Pazartesi / 26 Ekim 2020

Şimdi ortalık karışacak… Özgür Özel Damat Berat Albayrak’ı zora sokacak belgeyi masaya koydu!

205,065BeğenenlerBeğen
8,576TakipçilerTakip Et

CHP’li Özel, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın ‘ulusa sesleniş’ konuşmasını eleştirerek, “Konuşma trollere sesleniş konuşmasıydı, pelikancılara sesleniş konuşmasıydı” dedi.

“Açık söyleyelim konuşma ulusa sesleniş konuşması değildi. Hatta bir partiye de sesleniş konuşması değildi. Çünkü çok eminiz ki AKP’nin üyeleri dahil özellikle de seçmenleri bu konuşmadan hoşnut olmadılar. Pek çok vatandaşımız böyle bir günde böyle bir gündemde bunlar mı konuşulur dedi, isyanını dile getirdi. Millet can derdindeyken Adalet ve Kalkınma Partisi’nin genel başkanı hangi dertteymiş diye tepki gösterdik. Konuşma tam anlamıyla trollere sesleniş konuşması pelikanlara sesleniş konuşmasıydı. Pelikanlara istikamet gösterme, nereden saldırılacak, hangi polemik alanları açılacak, gündem nasıl değiştirelecek konuşmasını hep birlikte dinledik.”

AKP’NİN BÜYÜK KORKUSU

Özgür Özel AKP iktidarının CHP’li belediyelerin icraatlarından korktuğunu kaydederek “CHP’li belediyeler gelirse sosyal yardımı keseceklerini söylemişlerdi. Aman efendim CHP yalanımızı ortaya çıkarmasın. Bunlar gelirse yardım yapmaz demiştik, yardım ediyorlar. Bunlar gelirse yüzünüz gülmez demiştik, yüz güldürüyorlar. Bu yaklaşımı reddediyoruz” ifadelerini kullandı.

Özgür Özel Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak ile ilgili belgeyi göstererek, “Berat Bey cari açığın artacağını hesaplamış. Ne yapalım? Nisan’ın son haftasında ithalatı fiilen durduralım. Hepsini 1 Mayıs’tan sonra yapacaksınız. Sanki cari açığı kapatmak için bu aydan gelecek aya rakam aktarıyor. Aynı TÜİK’in açıklamaları gibi. Cari açığı azaltmak için ithalatı 1 hafta durdurdu. Durdurduğu için fazladan vergi ödenecek. İthalatın maliyeti artınca gelen ürünlere eklenecek. Kim ödeceyecek? Biz ödeyeceğiz” diye konuştu.

‘ALTUN ARAZİYİ KİRALAMADAN ÖNCE İŞGAL ETMİŞ’

Özel, Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun’un evinin yanındaki araziyi kiralamadan önce işgal ettiğini söyledi. Altun’un henüz kiralamada önce araziye duvar yaptığını, taş döşettiğini ve çardak yaptığını belirten Özle, bu bilgileri, Altun’un komşusu sanatçı Şükriye Tutkun’un söylediğini dile getirdi.

Gelen şikayetler üzerine duvarın yıkıldığını belirten Özel şöyle konuştu:

“Yıkıldığı gün Vakıflar’dan yer kiralanmış. Demek ki yapıldığı gün kiralanmamış. Vakıf arazisine el atmış suç üstü olunca gidip orayı kiralamış beyefendi. Doğru mu? Doğru. Nereden doğru? Vallahi Şükriye Tutkun’dan doğru. Mikrofonu uzattılar hanımefendi sanatçı doğrusunu söyleyeyim mi dedi. Doğrusunu söyledi valla.”

Boğaziçi Kanuna’na atıf yapan Özel, “Fahrettin Altun’un çardağında, mangalında ne toplumsal yarar var. İşlenmiş mi tapuya? Yapılmış, yıkılınca gidip kağıt üzerinde kiralanmış aylık 250 liraya” dedi.

Son Haberler

Delilleri yok edilen bir cinayetin anatomisi

Çağdaş Gökbel yazdı...

“Türkiye’de ‘şiddet ortamı’ yok, faşizm var”

Çağdaş Hukukçular Derneği Genel Başkanı Selçuk Kozağaçlı ile birlikte Türkiye’nin siyasi geleceğini ve Berkin Elvan soruşturmasından, Tahir Elçi cinayetine adaletin nasıl doğru bir biçimde işleyebileceğini konuştuk.

Kılıçdaroğlu: Anaların göz yaşları arasında ayrım yapılmaz

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu partisin grup toplantısında yaptığı konuşmada, son yayınlanan KHK ile 15 Temmuz Şehitlerinin yakınlarına askerlik muafiyeti getirilmesine sert tepki gösterdi. Kılıçdaroğlu,...

İşte AKP’nin tecavüzcülere af ısrarının sebebi: AKP’li vekilin kardeşi mi?

Tecavüzcülere af getiren tasarının altından AKP'li siyasetçinin kardeşi çıktı. Sözcü yazarı Saygı Öztürk, tecavücünün mağdurla evlenmesi durumunda cezayı ortadan kaldıran tasarı ile ilgili bir yazı...

AKP, tecavüzcülere af getiren tasarıyı geri çekti

Başbakan Binali Yıldırım, tecavüzcülere af getiren önergeyi tepkiler üzerine komisyona aldıklarını açıkladı. Önergeyi içeren torba tasarı Adalet Bakanı'nın imzasıyla komisyona çekildi. Başbakan Binali Yıldırım Atatürk...

Gündem

Avusturya, Fransa ve sırada Almanya: Siyasal İslam’a yeni bir cephe mi açılıyor?

Viyana, Paris ve Berlin’de siyasal İslam ile mücadelede “legalist İslamcılık” da mercek altına alınıyor. CDU’lu vekil Christoph de Vries, siyasal İslamcılık ve legalist İslamcılık temsilcileriyle ilişkilerde “acilen bir yeni başlangıç” önerisinde bulundu.

Abdulkadir Selvi: Muharrem İnce, 29 Ekim’den sonra…

Muharrem İnce, "Siyasi parti olup olmayacağımıza millet karar verecek" dedi

AKP’li eski vekil Mehmet Ocaktan’dan ” kabul edemiyorum ”isyanı

AKP eski milletvekili Karar yazarı Mehmet Ocak'tan "Doğrusu AK Parti’nin sonunda böyle bir zihniyet yapısına evrilmesini kabul edemiyorum" diyerek eleştirilerini sıraladı. 

Yeni metro hattının açılış tarihi belli oldu

İBB, Mecidiyeköy-Mahmutbey metro hattının planlandığı gibi 28 Ekim'de açılacağını, ilk 2 gün seferlerin ücretsiz olacağını duyurdu.

Dolar/TL 8 TL’yi aştı

Geçen hafta TCMB'nin beklentilerin aksine politika faizini sabit tutmasının ardından 7,97 seviyelerini aşan dolar/TL yeni haftanın ilk gününe de yükselişle başladı