Şeytani bir zekanın ürünü: Beka sorunu

Gazeteci Atakan Sönmez “Beka Sorunu” söyleminin şifrelerini kaleme aldı. 16punto.com Genel Yayın Yönetmeni Sönmez kaleme aldığı yazıda “beka” söyleminin “şeytani bir zeka” ürünü olduğunu öne sürdüğü yazısında AKP’li yıllarda Türkiye’nin bekasının adım adım nasıl uçuruma sürüklendiğini dile getirdi.

Yazının bir bölümü şu şekilde: 

31 Mart’ta yapılacak belediye seçimlerini getirip beka sorununa bağlamak nasıl şeytani bir zekanın mahsulüdür ve bugün yaşandığı söylenen beka sorununun nedenleri neler bir bakalım?

Eğer 40 yıldır süren adına ister ‘Kürt sorunu’ deyin ister ‘terör sorunu’ deyin, bir sorunu çözmek için yola çıkarken bunu ülkenin meclisinden kaçırarak ve siyasi rakiplerinizi ekarte etme amacıyla da kullanırsanız beka sorununu var eden bir zeka sorunu vardır.

Eğer bir partinin adayları için ‘kazanırlarsa yine kayyum atarız’ diyorsanız, beka sorununu kendi eliyle büyüten bir zeka sorunu vardır.

Eğer ‘Yurtta Sulh Cihanda Sulh demek pasif dış politikadır. Biz proaktif politika yapacağız’ deyip ABD ve körfezdeki finansörleri için tüm komşularınızla düşman oluyorsanız beka sorununu doğuran bir zeka sorunu vardır.

Eğer “3 saatte Şam’a gireriz… 3 haftaya Esad gider” dediğiniz Esad iç savaşın 7. yılında eskisinden de daha güçlü olarak ülkesinin başındaysa beka sorununa davetiye çıkartan bir zeka sorunu vardır.

Eğer ülkende sana oy vermeyen her 2 kişiden birini terör destekçisi ilan ediyorsan bu zeka ile olmasa da beka sorununu var etmek kaçınılmazdır.

Eğer ‘biz yüksek katma değerli üretim yapacağız’ diye çıktığın yolda samanı ithal edecek duruma geldiysen zeka sorunu beka sorununun önüne çoktan geçmiştir.

Eğer, akademisyenlerin kanında banyo yapacağını söyleyen mafyoz ‘ifade özgürlüğü’ kapsamında iktidara destek mitingleri yapıp ülkenin bekasının bekçisi olduğunu söylerken ülkenin akademisyenleri bir gece KHK’sı ile kapının önüne koyuluyorsa kimse zekamızla alay etmesin.

Yazının tamamı için tıklayınız

207,720BeğenenlerBeğen
7,870TakipçilerTakip Et