Çarşamba / 5 Ağustos 2020

Saray’da planlanmamış görüşme: Gündem kabine mi?

Başbakan Binali Yıldırım programında olmayan bir şekilde Saray'a gidiyor.

206,524BeğenenlerBeğen
8,608TakipçilerTakip Et
Başbakan Binali Yıldırım, programında olmayan bir şekilde Saray’a giderek AKP’li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile görüştü. Görüşmenin kabine değişikliği gündemiyle olduğu iddia ediliyor.

Erdoğan-Yıldırım görüşmesi saat 12:17’de başladı. Kulislerde, kabine revizyonu olacağı iddiası dolaşıyor. Başbakan Binali Yıldırım’ın Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’la görüşmesinin ardından Cumhurbaşkanlığı’nda basına açıklama yapacağı belirtildi.

 

ANKARA KULİSLERİNDE BUNLAR KONUŞULUYOR

AKP kaynakları, partinin büyük kongresinin yapıldığı ve Erdoğan’ın yeniden genel başkanlığa getirildiği Mayıs ayından bu yana kabine revizyonunun beklendiğini dile getiriyorlardı.

Cumhurbaşkanlığı’na yakın bir başka kaynak, “Görüşme sonrası kabine revizyonu yönünde bir kararın çıkması kuvvetle muhtemel” derken, Başbakanlık kaynakları görüşmenin ‘rutin görüşmenin öne çekilmesi olup olmadığı’ konusuyla ilgili yorum yapmadılar.

Hükümete yakın bir kaynak, “Dünden itibaren kabine revizyonuyla ilgili hareketli bir trafik yaşanıyor. Sanırım bugün, Cumhurbaşkanı ve Başbakan’ın başka programlarının olmaması da kabinedeki olası değişikliğe işaret” diye konuştu.

Başka bir kaynak ise, “Yıldırım, Cumhurbaşkanı ile görüşmesi sonrasında kuvvetle kabinenin yeni şekliyle ilgili açıklama yapacak” değerlendirmesinde bulundu.

Reuters’ın Mayıs ayında, yetkililerin görüşlerine dayandırarak yaptığı analiz haberde, düşünülen kabine revizyonu ile AKP’nin 2019’da yapılacak Cumhurbaşkanlığı seçimlerine daha dinamik bir hükümetle girmeyi amaçladığı vurgulanmıştı.

SELVİ MAYIS AYINDA YAZMIŞTI

Hürriyet gazetesi yazarı Abdulkadir Selvi, geçen Mayıs ayında kabine değişikliğine ilişkin çarpıcı bir yazı kaleme almıştı.

Gözler CHP’de: MYK’ya kimler girecek?

37. olağan kurultayın ardından CHP Parti Meclisi (PM) netleşti. Partiyi iktidara taşıması hedeflenen A takımının şekillenmesi ise bayramın araya girmesi nedeniyle gecikti. CHP’de bayram boyunca da MYK için kulisler sürdü.

Ankara Tabip Odası’ndan dikkat çeken koronavirüs verileri: 488 sağlık çalışanı Covid-19 tanısı aldı, yoğun bakımlarda yer bulunamıyor

Ankara Tabip Odası'nın sahada pandemi ile mücadele eden sağlık çalışanlarından elde ettiği verilerle göre; 488 sağlık çalışanı Covid 19 tanısı aldı. ATO analizinde dikkat çekici tespitler yer aldı.

Evli olduğu görme engelli kadını bayıltana kadar döven erkek gözaltına alındı

Bingöl'de evli olduğu görme engelli kadını bayıltana kadar döven Hasan E. isimli erkek, şiddet görüntülerinin sosyal medyada gündem olması üzerine gözaltına alındı.

Ekrem İmamoğlu’nun konuşmasını bölen sürpriz telefon! Sesi dışarı verdi!

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu; Edirnekapı’da İETT, Yenikapı’da ise İSKİ çalışanlarıyla bayramlaştı. İETT’nin Edirnekapı Garajı’nda gerçekleştirilen bayramlaşma etkinliğine, Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) TBMM Grup Başkanvekili Engin Altay da katıldı. İSKİ çalışanlarıyla bayramlaşma, Yenikapı Artıma Tesisi’nde gerçekleştirildi. Etkinliklerde; İETT Genel Müdürü Alper Bilgili ve İSKİ Genel Müdür Yardımcısı Bülent Solmaz, çalışanlarıyla birlikte hazır bulundu.

İşte Muharrem İnce’ye gemileri yaktıran anın karesi

Cumhuriyet Halk Partisi kurultayının ardından Muharrem İnce'nin yeni parti kuracağı iddiası gündeme bomba gibi düştü. Muharrem İnce'nin parti kuracağı iddiası Ankara kulislerini hareketlendirdi. AKP'ye yakın medya ve gazeteciler iddiaya ilişkin bilgilerin adresi oldu. 
206,524BeğenenlerBeğen
8,608TakipçilerTakip Et