Sinan Meydan’dan “Lozan’da İsmet İnönü yüzünden toprak kaybettik” diyen Burhan Kuzu’ya tarih dersi!

AKP'li Burhan Kuzu Lozan Anlaşması ve İsmet İnönü'yü hedef aldı. Kuzu'ya yanıt Atatürkçü tarihçi Sinan Meydan'ndan geldi. “96 yıl önce bugün, hakkımız olan birçok toprağı İsmet İnönü sayesinde masada bıraktık”  diyen Kuzu'ya yanıt veren Meydan madde madde sıralayarak tarih dersi verdi. 

AKP’li Burhan Kuzu Lozan Anlaşması ve İsmet İnönü’yü hedef aldı. Kuzu’ya yanıt Atatürkçü tarihçi Sinan Meydan’ndan geldi. “96 yıl önce bugün, hakkımız olan birçok toprağı İsmet İnönü sayesinde masada bıraktık”  diyen Kuzu’ya yanıt veren Meydan madde madde sıralayarak tarih dersi verdi.

TBMM Anayasa Komisyonu eski Başkanı Burhan Kuzu Lozan Anlaşması’nın 96. yıl dönümünde Lozan Konferansı’nda Türk heyetinin başında bulunan İsmet İnönü’yü hedef aldı.

AKP’li Burhan Kuzu, Lozan Anlaşması’nın 96. yıl dönümünde barış konferansında Türk heyetinin başında olan İsmet İnönü’yü hedef alarak “96 yıl önce bugün, hakkımız olan birçok toprağı İsmet İnönü sayesinde masada bıraktık” dedi.

Burhan Kuzu, yaptığı paylaşımda şu ifadeleri kullandı:

“Bugün 24 Temmuz. Lozan’ın 96.yıl dönümü. Cephede tarihte örneğine pek az rastlanılan, destansı bir başarıyla sonuçlanmış İstiklal mücadelemizi, masada Lozan ile taçlandıramadık. 96 yıl önce bugün, hakkımız olan birçok toprağı İsmet İnönü sayesinde masada bıraktık.”

Kuzu’ya yanıt veren Sinan Meydan ise Sevr’de kaybedilen toprakların kurtarıldığını hatırlatarak tarih dersi verdi.

Meydan şunları söyledi:

Neyi bıraktın?
?Adaları 1912-1914arası kaybettin Sevr’e göre Gökçeada,Bozcaadayı da kaydediyordun
?Musul’u,1918’de İngiltere’ye teslim ettin.Musul’u Lozan’da değil ŞeyhSait İsyanı sonrası kaybettin
?Lozan’da kapitülasyonlar kaldırdı Osmanlı’nın tüm bağımlılıklarına son verildi

Halkweb Haber Merkezi

Bu görüntüleri izleyen AKP’lilerin yüreği ağzına geliyor

İstanbul'a partisinin İl Başkanlığı'nın yeni binasının açılışı için gelen Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davuotoğlu yüzlerce araçlık konvoyla karşılandı.

Maddi sıkıntı yaşayan 2 çocuk babası kendini kamyonunun önüne astı

Konya’da evli ve iki çocuk babası kamyon şoförü M.Ç, maddi sıkıntılar nedeniyle Konya Kamyon Garajı’da intihar etti.

CHP Ankara İl Kongresinde gerginlik… “Siyasetin işine, kadının işvesine aldanılmaz” dedi kadınların tokadını yedi

CHP Ankara Kongresi’nde, kongre delegesi Tevfik Koçak ’ın, kadınlara ilişkin sözleri ortalığı karıştırdı. Koçak, “Siyasetçinin işine, kadının işvesine aldanılmaz” demesi üzerine salonda bir anda yuh sesleri yükselirken, kadınlardan da, erkek delegelerden de sert tepki geldi. Partili kadınlar Koçak’ın elinden mikrofonu almaya çalışırken, salonda pet şişeler havada uçuştu.

İmamoğlu’ndan İBB Meclisi’ndeki AKP’lilerin TÜRGEV oyununa hodri meydan: Eşkıyalık bu, yürürlüğe koymayacağız

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, “Kabataş-Mecidiyeköy-Mahmutbey Metrosu”nun birinci etabı olan “Mecidiyeköy-Mahmutbey Hattı”ndaki ilk test sürüşünü gerçekleştirdi.

İşte Yaşar Büyükanıt’ın Dolmabahçe’de Erdoğan’ın önüne koyduğu dosya

Hükümete yakın Türkiye gazetesinin yazarı Yücel Koç, Erdoğan ve Yaşar Büyükanıt arasındaki Dolmabahçe görüşmesini yazdı.
209,720BeğenenlerBeğen
4,902TakipçilerTakip Et