Sedat Peker’in abi diye seslendiği Memduh Bayraktaroğlu kimdir?

Organize suç örgütü lideri Sedat Peker, Youtube kanalında yayınladığı 5. videosunda yeni iddialarda bulundu. Bunlardan en ilginci videonun başında anlattığı, Sözcü-Korkusuz yazarı Memduh Bayraktaroğlu ile olan ilişkisi oldu.

Sedat Peker, Bayraktaroğlu ile Tansu Çiller’in evinde buluşup görüşecek kadar yakın olduklarını söyledi.

Peker, şu ifadeleri kullandı:

‘ABİ BU KARDEŞİN AYNI KARDEŞ’
“Memduh Bayraktaroğlu diye çok sevdiğim, değer verdiğim bir abim var. Bu konularla ilgili yapmış olduğu yorumları televizyonda izleme imkanım oldu. 16-17 senedir görüşemiyoruz kendisiyle. Demiş ki, “Sedat Peker’i Soylu yanlış yönlendirdi, Mehmet Ağar’ı da yanlış yönlendirdi. Sadece Berat Bey’i değil.” Ben kendisiyle aynı şeyi düşünmüyorum. Memduh Abi, öncelikle zekamla ilgili söylediklerinizden dolayı teşekkür ederim. Hatırlarsanız, sizin evde otururken Tansu Hanım başbakandı. Özer Abi’yle sizin evde buluşmuştuk. Oradaki görüşmemizde Özer Bey benim yaşımı sormuştu. Ben de söyleyince “Sen benim oğlumdan daha küçüksün. Benim oğlum Etiler’de kız peşinde geziyor, sen bu yaşta ülkenin kaderiyle ilgili konuları konuşuyorsun” demişti. Abi sen bunları anılarında yazdığın için burda söyledin. Yoksa biz sır kelimesinin değerini anlamını bilen insanız. Abi bu kardeşin, aynı kardeşin. Ben dedim ya ‘aklımı tatile çıkardım’ ama zekam duruyor.”

‘SANA SORUYORUM, BU KADAR TESADÜF OLUR MU?’
Peker, açıklamasının devamında Memduh Bayraktaroğlu’na şöyle seslendi:

“Kıymetli abim iki tane örnek vereceğim Mehmet Ağar’ın direkt bu konuyla ilgili olduğuyla ilgili. Bizim eve gelen polislerin içinde dikkat edersen hiçbirine suçlamada bulunmadım. Polis bizim polisimiz, devletin, milletin polisi. Orada bir tane yaşlı olan dedim, bir de yanında biri var. Gelenlerin hepsi genç. 50 küsür yaşındaki özel harekatçı eğitmen olur. Operasyonlara katılmaz. Genelde 25-30 arası gelir. Saçı sakalı beyazlamış o arkadaş eve giren, çocuğa silahı doğrultan, o silahı devamlı çocuğun üzerinde tutan. Sonra organize polisinin müdahalesiyle indiren aynı kişi. Abi bu kişi kim biliyor musun? Mehmet Abi’nin Özel Kalem Müdürü vardı Emniyet Müdürü, Yesugay (Aksakal). Şimdi emekli biliyorsun. Özel Harekatçılar Derneği’nin başkanlığını yapıyordu. Beni de üye yaptılar oraya. Bu saygısızlığı yapan kişi, Yesugay’la tanıdık, hem de yakın çalışma arkadaşlığı yapmışlar geçmişte. Abi ben yanılmam, buna inan. Kimseye de haksızlık yapmam.

Şimdi abi, sana soruyorum, bu kadar tesadüf olur mu? Veya Mehmet Ağar Antalya’da yemek yerken, kalabalık bir yemek, orada bir konu geçiyor benimle ilgili. 3-4 güne kadar göreceksin diyor, neler olacak. Emniyette talimatla operasyon yaptırdı. Sen hiç para dağıttırılarak emniyette bir suç örgütü operasyonu yaptırıldığını duydun mu? Onlara da değineceğiz ama elimde net görüntü ses kaydı olmadığı için söylemiyorum. Ama var, hangi emniyet müdürü kiminle görüştü ve nerede buluştu. Kıymetli abim inşallah benim bu açıklamamdan mutlu olmuşsundur. Kardeş diye bildiğin bu arkadaş hata yapmaz. Kendine iyi bak. Allah’a emanet ol.”

NİHAT GENÇ: SUÇ ÜSTÜ YAKALANDI
Yazar Nihat Genç, Peker’in Bayraktaroğlu açıklamaları üzerine sosyal medya hesabından şu mesajları paylaştı:

Memduh Bayraktaroğlu’nun Ağar-Peker-Soylu arasındaki ilişkileri toparlayan (racon kesen) yazısı üzerine Sedat Peker (kendini Atatürkçü yutturan) ‘ağbisi’ Bayraktaroğlu’na sitem ve şikayetlerini arz ederken maskesini de düşürüyor. Bu adamı yazar yapan güç, alo ne ayaksınız?

Sedat Peker 5. videosunda Tansu döneminde evinde toplantılar yaptığı akıl hocasının Korkusuz-Sözcü yazarı Memduh Bayraktaroğlu olduğunu ifşa ediyor. Tansu’nun Akşener’in ve mafyanın kankisi Bayraktaroğlu’nun yirmibeş yıldır kime güvenip bize salladığını şimdi çakızladınız mı?

Ey Sözcü-Korkusuz gazetesi, yazarınız suç üstü yakalandı, bu çok somut ve aşikar ve herkesçe bilinen DERİN DEVLET fotoğrafında yazarınızın ne işi var? Bunca yıl çoluk çocuk mu kandırdın, Atatürk Cumhuriyet deyip, kimleri manipüle edip sövüşlemekle meşguldün?

 

Son Haberler