Seçim bitti, Enflasyonla Topyekün Mücadele rafa kalktı

Hükümetin seçim öncesinde tanzim çadırları ve özel sektör desteği ile başlattığı 'Enflasyonla Topyekün Mücadele' kampanyası, seçimlerin ardından sona mı erdi?

Artan gıda fiyatlarının seçmenlerde yarattığı rahatsızlığı önlemek için başta İstanbul ve Ankara olmak üzere çeşitli illerde Tanzim Satış Çadırları kurulmuştu.

SEÇİM BİTTİ ÇADIR SÖKÜLDÜ

Ankara Sincan’da Büyükşehir Belediyesine ait tanzim satış çadırları seçimin ertesi gün öğle saatlerinde belediye görevlilerince kaldırılmaya başlandı.

secim-bitti-enflasyonla-topyekun-mucadele-rafa-kalkti

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın “Gerekirse tanzim satışları belediye eliyle kurarız ve ucuza satış yaparız” ifadeleriyle başlayan uygulamanın Aralık 2019’a kadar sürdürülmesi planlanıyordu.

Türkiye’nin diğer bölgelerindeki satış noktalarının kaldırılıp kaldırılmayacağı ise henüz netlik kazanmadı.

MİGROS DA ‘ENFLASYONLA TOPYEKÜN MÜCADELE’DEN VAZGEÇTİ

Öte yandan seçimler öncesinde perakendeciler de Hazine ve Maliye Bakanlığı tarafından başlatılan “Enflasyonla Topyekün Mücadele” kampanyasına katılarak destek vermişti. Kampanyaya destek veren firmalar, bakanlık tarafından kurulan internet sitesinde ilan edilirken, firmaların satış noktalarına da ‘Enflasyonla Topyekün Mücadele’ etiketleri yapıştırılmıştı.

Programa katılan Migros ise seçimlerin hemen ardından mağazalarına gönderdiği talimatla kampanyanın sona erdiğini bildirdi. Gönderilen talimatta “Enflasyonla Topyekün Mücadele kapsamındaki indirimler 31 Mart 2019 tarihinde sona ermiş olup, mağazalarda yer alan ‘Enflasyonla Topyekün Mücadele’ görsellerinin kaldırılmış olması gerektiğini hatırlatırız” denildi.

secim-bitti-enflasyonla-topyekun-mucadele-rafa-kalkti

Öte yandan enflasyonlamucadele.org.tr adresinde kampanyaya destek veren firmalar arasında Migros’un logosu halâ duruyor.

secim-bitti-enflasyonla-topyekun-mucadele-rafa-kalkti

Kaynak16 punto

Davutoğlu’ndan kendisini dolandırıcılıkla suçlayan Erdoğan’a: Ailelerimizin mal varlıkları araştırılsın

Eski Başbakan Ahmet Davutoğlu, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Şehir Üniversitesi ile ilgili sözlerine yanıt vererek, Cumhurbaşkanı Erdoğan dahil olmak üzere yaşayan eski Cumhurbaşkanları ve Başbakanların ailelerinin mal varlıklarının araştırılmasını önerdi.

Sıkı durun… Yandaş Sevilay, Erdoğan’ı ucundan eleştirdi: Dikkat çeken Aydın Doğan pozu!

Yandaş kimliğiyle bilinen Habertürk yazarı Sevilay Yılman Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan'ı 'ucu'ndan eleştirdi. 

AKP’yle anlaşıp Ahmet Necdet Sezer’e Türkiye’nin en gizli FETÖ’cüsü diyen Cem Uzan’a Ayşenur Arslan’dan bomba yanıt

İktidarla anlaşıp yakın zamanda Türkiye'ye döneceği belirtilen Cem Uzan, sosyal medya hesabından bu kez Ahmet Necdet Sezer'i hedef aldı. Uzan'a yanıt Ayşenur Arslan'dan geldi. 

Erdoğan’dan İmamoğlu uyarısı: İstanbul’un nabzını iyi tutarsak Türkiye’yi de yakalamış oluruz

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, İstanbul'da AKP İl başkanları Toplantısı'nda konuştu. 

İBB’nin yılda 12 milyon TL’sini Fatih Terim Stadyumu’na gömmüşler

Başakşehir Fatih Terim Stadyumunun İstanbul Büyükşehir Belediyesi'ne pahalıya patladığı ortaya çıkarken, Gençlik ve Spor Bakanlığı’na devir aşamasında olan stadyum için İBB’nin yıllık yaklaşık 12 milyon liralık masraf yaptığı tespit edildi.
210,584BeğenenlerBeğen
4,588TakipçilerTakip Et