Saray’da planlanmamış görüşme: Gündem kabine mi?

Başbakan Binali Yıldırım programında olmayan bir şekilde Saray'a gidiyor.

208,751BeğenenlerBeğen
7,620TakipçilerTakip Et
Başbakan Binali Yıldırım, programında olmayan bir şekilde Saray’a giderek AKP’li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile görüştü. Görüşmenin kabine değişikliği gündemiyle olduğu iddia ediliyor.

Erdoğan-Yıldırım görüşmesi saat 12:17’de başladı. Kulislerde, kabine revizyonu olacağı iddiası dolaşıyor. Başbakan Binali Yıldırım’ın Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’la görüşmesinin ardından Cumhurbaşkanlığı’nda basına açıklama yapacağı belirtildi.

 

ANKARA KULİSLERİNDE BUNLAR KONUŞULUYOR

AKP kaynakları, partinin büyük kongresinin yapıldığı ve Erdoğan’ın yeniden genel başkanlığa getirildiği Mayıs ayından bu yana kabine revizyonunun beklendiğini dile getiriyorlardı.

Cumhurbaşkanlığı’na yakın bir başka kaynak, “Görüşme sonrası kabine revizyonu yönünde bir kararın çıkması kuvvetle muhtemel” derken, Başbakanlık kaynakları görüşmenin ‘rutin görüşmenin öne çekilmesi olup olmadığı’ konusuyla ilgili yorum yapmadılar.

Hükümete yakın bir kaynak, “Dünden itibaren kabine revizyonuyla ilgili hareketli bir trafik yaşanıyor. Sanırım bugün, Cumhurbaşkanı ve Başbakan’ın başka programlarının olmaması da kabinedeki olası değişikliğe işaret” diye konuştu.

Başka bir kaynak ise, “Yıldırım, Cumhurbaşkanı ile görüşmesi sonrasında kuvvetle kabinenin yeni şekliyle ilgili açıklama yapacak” değerlendirmesinde bulundu.

Reuters’ın Mayıs ayında, yetkililerin görüşlerine dayandırarak yaptığı analiz haberde, düşünülen kabine revizyonu ile AKP’nin 2019’da yapılacak Cumhurbaşkanlığı seçimlerine daha dinamik bir hükümetle girmeyi amaçladığı vurgulanmıştı.

SELVİ MAYIS AYINDA YAZMIŞTI

Hürriyet gazetesi yazarı Abdulkadir Selvi, geçen Mayıs ayında kabine değişikliğine ilişkin çarpıcı bir yazı kaleme almıştı.

“Erdoğan sıkışınca ilk kez ‘Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ dedi”

AKP’li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, ilk kez Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ dedi. Muharrem İnce, Erdoğan’ın, koronavirüse karşı yeni tedbir paketini açıklarken Atatürk’ün tüm sıfatlarını ilk kez birarada kullanmasına dikkat çekti. Muharrem İnce, “İki ayyaş dedi, Gazi dedi, Gazi Mustafa Kemal dedi, sıkışınca Gazi Mustafa Kemal Atatürk dedi. Güzel. İlerleme var, biraz daha çalış, tamamdır” diye yazdı.

30 büyükşehir ve Zonguldak’ı kapsayan giriş-çıkış yasağının detayları belli oldu

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın yeni tip Koronavirüs (Covid-19) salgınına karşı açıkladığı son kısıtlamalara ilişkin 81 il valiliğine genelge gönderdi.

Canlı yayında kovulduğunu öğrenen Mehmet Çilingiroğlu: Koç Üniversitesi kim ya! Yalaka diyorlar bana, AKP’li değilim ben

Son günlerin popüler isimlerinden Prof. Dr. Mehmet Çilingiroğlu Koç Üniversitesi'den kovuldu. Üniversiteden kovulduğunu CNN Türk canlı yayınında öğrenen Çilingiroğlu okul yönetimine adeta ateş püskürdü. 

Erdoğan: Gece yarısından itibaren 1 Ocak 2000 ve üstü doğumlular sokağa çıkamayacaktır

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, saat 19.30'da yeni tip Koronavirüs (Covid-19) salgınına ilişkin açıklama yaptı.

Bakan Koca açıkladı! Can kaybı 425’e yükseldi

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Bilim Kurulu toplantısının ardından açıklamalarda bulunuyor. Koca, son 24 saatte hayatını kaybedenlerin sayısının 69 olduğunu açıkladı. Koronavirüsten toplam can kaybı 425'e vaka sayısı da 20 bin 921'e yükseldi.
208,751BeğenenlerBeğen
7,620TakipçilerTakip Et