplayan, çocuğa karşı cinsel istismar davasına ilişkin açıklamalarda bulundu.

Siyasi partiler, kamuoyunda Elmalı davası olarak gündeme gelen ve sosyal medyada büyük tepki toplayan, çocuğa karşı cinsel istismar davasına ilişkin sosyal medya hesabından açıklama yaptı.

HKP: HALKIMIZLA OMUZ OMUZA YIKACAĞIZ!

Halkın Kurtuluş Partisi (HKP) resmi sayfasından yapılan açıklamada, “AKP’giller’in hukuk bürolarına dönüşen yargı mekanizmasının dağıttığı adalet #elmalıdavası‘nda kendini gösterdi: Çocuklarına cinsel tacizde bulunan anne ve üvey baba serbest bırakıldı. İşte halkımızla omuz omuza yıkacağımız düzen tam olarak bu kokuşmuş düzendir!” denildi.

İNCE: ÇOCUKLARIMIZIN AHI YERDE KALMAYACAK!

Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce, “Çocuk istismarını görmezden gelen vicdansızlar! Çocukların minicik elleriyle çizdiklerini görmediniz mi? Ne çocuklarımızı koruyabildiniz ne de haklarını savunabildiniz. Çocuklarımızın ahı yerde kalmayacak. #CocukSusarSenSUSMA #elmalıdavası” dedi.

TİP: ADALETİ YOK EDEN AKP’DEN HESAP SORACAĞIZ

Türkiye İşçi Partisi (TİP) resmi sayfasından yapılan açıklamada, “İki çocuğa cinsel istismarda bulunan suçluların çizim, yazılı anlatımlar ve adli tıp raporuna rağmen tahliye edilmesi, Türkiye’de yerle bir edilmiş yargı sisteminin özetidir. Adaleti yok eden AKP’den hesap soracağız. Çocuklar için güvenli bir geleceği kuracağız. #ElmalıDavası” denildi.

HALKEVLERİ: FAİLLERİ YARGILA!

Halkevleri resmi sayfasından yapılan açıklamada, “Elmalı’da 6 ve 9 yaşındaki çocuklara cinsel istismarda bulunan faillerin çocukların yazılı ve resimli anlatımı ile adli tıp raporuna rağmen tahliye edildi! Çocukların eşit ve özgür yaşadığı bir dünyayı kuracağız! Çocuk istismarını aklama, failleri yargıla! #ELMALIDAVASI” denildi.

SOL PARTİ: ÇOCUKLARIN DÜŞLERİNİ ÇİZECEĞİ ÜLKEYİ KURACAĞIZ!

Sol Parti Resmi sayfasından yapılan açıklamada, “Marmara’daki deniz salyası gibi ülkeyi saran rezillikleri bitmiyor #Elmalıdavası Adaletin gerçek olduğu ve çocukların sadece düşlerini çizeceği bir ülkeyi kurmak boynumuzun borcu” denildi. 

TKP: ARTIK YETER ADALET İSTİYORUZ!
Türkiye Komünist Partisi (TKP) resmi sayfasından yapılan açıklamada, “Çocuklarımızın cinsel bütünlüğü, vücut bütünlüğü, akıl ve beden sağlığı sizin siyasi mıntıka temizliği arzunuzdan daha mı değersiz ki, mahkemeler en ufak bir siyasi söylemde rahatça tutuklama yapabilirken, çocuklarımızın tecavüzcülerini salıveriyor?” denildi.

EHP: SUÇ SAYILMIYOR!

EHP Sözcüsü Özge Akman, “Şu ülkde çocuk istismarı bir tweet kadar suç sayılmıyor…” dedi

HALKWEB

Son Haberler