Pazar / 5 Temmuz 2020

“Satıcıların ayağını kırmak” görevimiz diyen Soylu, uyuşturucu tacirini makamında ağırlayıp, doğum günü kutlamış

"Namus ve şeref sözüdür, eğer bu uyuşturucu satıcılarını yerin yedi kat dibine mıhlamazsak namerdiz" diyen Süleyman Soylu'nun uyuşturucu ticareti suçundan tutuklanan AKP Trabzon Ortahisar ilçe yönetiminde yönetim kurulu üyesi olan Temel Bektaşoğlu ile görüntüleri çıktı.

207,026BeğenenlerBeğen
7,857TakipçilerTakip Et

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu 2018 yılı başında MEB Şura Salonu’nda düzenlenen Genel Güvenlik ve Uyuşturucu ile Mücadele Toplantısı’nda yaptığı konuşmada “81 ilimizde 7 kez okul çevrelerinde huzur uygulamaları yaptık. Okulun çevresinde bir uyuşturucu satıcısını gördüğümüz zaman beni ne kadar kınarlarsa kınasınlar, ne kadar eleştirirlerse eleştirsinler o uyuşturucu satıcısının ayağını kırmaya polis görevlidir. Benim ülkemin gencinin canına mal olacak bir kişiye gereğini yerine getirme görevidir. Suçunu bana atsın. Bunun suçu neyse, 5 yıl içeride yatmaksa yatarız, 10 yıl içeride yatmaksa yatarız, 20 yıl içeride yatmaksa yatarız. Çok net söylüyoruz. Bu 2018 yılında bunların kafasına çökeceğiz ve milletimizi bu illetten kurtaracağız. Ben bir buçuk yıldır bu talimatı veriyorum arkadaşlara. Bulduğunuz zaman gereğini yerine getirin” diyerek uyuşturucu ile mücadele konusunda tartışılan sözler söylemişti.

Soylu bu yılın başında katıldığı bir programda da “Sadece hapse tıktığımız 57 bin uyuşturucu satıcısı değil, aynı zamanda onların örgüt yöneticilerinin de bir şekilde gereğini yerine getiriyoruz. Buradan namus ve şeref sözüdür, eğer bu uyuşturucu satıcılarını yerin yedi kat dibine mıhlamazsak namerdiz” demişti.

16punto.com’un haberine göre uyuşturucu ile mücadele konusunda kararlı demeçler veren Soylu’nun ortaya çıkan bir görüntüsü ise kafa karıştırdı.

AKP Trabzon Ortahisar ilçe yönetiminde yönetim kurulu üyesi olan Temel Bektaşoğlu, 2008 yılında Rize’den Trabzon’a 1,5 kilo esrar getirmek isterken yakalandı. Uyuşturucu tiacreti suçundan yargılanan Bektaşoğlu’nun 6.5 yıl hapis cezası Yargıtay tarafından bir kaç gün önce onandı ve cezaevine girdi.

BAKAN SOYLU İLE DOĞUM GÜNÜ KUTLAMIŞ
Uyuşturucu kaçakçılığından suçüstü olup, cezaevine giren Bektaşoğlu’nun arkadaşı ile geçtiğimiz Nisan ayında Süleyman Soylu’nun makamına hediyesiyle gidip doğum gününü kutladığı görüntüleri sosyal medya hesabından paylaştığı ortaya çıktı.

Merak edilen ise uyuşturucu ile mücadele konusunda kararlılık mesajı veren Soylu’nun AKP’nin bir çok etkinliğinde aktif olarak yer alan ve ilçe yöneticisi olan Temel Bektaşoğlu’nun uyuşturucu ticareti suçlaması ile yargılandığından haberinin olup olmadığı.

Kaynak16punto

Kılıçdaroğlu, erken seçim için Bahçeli’yi adres gösterdi: ‘Artık destek vermiyorum’ diyebilir

Kemal Kılıçdaroğlu, " 2023 yani Cumhuriyet’in 100'üncü yılında biz bu ülkede halkımıza söz verdik Cumhuriyet’i demokrasiyle taçlandıracağız." dedi.

Erdoğan: Sembolik de olsa bayan vekillerimizden hiç olmazsa iki tane alalım

Kartal Lütfi Kırdar Şehir Hastanesi’nin açılış töreninde konuşan partili AKP'li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, “Evet şöyle sembolik de olsa bayan milletvekillerimizden hiç olmazsa iki tanesini alalım” ifadelerini kullandı.

Erken seçim tartışmaları gölgesinde anket sonuçları: Salgın ve yeni partiler AKP’yi eritti

Salgın döneminde AKP'nin oy oranı gerilerken CHP ise oyunu arttırdı.

Sakarya’da facia ‘geliyorum’ demiş, işçiler: Isınma vardı 4 gündür uyarıyorduk

Sakarya’daki havai fişek fabrikasında meydana gelen patlama sonrası yaralanan işçileri CHP heyeti ziyaret etti. İşçiler fabrikadaki mallarda ısınma olduğunu ve bu konuda 4 gündür uyarı yapmalarına rağmen önlem alınmadığını söyleyerek, “Isınma olmaması gereken bir şey, uyardık ama dinlemediler” dediler.

AKP’li başkandan Binali Yıldırım faturası: ‘Seçim harcamalarını belediyeye ödetti’

Tekrarlanan seçimde Binali Yıldırım'a destek vermek amacıyla İstanbul'a giden Belediye Başkanı Halil İbrahim Aşgın ve beraberindekilerin masraflarının faturasının Çorum Belediyesi’ne kesildiğini ileri sürüldü.
207,026BeğenenlerBeğen
7,857TakipçilerTakip Et