“Şehitler tepesi boş kalsın, niye bizim kınalı kuzularımız ölsün, niye askerlerimiz şehit oluyor?”

CHP'li Barış Yarkadaş Meclis'teki ortak bildiriye imza atan partisine ve İYİ Parti'ye eleştiri yönelterek İdlib'teki şehitlerin tek sorumlusunun AKP olduğunu söyledi. 

CHP’li Barış Yarkadaş Meclis’teki ortak bildiriye imza atan partisine ve İYİ Parti’ye eleştiri yönelterek İdlib’teki şehitlerin tek sorumlusunun AKP olduğunu söyledi.

Yarkadaş, “TBMM’de hazırlanan ve altına dört partinin imza attığı metnin doğru olmadığını belirtiyorum. CHP ve İYİ Parti’nin yapması gereken önce Meclis’i olağanüstü açtırtmak Cumhurbaşkanı ve Milli Savunma Bakanı’nın kendilerine bilgi vermesini sağlamaktı. Ardından hem CHP hem de İYİ Parti Hükümeti istifaya davet etmeliydi” dedi.

Yarkadaş Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın şehitler tepesi boş kalmayacak sözlerini hatırlatarak “Bakın sevgili seyircilerimiz son bir ayda 52 şehit verdik. Ve bu şehitler geldikçe ‘şehitler tepesi boş kalmasın, boş kalmayacak’ dediler. Bir vatandaş olarak söylüyorum şehitler tepesi boş kalsın! Kınalı kuzular ölmesin kardeşim. Niye bizim askerlerimiz şehit oluyor. Suriye’nin bölünmesinden bizim ne çıkarımız var?” ifadelerini kullandı.

Son Haberler