Çarşamba / 26 Mayıs 2021

Sedat Peker’i suçladığı için vurulan gazeteci İrfan Aydın: O slogan bana ait

Gazeteci İrfan Aydın, daha önce organize suç örgütü lideri Sedat Peker’e ‘Sizi bu kırık telefonla yeneceğim ve bir kırık telefona yenileceksiniz' dediğini belirtti.

Sedat Peker’i hedef alan videolarının ardından 2019’da evinin önünde vurulan Gazeteci İrfan Aydın, Peker’in şimdi çektiği videolardan kullandığı “Bir tripoda ve kameraya yenileceksiniz” sloganını geçtiğimiz yıllarda kendisinin onun için kullandığını söyledi.

Bursa’da 3. Göz isimli gazetenin sahibi olan İrfan Aydın, organize suç örgütü lideri Sedat Peker’i hedef alan videolarının ardından 2019’da evinin önünde bacaklarından 4 kurşunla vurulmuştu.

 

Peker’in yurt dışına kaçtıktan sonra bile yayınladığı videolarda hedef aldığı gazeteci, RS FM’de Atilla Güner’le Akşam Postası’na konuk oldu.

‘KIRIK TELEFONLA YENECEĞİM’

İrfan Aydın, Peker’in şimdi çektiği videolardan kullandığı “Bir tripoda ve kameraya yenileceksiniz” sloganını aslında geçtiğimiz yıllarda kendisinin onun için kullandığını söyledi:

“Ben Peker’i hedef alan videolarımı bir telefonla çekiyordum. Sonra Sedat Peker bana cevap vermek için çektiği bir videoda ‘Dandik bir telefonla yayın yapıyor, bunu vurmuşlar her yerde de benim vurdurduğumu söylüyor.

Ben yapsam işimi tam yapardım’ ifadesini kullanıyordu. Ben de sonraki videolarımda hep o kırık telefonla onu yeneceğimi söyledim.

 

Orada dandik telefon dediği için ben de, ‘Sizi bu kırık telefonla yeneceğim ve bir kırık telefona yenileceksiniz’ diyordum. Sonunda da o kırık telefonu emekliye ayırdık. 3 kamerayla yayın yapmaya başladık.”

Son Haberler