Savcılık kararında ilginç ifadeler: Neyin kafasını yaşadığı anlaşılamadı…

Bonzai kullandığı söyleyen şahsın üzerinden çıkan madde Jandarma'ya gönderildi. Jandarma raporunda maddenin kekik olduğunu belirtti. Savcı verdiği kararında "Şüphelinin neyin kafasını yaşadığının anlaşılamadığını" yazdı.

Uyuşturucu madde almak ve satmak suçlamasıyla yürütülen bir soruşturma kapsamında şaşırtıcı bir karar verildi. İhbar üzerine gözaltına alınan bir şahıs bonzai adındaki uyuşturucu madde kullandığını söyledi. Şahsın üzerinde ele geçirilenler, incelenmek üzere Jandarma’ya gönderildi.

Odatv’de yer alan habere göre; Jandarma’nın düzenlediği uzmanlık raporunda, şahsın üzerinde çıkan maddenin bonzai olmadığı kekik olduğu belirtildi. Raporda “İncelenen eşyanın thymol içerdiği, bu maddenin uyuşturucu veya uyarıcı etkide bir madde olmadığı, thymol maddesinin kekik olarak bilinen bitki türünde bulunan etken madde olduğu” bilgileri verildi.

“NEYİN KAFASINI YAŞADIĞI ANLAŞILMADI”

HukukiHaber’in Twitter hesabından konuyla ilgili savcılık kararı paylaşıldı. Soruşturmayı yürüten savcı Jandarma’nın bu raporunun ardından verdiği kovuşturmaya yer olmadığına dair kararda şu ifadeleri kullandı:

“Bu maddenin 2313 sayılı yasa kapsamında yer alan maddelerden olmadığının belirtildiği, şüphelinin bonzai olarak kullandığı maddenin thymol maddesi olduğu, şüphelinin neyin kafasını yaşadığının ise anlaşılmadığı, bu nedenle şüphelinin üzerine atılı suçu işlemediği anlaşılmakta.”

SİNEK İLACI SIKMIŞLARDI

Ay başında ise Sakarya’daki uyuşturucu tacirlerinin, sinek ilacı, saç spreyi ve çakmak gazı gibi maddeleri ada çayı ile kekik gibi bitkilerle karıştırarak bonzai diye sattıkları ortaya çıkmış, Jandarma ekiplerinin operasyonunda gözaltına alınan 7 kişi tutuklanarak cezaevine gönderilmişti.

Son Haberler