Sinan Oğan’dan açıklama: Bu inanılmaz sansüre derhal son verilmeli!

208,673BeğenenlerBeğen
7,632TakipçilerTakip Et

CHP İstanbul Milletvekili Avukat Mahmut Tanal, seçmenlerine attığı bayram mesajını yayınlamayan TBMM’ye, Vodafone GSM şirketine ve onun taşeron şirketine dava açacağını duyurdu.

Vodafone’nun “timsali” kelimesinin içinde yer alan “tim” hecesinin “toplumda infial yaratabilir” düşüncesiyle kısıtladığını öne süren CHP’li Tanal’ın 67 bin 467 seçmeninin bayramını kutlamasına engel oldu.

Resmi yazıda yasaklı kelimeler şöyle açıklandı:

MHP’den ihraç edilen Sinan Oğan, yasaklı kelimler listesinde “Tanrı Türk’ü korusun” ifadesinin yer almasına tepki gösterdi.

Sinan Oğan şunları belirtti:

Milletvekillerinin SMS gönderimlerini Meclis Genel Sekreterliği Tel şirketlerinden hizmet satın alımı yoluyla karşılıyor. Dolayısıyla +

“Tanrı Türk’ü Korusun, Ya İstiklal Ya Ölüm” gibi sözleri yasaklayan aslında TBMM Genel Sekreterliğidir. Tel şirketleri emir kuludur…

TBMM başkanlığı derhal bu konuya açıklık getirmelidir. Bu inanılmaz sansüre derhal son verilmelidir. Vekiller de konuyu sahiplenmelidir.

İŞTE O MESAJLAR…

CHP’li Turan Aydoğan “majestelerinin yargısı” deyip Sedat Peker’in firarını hatırlatınca AKP’liler kudurdu

Cumhuriyet Halk Partisi İstanbul Milletvekili Turan Aydoğan Meclis kürsüsünde infaz paketine yönelik eleştiriler dile getirince AKP sıralarından tepkiler yükseldi. Yargı'daki hukuksuzlukları vurgulamak için "majestelerinin yargısı" ifadesini kullanan Aydoğan'a AKP'liler müdahale etmeye çalıştı. 

Koronavirüsten hayatını kaybedenlerin sayısı 908’e çıktı

Türkiye’deki koronavirüs verilerine ilişkin son sayılar açıklandı.

Yine göz boyuyorlar

Tacettin Çolak yazdı...

İstanbul’da bir haftada 2211 kişi öldü! Koronavirüs değilse ne?

İstanbul'da geçen yıl 1 Nisan'la 7 Nisan arasında 1431 kişi öldü. Bu sene ise 2211. Ölümler yüzde 50 arttı. Koronavirüse kadar sayılar geçen sene ile aynıyken, bu sene hızla çoğaldı. Akıllara 'koronavirüs mü?' sorusu geldi
208,673BeğenenlerBeğen
7,632TakipçilerTakip Et