Perşembe / 26 Kasım 2020

Sayıştay’dan kopyala yapıştır rapor

CHP Gaziantep Şahinbey Belediye Meclis Üyesi Uğur Kalkan, Sayıştay'ın kopyala yapıştır rapor hazırladığını açıkladı...

204,576BeğenenlerBeğen
8,582TakipçilerTakip Et

CHP Gaziantep Şahinbey Belediye Meclis Üyesi Uğur Kalkan, Sayıştay’ın kopyala yapıştır rapor hazırladığını açıkladı.

Sosyal medya hesabından Sayıştay’ın Şahinbey Belediyesi için hazırladığı raporun aynısını Şehitkamil Belediyesi için hazırladığını aktaran Uğur Kalkan sosyal medya hesabından raporları paylaşarak şunları yazdı:

Sayıştay kopyalayıp yapıştırmış. Geçtiğimiz günlerde bir kurumla ilgili paylaşımda bulunacağımı söylemiştim. O kurum TBMM adına denetim yapan SAYIŞTAY. Sayıştay kopyala yapıştır yapmış onu da düzeltmeyi unutmuş. Üstteki rapor Şahinbey Belediyesi’ne alttaki rapor da Şehitkamil Belediyesi’ne ait. Şahinbey’den kopyalayıp Şehitkamil’e yapıştırmışlar. Rapor Şehitkamil, içerik Şahinbey olmuş. Gaziantep’in Sayıştay denetim raporlarını incelerken tespit ettim. Kurumların geldiği-getirildiği nokta maalesef budur.

sayistay

Son Haberler

Delilleri yok edilen bir cinayetin anatomisi

Çağdaş Gökbel yazdı...

“Türkiye’de ‘şiddet ortamı’ yok, faşizm var”

Çağdaş Hukukçular Derneği Genel Başkanı Selçuk Kozağaçlı ile birlikte Türkiye’nin siyasi geleceğini ve Berkin Elvan soruşturmasından, Tahir Elçi cinayetine adaletin nasıl doğru bir biçimde işleyebileceğini konuştuk.

Kılıçdaroğlu: Anaların göz yaşları arasında ayrım yapılmaz

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu partisin grup toplantısında yaptığı konuşmada, son yayınlanan KHK ile 15 Temmuz Şehitlerinin yakınlarına askerlik muafiyeti getirilmesine sert tepki gösterdi. Kılıçdaroğlu,...

İşte AKP’nin tecavüzcülere af ısrarının sebebi: AKP’li vekilin kardeşi mi?

Tecavüzcülere af getiren tasarının altından AKP'li siyasetçinin kardeşi çıktı. Sözcü yazarı Saygı Öztürk, tecavücünün mağdurla evlenmesi durumunda cezayı ortadan kaldıran tasarı ile ilgili bir yazı...

AKP, tecavüzcülere af getiren tasarıyı geri çekti

Başbakan Binali Yıldırım, tecavüzcülere af getiren önergeyi tepkiler üzerine komisyona aldıklarını açıkladı. Önergeyi içeren torba tasarı Adalet Bakanı'nın imzasıyla komisyona çekildi. Başbakan Binali Yıldırım Atatürk...

Gündem

Koca uzun aradan sonra ‘vaka’ sayılarını açıkladı, siyasilerden ve STK’lerden tepki yağdı: “Bakanlığınızın yüzü yok”

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'nın uzun bir aranın ardından vaka sayılarını açıklamasına siyasilerden ve sivil toplum kuruluşlarından "Madem iddialarımız doğruydu neden daha önce açıklamadınız" tepkileri geldi.

Mete Yarar, Deniz Zeyrek’in kendisine fare dediğini söyleyerek yayını terk etti!

Deniz Zeyrek ile tartışan Mete Yarar Habertürk yayını terk etti.

Fahrettin Koca’dan İmamoğlu’na ölüm sayıları üzerinden yanıt

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun İstanbul'da "bulaşıcı hastalık" kaynaklı vefatlarla ilgili açıklamasına yanıt verdi. Koca, ''Enfeksiyon bulgusu olan her hasta buraya işlendi. Yani akciğer kanseri, prostat, meme kanseri veya lenfoma veya lösemi gibi hastalığı olup enfeksiyonla kaybedilmeyen hasta mı var?'' ifadelerini kullandı.

Gül’ün yeğenine çok ağır suçlama: Ortaklarıyla beraber…

Tema Teknik adlı şirketin ortaklarına sahte belge kullanarak vergi kanununa muhalefetten dava açıldı. Dava açılan şirketin ortakları arasında 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün yakın akrabası da var.

Ekrem İmamoğlu’ndan Fahrettin Koca’ya yanıt

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'nın yaptığı, "Bugünkü vaka sayımız 28 bin 351" açıklamasını dair sosyal medyadan paylaşım yaptı.