“Siyasal İslam tüm dünyada iflas etmiş, haberi yok, hâlâ ‘ümmet rüyası’ görüyor”

Cumhurbaşkanı Erdoğan yeni parti çalışmaları içinde olan eski yol arkadaşlarına kırgınlığını ilk kez açık ve net bir şekilde ifade etti. Bosna Hersek dönüşü gazetecilerin sorularını yanıtlayan Erdoğan, Ahmet Davutoğlu, Ali Babacan ve Abdullah Gül'e karşı kırgın olup olmadığına dair bir soru üzerine, "Bu soru sorulur mu Allah aşkına… Bunlara kırgınlık olmayacak da kime olacak?" dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan yeni parti çalışmaları içinde olan eski yol arkadaşlarına kırgınlığını ilk kez açık ve net bir şekilde ifade etti. Bosna Hersek dönüşü gazetecilerin sorularını yanıtlayan Erdoğan, Ahmet Davutoğlu, Ali Babacan ve Abdullah Gül’e karşı kırgın olup olmadığına dair bir soru üzerine, “Bu soru sorulur mu Allah aşkına… Bunlara kırgınlık olmayacak da kime olacak?” dedi.

Erdoğan, AKP’den istifa eden Ali Babacan’la yaptığı görüşmeye ilişkin olarak da, “Ben Ali Bey’in kendisine de söyledim; “Yolunuz yolunuzdur eyvallah ama şunu unutmayın ki bu ümmeti parçalamaya hakkınız yok. Siz bunu yapıyorsunuz. Bunun parçalanmasıyla da bir yere gidemeyeceksiniz” dedim” şeklinde konuştu.

Erdoğan’ın “ümmet” ifadesi gündemin yeni tartışma konusu oldu.

Erdoğan’ın bu ifadesi eleştirilerin odağı oldu.

İşte o tepkilerden bazıları:

Son Haberler