Seçimden önce indirim sözü verilen doğal gaza yüzde 15 zam geldi: İşte bu hırsızlık, vurgun, soygun, talan iktidarının…

Halkın Kurtuluş Partisi zamların ardından yaptığı açıklamada "İşte bu hırsızlık, vurgun, soygun, talan iktidarının lideri, Kaçak Saraylı “Reis”in ve avanesinin tek sermayesi yalan, riya ve kandırmacadır" denildi.

Türkiye, seçimlerin ardından art arda gelen zam haberleriyle karşı karşıya kaldı. Çay, şeker, elektrik ve ekmek derken, şimdi de doğalgaza zam geldi.

BOTAŞ’ın ilan ettiği doğalgaz toptan satış fiyatları kapsamında, konut tüketicileri faturalarını artık yüzde 14,97 oranında zamlı ödeyecek.

Sanayi tüketicilerinin faturaları ise yüzde 13,73 oranında zamlandı.

1 Ağustos’tan itibaren geçerli olacak fiyatlar, seçimlerden önce açıklanan vaatleri akıllara getirdi.

YÜZDE 10 İNDİRİM VAADİ

Bilindiği üzere seçimlere 20 gün gibi kısa bir süre kala, doğalgaz fiyatlarına yüzde 10 oranında indirim yapılacağı açıklanmıştı.

Doğalgaz zammı halkın büyük tepkisini çekti.

Halkın Kurtuluş Partisi zamların ardından yaptığı açıklamada “İşte bu hırsızlık, vurgun, soygun, talan iktidarının lideri, Kaçak Saraylı “Reis”in ve avanesinin tek sermayesi yalan, riya ve kandırmacadır” denildi.

Her zaman söylediğimiz gibi; bugün Türkiye’yi şöyle ya da böyle, doğru ya da yanlış çeşitli siyasi gerekçelerle hareket eden, politikalar uygulayan normal bir siyasi parti yönetmemektedir. ABD Emperyalistleri tarafından iktidara getirildiği 2002 yılından bu yana tek derdi efendileri ABD-AB Emperyalist Haydutlarına hizmet etmek; bir yandan da kamu malı hırsızlığı yapmak, halkı soyup soğana çevirmek, insanlarımızı İşsizlik, Pahalılık, Zam, Zulüm Cehenneminde inim inim inletmek olan çıkar amaçlı bir suç örgütü yönetmektedir bugün ülkemizi.

İşte bu hırsızlık, vurgun, soygun, talan iktidarının lideri, Kaçak Saraylı “Reis”in ve avanesinin tek sermayesi yalan, riya ve kandırmacadır.

Hatırlanacağı gibi büyük bir hezimetle karşılaştıkları Yerel Seçimler öncesinde, 2018 yılının Aralık ayında Kaçak Saraylı Reis aynen şunları söylemişti:

“Yılbaşından itibaren elektrik fiyatlarında konutlarda yüzde 10 indirim yapıyoruz. Konutlarda ve küçük orta ölçekli işletmeler ile ticarethanelerde kullanılan doğal gazın fiyatında da yüzde 10’luk bir indirime gidiyoruz.”

Ancak bu sabah öğrendik ki bırakalım indirimi, zaten içinde bulunduğumuz ekonomik koşullarda emekçilerin bütçeleri için astronomik olan doğal gaz faturaları bugünden itibaren daha da kabaracak. BOTAŞ gece yarısı yaptığı açıklamayla konutlarda kullanılan doğal gaza yüzde 14,97, sanayi bölgelerinde kullanılan doğal gaza ise yüzde 13,73 oranında zam yapıldığını belirtti.

Yapılan bu zamla birlikte emekçilerin geçinmek zorunda olduğu sefalet ücretinin bir bölümü daha gasp edilmiş oluyor. Örneğin kış aylarında ısınma ihtiyacının da devreye girmesiyle ödediğimiz 300 TL’lik doğal gaz faturası artık 345 TL olacak. Yine en iyimser ihtimalle kışın ödenecek ortalama 345 TL’lik doğal gaz faturasını baz alırsak; adına “Asgari Ücret” denilen 2020 TL’lik Sefalet Ücretiyle geçinmeye çalışan insanlarımız, maaşlarının yüzde 17’sinden fazlasını sadece doğal gaz faturasını ödemek için kullanmak zorunda kalacak.

Yapılan bu zamlar, ki doğal gazla sınırlı kalmayacaktır, başta Kaçak Saraylı Reis ve AKP’giller’in Ekonomi Bakanı Damat Berat olmak üzere tüm AKP’giller avanesinin “Ekonomi iyiye gidiyor”, “Tünelin ucundaki ışık büyüyor”, “En kötüsü geride kaldı” gibi açıklamalarının ne kadar büyük bir kandırmacadan ibaret olduğunu göstermektedir.

AKP İktidarı 17 senedir uyguladığı halk düşmanı politikalarla ülke ekonomisini bitme noktasına getirmiş, insanlarımızı açlığa, yoksulluğa, işsizliğe, pahalılığa, geçim sıkıntısına mahkûm etmiştir. Namuslu İlahiyatçımız rahmetli Yaşar Nuri Öztürk’ün deyişiyle gulûl suçlarıyla dolu olan iktidarları boyunca yaptıkları kamu malı hırsızlıkları başta Kaçak Saraylı Reis olmak üzere AKP’nin tepedeki tüm kesimlerini ve yandaşlarını Karunlaştırmıştır.

İşte bu ihanet politikalarının ekonomide açtığı gediği, yarattığı tahribatı onarabilmek için de fahiş zamlara başvurmakta, faturayı yine Emekçi Halkımızın sırtına yüklemektedir AKP’giller. Çünkü halkın hangi koşullarda nasıl yaşadığı, yeme içme, barınma, ısınma, eğitim, sağlık gibi temel ihtiyaçlarının karşılanıp karşılanmadığı bu zulüm iktidarının umurunda değildir. Tapındıkları tek Tanrı olan Para Tanrısı’nın onlara emrettiği tek şey kamu malı hırsızlığı, vurgun, soygun, talan politikalarıdır.

Ama Tarihe baktığımızda her zulüm çağının bir sonu olduğunu görüyoruz. Yine Tarih, Halkımızın deyişiyle “zulm ile abad olanların” yaşadıkları trajik sonların hikayeleriyle doludur. AKP’giller de eninde sonunda Halkımıza yaptıkları ihanetlerin, işledikleri suçların hesabını vereceklerdir. Hak ettikleri son da yakındır. Halkımız AKP’giller’in zulüm ve ihanet politikalarını daha iyi görmektedir artık. Son Yerel Seçimler bunun kanıtıdır.

Başta İşçi Sınıfımız olmak üzere tüm Emekçi Halkımızın yaşadığı sıkıntılar kader değildir. Bu sıkıntıların tamamı, bir avuç Parababasının ve onların siyasi plandaki temsilcilerinin ülkemizin kaynaklarını, insanlarımızın alınterini arsızca, pervasızca sömürmesi, gasp etmesidir. Bu asalaklardan kurtulmanın yolu ise Halkın Kurtuluş Partisi saflarında örgütlenmek, Demokratik Halk İktidarı mücadelesi vermektir.

Zafer mutlaka örgütlenen, direnen, mücadele eden Halkımızın olacaktır!

En çok okunan haberler

AKP’de Süleyman Soylu istifası: Devleti küçük düşürdü

"Partimden; Kuruluş ilkelerinden uzaklaşması, Doğu Perinçek ve Osman Öcalan’la aynı çizgide buluşmasından duyduğum rahatsızlık ve icra makamındaki bakanımızın Diyarbakır HDP il binası önünde Türkiye Cumhuriyeti Devleti ve partimizi düşürdüğü aciz durumu aklım ve vicdanımın kabul etmemesi neticesiyle çok sevdiğim Ak Partimden üzülerek istifa kararı almış bulunmaktayım. "

Hayatını kaybeden Neslican Tay’ın ardından alçak mesaj: Cennete gidecekmiş, bu çıplaklıkla zor

Neslican Tay'ın ölümü tüm Türkiye'yi yasa boğarken Akferaset adlı hesaptan alçakça bir mesaj paylaşıldı. 

“Erdoğan’ın diploması yok” diyen yazara şok!

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın diplomasına ilişkin 'Diplomasız' adlı kitabı yazan Ergün Poyraz'a dava açıldı.

Erdoğan’dan vakıflarla ilgili açıklama: ‘Ben bu boyutta olduğunu bilmiyordum’

Erdoğan, MYK toplantısında vakıflar konusuna değinerek, İmamoğlu ile konuşacağını belirtti.

Ekrem İmamoğlu 90’da 90’a taktı!

Tartışmalı çıkışlarıyla bilinen İlahiyatçı Nurettin Yıldız, bu kez de kadınların kaç kilometre araç süreceğine karıştı. Yıldız'ın açıklamaları Türkiye'nin gündemine otururken en sağlam yanıt İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu'ndan geldi. 

Başkan Turan Hançerli Avcılar sahilinde çöp topladı

Avcılar Belediyesi Avcılar Kent Konseyi ve Avcılar Çevre Derneği, 21 Eylül Dünya Çevre Günü’nde temizlik seferberliği başlattı.

MHP’lilere kaçakçılık operasyonu: 4 kişi tutuklandı, il başkanı istifa etti

Antalya'da MHP'lilere yönelik silah kaçakçılığı operasyonunda 4 kişi tutuklandı

İBB Sözcüsü Murat Ongun’dan ‘Reis Bey’ açıklaması: Bir kez sergilenmesinin maliyeti 368 bin!

İBB Sözcüsü Murat Ongun, Necip Fazıl Kısakürek’in 1960 yılında yazdığı ‘Reis Bey’ adlı oyunun İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin repertuardan çıkarılmasıyla ilgili açıklama yaptı.

AKP’li vekilden büyükelçi yapılan Bağış’a ‘Bakara’ göndermesi

17-25 Aralık yolsuzluk operasyonlarının kilit isimlerinden olan ve o dönem 2013'te bakanlık görevinden istifa eden Avrupa Birliği eski Bakanı Egemen Bağış'ın Prag Büyükleçiliği’ne atanması tartışma yaratmaya devam ediyor.

Millet İttifakı’nda sular durulmuyor… İYİ Parti Sözcüsü: Biz bu bileşenin içinde olmayız

Millet İttifakı bileşenlerinden İyi Parti, diğer bileşen CHP’yi HDP üzerinden eleştirdi.

AKP’de Süleyman Soylu istifası: Devleti küçük düşürdü

"Partimden; Kuruluş ilkelerinden uzaklaşması, Doğu Perinçek ve Osman Öcalan’la aynı çizgide buluşmasından duyduğum rahatsızlık ve icra makamındaki bakanımızın Diyarbakır HDP il binası önünde Türkiye Cumhuriyeti Devleti ve partimizi düşürdüğü aciz durumu aklım ve vicdanımın kabul etmemesi neticesiyle çok sevdiğim Ak Partimden üzülerek istifa kararı almış bulunmaktayım. "

Neslican Tay hakkında alçak tweetleri atan şahısların kimliği tespit edildi!

Kansere karşı verdiği mücadele ile gündeme gelen ve bununla simgeleşen Neslican’ın hayatını kaybetmesinin ardından sosyal medyada paylaşılan fotoğrafları aktrollerin çirkin saldırılarına maruz kaldı. Avukat Umur Yıldırım, sosyal medyada tepki toplayan çirkin paylaşımları yapan şahısların kimliğini ifşa etti.