Sefalet intiharlarının ardından herkes Erdoğan’ın bu açıklamasını konuşuyor!

Fatih'te geçim derdi olan 4 kardeşin intiharının ardından sosyal medya Erdoğan'ın 2002'de yaptığı bu açıklamayı tartışıyor.

207,726BeğenenlerBeğen
7,861TakipçilerTakip Et

Fatih’te geçim derdi olan 4 kardeşin intiharının ardından sosyal medya Erdoğan’ın 2002’de yaptığı bu açıklamayı tartışıyor.

Erdoğan o açıklamada  “Meydanlar ‘açız aç’ diye bağırıyorsa, evinin kirasını, elektriğini ödeyemiyorsa bu halkı bu hale hükümet getirmedi mi?” demişti.

Fatih Molla Gürani Mahallesi’nde bulunan bir evde ikisi erkek, ikisi kadın 4 kardeşin cesetleri bulunmuştu. Evin kapısında “Dikkat siyanür var, polisi arayın” notuyla bırakan kardeşlerin intihar ettiği belirtildi.

Erdoğan’ın yardımcısı: Sefaletten intihar yok

Kardeşlerin intiharı Türkiye’nin gündemine oturdu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Yardımcısı Fuat Oktay ise intiharlar için “Olayla ilgili ‘orada açlıktan, sefaletten, fakirlikten intihar’ şeklinde bir açıklama yapıldı, bu doğru değildir” yorumunu yaptı.

“Yavşak, yılışık medyanın anlattığı gibi değil” Dört kardeşin öyküsünü bir de böyle dinleyin!

Sosyal medyada çok sayıda tepki gelirken vatandaşlar 2002 yılında Erdoğan’ın yaptığı açıklamayı paylaşıyor.

İŞTE O VİDEO: 

 

loading...

Yorum Yaz

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İşte Youtube’ta fırtına estiren Ali Babacan’ın partisinin oy oranı

Avrasya Araştırma'nın yaptığı ankette Ali Babacan ve Ahmet Davutoğlu'nun kurdukları partilerin oy oranları dikkat çekti.

Bu hafta sonu sokağa çıkma yasağı uygulanacak mı? İbrahim Kalın’dan açıklama

Gazeteci Candaş Tolga Işık, Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın'a hafta sonu sokağa çıkma yasağı ile ilgili belirsizliği sordu.

Mustafa Hoş: Gezi bu toprakların gördüğü en delikanlı direnişlerden biridir

Gazeteci Mustafa Hoş, gazeteci Atakan Sönmez'in gündeme dair sorularını yanıtladı. Gezi davasında yargılanan sanıkların hiç birinin yargılanmaması gerektiğinin altını çizen Mustafa Hoş, "Asıl hesap vermesi gerekenler o gencecik çocukları katledenlerdir" dedi.

Avusturya fena karıştı: Ataması olay olan “Büyükelçi Ozan Ceyhun Hıristiyanları aşağıladı” iddiası

Avusturya Büyükelçisi Ozan Ceyhun'un AKP destekli Ramazan toplantısında Hıristiyan ve Avusturya değerlerini rencide edici ifadelere yer verdiği iddiası Viyana'ya bir bomba gibi düştü. Açıklama için Uyum Bakanlığına davet edilen “eski solcu” Ceyhun, “Yanlış anlaşıldım” derken, konuşmanın videosunda yer alan ifadelerin kuşkuya yer bırakmadığı ileri sürüldü. 

CHP’li isim AKP’nin blöfünü gördü el yükseltti: Toplumu birleştiren partiyiz pilavdan dönenin kaşığı kırılsın deriz!

CHP İstanbul Milletvekili Özgür Karabat, Fatma Karaağaç'la Gündem Özel'in konuğu oldu. Erken seçim iddialarını değerlendiren CHP'li Karabat, iktidar temsilcilerinin de bu konuda kafa karışıklığı yaşadığını belirtti. Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Mehmet Uçum'un erken seçime ilişkin "Yeni sistemde erken seçim yoktur, ancak seçim yenilenir" sözlerini hatırlatan Karabat, "Kafaları gerçekten karışık neyi nasıl yapacaklarını da bilmiyorlar" dedi.
207,726BeğenenlerBeğen
7,861TakipçilerTakip Et