Seçim kaybedilirse hamlesi; ‘İBB’nin mülkleri AKP’li belediyelere devredilecek’

23 Haziran'daki İstanbul seçimlerinde, Ekrem İmamoğlu'nun kazanma ihtimaline karşı AKP'nin, İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin (İBB) mülkiyetinde bulunan ve önemli gelir kaynağı olan 20'ye yakın taşınmazı AKP'li belediyelere devretmeye hazırlandığı iddia edildi.

208,809BeğenenlerBeğen
7,402TakipçilerTakip Et

İddiayı gündeme getiren ise, CHP’li İBB Meclis Üyesi Nadir Ataman.

Ataman, sözkonusu taşınmazların AKP’li Esenler Belediyesi’ne devredilmesinin gündemde olduğunu belirtti.

Devri planlanan taşınmazlar arasında kültür merkezleri ve İSPARK’ın olduğunu belirten Ataman, “Seçimi kaybedeceğini anlayan AKP böyle bir yöntem belirledi. Ekrem İmamoğlu’nun seçimi tekrar kazanacağını gördüler, gözleri korktu. Elini koluna bağlamak için hazırlıklara başladılar” yorumunu yaptı.

Son günlerde zarar etmesiyle gündeme gelen İSPARK’ın yıllık cirosunun 351 milyon TL olduğunu kaydeden Ataman, İBB’nin İSPARK’tan her ay toplam brüt gelirden katlı otoparklar için yüzde 15, yol üstü ve açık otoparklar için de yüzde 5 kira payı aldığını hatırlattı.

CHP’li eski İBB Meclis Üyesi Hüseyin Sağ ise, devir için AKP’li Esenler Belediyesi’nde ilk adımın atıldığını kaydetti.

Sağ şu iddialarda bulundu:

“Esenler Belediyesi, İBB mülkiyetinde bulunan ve büyükşehir belediyesi bütçesinden yapılan yaklaşık 20’ye yakın taşınmazın kendilerine bedelsiz devir edilmesi için İBB Emlak Daire Başkanlığı’na yazı yazdı. Emlak Daire Başkanlığı ve Hukuk Müşavirliği de bir teklif hazırlayarak İBB Meclisi’ne sunacak. Kültür merkezleri, spor tesisleri, otoparklar bedelsiz olarak ilçe belediyesine devredilecek. AKP’nin oylarıyla devredilecek taşınmazlar arasında Esenler’deki Adem Baştürk Kültür Merkezi ve bu merkezin yakınındaki İSPARK’ın işlettiği kapalı otopark da var.”

Davutoğlu’ndan Erdoğan’a zor soru: Burada bir terslik yok mu?

Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, "Koronavirüs karşısında bütün devletler vatandaşlarına para aktarırken, bizde vatandaştan para toplanıyor. " ifadelerini kullandı.

Süleyman Soylu talimat verdi, Vakıfbank İBB’nin ve Ankara BB’nin bağış hesaplarına bloke koydu

Bugün Süleyman Soylu imzasıyla İçişleri Bakanlığı’ndan Valiliklere, Jandarma’ya ve Emniyet’e gönderilen, belediyelerin yardım toplamasının yasa dışı olduğuna dair yazıdan sonra Vakıfbank İBB’nin hesabına bloke koydu.

“Man adası gibi adalara kaçırılan vergiyi hazineye kaydet” diyen Engin Altay’dan Erdoğan’ın kampanyasına sert tepki

CHP Grup Başkan Vekili Engin Altay, Cumhurbaşkanı Erdoğan korona pandemisi nedeniyle başlattığı kampanyaya tepki göstererek, Erdoğan'a bu kampanyaya gerek kalmayacağını söylediği 10 maddelik bir öneri sundu.

Yardım kampanyası başlatan İmamoğlu ve Yavaş’a soruşturma tehdidi!

İçişleri Bakanlığı, koronavirüs salgını nedeniyle yardım kampanyası başlatan CHP'li belediyeleri soruşturma açmakla tehdit etti.

MHP’li Enginyurt Erdoğan’a ‘Sayın genel başkanımız’ dedi

MHP Ordu Milletvekili Cemal Enginyurt, AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan için "Genel Başkanımız" ifadelerini kullandı.
208,809BeğenenlerBeğen
7,402TakipçilerTakip Et