Seçim bitti, Enflasyonla Topyekün Mücadele rafa kalktı

Hükümetin seçim öncesinde tanzim çadırları ve özel sektör desteği ile başlattığı 'Enflasyonla Topyekün Mücadele' kampanyası, seçimlerin ardından sona mı erdi?

Artan gıda fiyatlarının seçmenlerde yarattığı rahatsızlığı önlemek için başta İstanbul ve Ankara olmak üzere çeşitli illerde Tanzim Satış Çadırları kurulmuştu.

SEÇİM BİTTİ ÇADIR SÖKÜLDÜ

Ankara Sincan’da Büyükşehir Belediyesine ait tanzim satış çadırları seçimin ertesi gün öğle saatlerinde belediye görevlilerince kaldırılmaya başlandı.

secim-bitti-enflasyonla-topyekun-mucadele-rafa-kalkti

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın “Gerekirse tanzim satışları belediye eliyle kurarız ve ucuza satış yaparız” ifadeleriyle başlayan uygulamanın Aralık 2019’a kadar sürdürülmesi planlanıyordu.

Türkiye’nin diğer bölgelerindeki satış noktalarının kaldırılıp kaldırılmayacağı ise henüz netlik kazanmadı.

MİGROS DA ‘ENFLASYONLA TOPYEKÜN MÜCADELE’DEN VAZGEÇTİ

Öte yandan seçimler öncesinde perakendeciler de Hazine ve Maliye Bakanlığı tarafından başlatılan “Enflasyonla Topyekün Mücadele” kampanyasına katılarak destek vermişti. Kampanyaya destek veren firmalar, bakanlık tarafından kurulan internet sitesinde ilan edilirken, firmaların satış noktalarına da ‘Enflasyonla Topyekün Mücadele’ etiketleri yapıştırılmıştı.

Programa katılan Migros ise seçimlerin hemen ardından mağazalarına gönderdiği talimatla kampanyanın sona erdiğini bildirdi. Gönderilen talimatta “Enflasyonla Topyekün Mücadele kapsamındaki indirimler 31 Mart 2019 tarihinde sona ermiş olup, mağazalarda yer alan ‘Enflasyonla Topyekün Mücadele’ görsellerinin kaldırılmış olması gerektiğini hatırlatırız” denildi.

secim-bitti-enflasyonla-topyekun-mucadele-rafa-kalkti

Öte yandan enflasyonlamucadele.org.tr adresinde kampanyaya destek veren firmalar arasında Migros’un logosu halâ duruyor.

secim-bitti-enflasyonla-topyekun-mucadele-rafa-kalkti

Kaynak16 punto

En çok okunan haberler

Damadın üstü çizildi, bakın yerine kim geliyor?

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın, kabine içinde tartışılan isimlerin başında gelen Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak’ın üzerini çizdiği iddia edildi

“Her şey çok güzel olacak” demeyen ünlüler İBB’den milyonları götürmüş

Yeniçağ gazetesi yazarı Murat Ağırel, İBB ihalelerinden yandaş sanatçılara giden paraları yazdı.

‘Kayyum’ protestosunda Ahmet Şık yerde sürüklendi

Van, Mardin ve Diyarbakır belediyelerine atanan kayyum sonrasında HDP İstanbul İl Başkanlığından milletvekilleri Taksim Meydanı’nda basın açıklaması yapmak istedi.

İstanbul için korkutan deprem uyarısı: ‘7.5’le sallanacak, 2.5 dakika sürecek’

İstanbul’da beklenen depremle ilgili uzmanlardan korkutan bir uyarı geldi. Prof. Dr. Cenk Yaltırak en az 7,5 şiddetinde olması beklenen depremin 2,5 dakika süreceğini söyledi.

Barbaros Şansal’a bindiği takside tecavüz ve ölüm tehdidi

Tasarımcı Barbaros Şansal, bindiği taksicinin kendisini tam olarak tanıyamadığını ve kendisi hakkında tecavüz ve ölüm tehdidinde bulunduğunu yazdı. Şansal ertesi gün de Sarıyer'de darp edildiğini köşesinden bildirdi.

Bakan yardımcısının cenazesinde dikkat çeken Erdoğan-Davutoğlu detayı

Van’ın Erciş ilçesinde geçirdiği trafik kazasında hayatını kaybeden Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Prof. Dr. Ahmet Haluk Dursun için Sultanahmet Camii'nde cenaze töreni düzenlendi.

Adnan Oktar’ın gizli geçitten kaçış görüntüleri ortaya çıktı

11 Temmuz 2018 günü düzenlenen operasyondan dakikalar önce Kandilli'deki villasından kaçan Adnan Oktar'ın görüntülerine ulaşıldı

Stratejik Çaresizlik

Burak Kılavuzoğlu yazdı...

THK eski başkanı: Yangınlarda uçak kullanılsaydı bir hektar bile yanmazdı

Türk Hava Kurumu’nun (THK) eski başkanı Erdoğan Karakuş, son iki günde yaklaşık 500 hektarlık alanın yandığı Ege’de mevcut uçaklar kullanılmış olsa kaybın boyutunun çok daha küçük olacağını savundu.

Feyzioğlu’ndan ‘tuzu kuru’ açıklaması: Baroları kastetmedim

Cumhurbaşkanlığı Sarayı’nda 2 Eylül’de yapılacak olan yeni adli yıl açılış törenine katılma kararının ardından barolar tarafından eleştirilen Türkiye Barolar Birliği Başkanı Metin Feyzioğlu, eleştirilere Habertürk televizyonunda Didem Arslan Yılmaz’ın programında yanıt verdi.

Merkez Bankası hamlesinden sonra dolar yeniden yükselişe geçti

Dolar/TL, bugüne yükselişle başlamasının ardından önceki kapanışın yaklaşık yüzde 0.4 üzerinde 5.6840 seviyelerinde alıcı buluyor.

İstanbul için korkutan deprem uyarısı: ‘7.5’le sallanacak, 2.5 dakika sürecek’

İstanbul’da beklenen depremle ilgili uzmanlardan korkutan bir uyarı geldi. Prof. Dr. Cenk Yaltırak en az 7,5 şiddetinde olması beklenen depremin 2,5 dakika süreceğini söyledi.

Nurgül Yeşilçay’dan Diyanet’e sert tepki: Biz pisliğiz şiddetliyiz saykoyuz

Diyanet İşleri Başkanlığı’nın aylık Aile Dergisi’nde çizgi filmlerin çocukların üzerinde olumsuz etki yapabileceğine vurgu yapılması üzerine oyuncu Nurgül Yeşilçay, Diyanet’e tepki gösterdi.