Sedat Peker’i çok kızdırdılar: Kıskançlığınızı bir kenara bırakırsanız…

Korkusuz gazetesi yazarı Can Ataklı, bugünkü köşesinde geçtiğimiz gün 50 tweetlik seri ile geri dönen Sedat Peker'i yazdı.

Korkusuz gazetesi yazarı Can Ataklı, bugünkü köşesinde geçtiğimiz gün 50 tweetlik seri ile geri dönen Sedat Peker’i yazdı.

Ataklı’nın yazısından ilgili bölüm şöyle:

Korana ile mücadele ettiğini ve hastalığı yenmek üzere olduğunu söyleyen Sedat Peker, uzun bir aradan sonra uzun tweetleri ile yeniden hayatımıza girdi.

Peker önceki gün yazdığı 50 tweetle gündemi bombaladı.

Devlet içindeki yolsuzlukları ve çürümeyi, bu kez geçen yılın sonunda şüpheli biçimde ölen Burhan Kuzu’nun ilişkileri üzerinden anlatan Peker, “Anlattıklarımla 50 ülkede hükümet yıkılır, burada bir şey olmuyor, gazeteciler daha sorumlu davranmalı” diyor.

Peker, son açıklamalarını “Biz yazmıştık zaten, biliyorduk bunları” diyen bazı gazetecilere ise dün ateş püsküren tweetler attı.

“Kendini gazeteci olarak tanımlayan bazı arkadaşlar cumartesi günü yaptığım paylaşımlar için galiba mesleki bir kompleks göstererek, ‘Biz zaten bunları biliyorduk’ demişler. Bence bu şahıslar yazdığım tweetleri bile okumamışlar. Uyuşturucu baronu olarak bilinen Zindaşti’yle ilgili bölümü yazıp tamamladıktan sonra ‘Bunları zaten Fatih Altaylı ve İsmail Saymaz’ın yaptığı haberlerden dolayı biliyorsunuz, lütfen bundan sonra yazacaklarımı dikkatlice okuyun’ diye not düşmüştüm” diyen Sedat Peker, gazetecileri sorumlu habercilik yapmaya çağırıyor.

Peker, bu konudaki tweetlerini şöyle bitirmiş; “Bana karşı olan gıcıklığınızı, kızgınlığınızı, kıskançlığınızı bir kenara bırakırsanız ve bu konularla ilgili yakıştığı gibi haberler yaparsanız bence gazetecilik ahlakına daha layık bir şekilde davranmış olursunuz.”

Son Haberler