Siyaset arenasında yeni parti hazırlığı: “Yetmez ama evet” partisi

"Türk liberalleri için tarihin illa kendisini tekrar etmesi gerekiyor herhalde... Bir süre medya bu yeni oluşuma destek verir, bol bol haklarında destek yazıları kaleme alır köşe yazarları."

Habertürk yazarı Oray Eğin köşesinde Ali Nesin’in 2010 referandumundaki “Yetmez ama evet”in doğru olduğunu söylemesini eleştirdi.

Eğin Türkiye’deki liberalleri de eleştirerek “İşin ilginç tarafı, tarihin hemen hemen hiçbir döneminde haklı çıkmayan, öngörüleri tutmayan liberallere Türk basınının gösterdiği ilginin de bir türlü tükenmemesi. Düşük liberallerin ana besin kaynağı medya ilgisi halbuki. TRT’nin arşivlerini açın, tek kanallı yıllarda bile açık oturumlarda sık sık aynı konuşan kafalara yer verdiğini göreceksiniz. Beğenmedikleri eski Türkiye’de bile kendilerini pazarlamayı başarmışlar doğrusu. Bu tiplerin geniş çevreleri her zaman onları ağırlayacak fırsat bulur. Yanıldıklarını görmek falan da eğlenceli ama bir süre sonra tadı kaçıyor” ifadelerini kullandı.

YENİ PARTİ HAZIRLIĞI

Eğin köşesinde yeni bir parti kurulma hazırlığı olduğunu ileri sürerek şu ifadeleri kullandı:

“Levent Gültekin’in kendi kendine muhalefeti toparlayacak bir parti kurma girişiminde olduğunu yazmıştım. Ali Nesin’in bizim gazeteye verdiği söyleşide muhalif lider olarak Gültekin’i önerdiğini görünce partinin nasıl şekillendiği de anlaşılmış oldu.

Nabız yoklayan Gültekin’in eski “Yetmez ama evet”çilerin kapısını çalıp destek aradığını da böylece dolaylı olarak öğrenmiş olduk. Ali Nesin ilk açık destek veren isim oldu. Bence bir süre sonra Hayko Bağdat’ı da katsınlar aralarına… Belki Cengiz ağabeyleri falan da dışarıdan destek verir.

Son Haberler