Sedat Peker’den çok konuşulacak ‘belediyelerdeki yolsuzluk ve rüşvet sistemi’ iddiası

Organize suç örgütü lideri Sedat Peker, bugün 9. videosunu yayınladı. Peker, yayınladığı videosunda belediyelerdeki yolsuzluk ve rüşvet sistemine ilişkin iddialarda bulundu.

Organize suç örgütü lideri Sedat Peker, bugün 9. videosunu yayınladı.

Peker, yayınladığı videosunda belediyelerdeki yolsuzluk ve rüşvet sistemine ilişkin iddialarda bulundu.

Belediyelerdeki yolsuzluk ve rüşvet olayını anlatan Peker, ”Parayı belediye başkanları aldım olmasın diye, dernekler üzerinden para yatırıyorlar. Tanıdıkları 100 bin TL’lik işi 1 milyon fatura kestirip, geri kalanını cebe atıyorlar” ifadelerini kullandı.

Peker’in açıklamaları şöyle:

”Ben size ülkede nasıl para çalınıyor, belediyelerdeki rüşvet sistemi, alt dernekler var anlatacağım kafayı yiyeceksiniz böyle profesyonel hırsızlık mı olur diye.

Şimdi bir belediye başkanına rüşvet vermeye gittiğinde adam senden parayı almıyor ya bir kelek yaparsa ya gizli kayıt yapıyorsa diye. Diyor ki bizim bir derneğimiz var. Oraya şu kadar yardım yap, 1 milyon, 3 milyon.

Sen gidip oraya parayı yatırıyorsun ‘hayır işi’ için. Sen gidiyorsun parayı yatırıyorsun, kaçak kat çıkıyorsun, artık ne yapmak istiyorsun onu yapıyorsun. E para belediye başkanına gitmedi. O ne yapıyor? 100 bin liralık bir iş var, en güvendiği arkadaşı diyor ki 1 milyon liraya fatura kes diyor.

Sonra o 1 milyon liralık işi alıyor ama 100 bin liraya yapıyor. Bir 100 bin de diyor vergi filan çıkarsa 800 bin lirayı kılçıksız alıp cebe indiriyor. Ve hiçbir polis takibinden ceza almıyorlar. Sistem bunun üstüne.

Bakın şaka yapmıyorum. Hiçbir polis takip altında neden ceza almıyor, sonunda beraat ediyorlar, sistem bunun üzerine.”

Son Haberler