Salı / 7 Temmuz 2020

Saray, Soylu’ya tuzak mı kurdu? Sokağa çıkma yasağının iptali ne anlama geliyor?

Bu gelişmeler İçişleri Bakanlığı ile Cumhurbaşkanlığı arasında bir problem anlamına geliyor mu?

206,998BeğenenlerBeğen
7,858TakipçilerTakip Et

Hafta sonuna girmeden önce ilginç bir gelişme yaşandı.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun istifasına sebep olan sokağa çıkma yasağının ardından tüm yasakları cumhurbaşkanlığı makamı açıklarken enteresan bir şekilde İçişleri Bakanlığı Genelgesi ile sokağa çıkma yasağı ilan edildi…

Genelgenin akabinde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, sokağa çıkma yasağını iptal etiğini sosyal medya hesabından duyurdu.

Peki bu gelişmeler İçişleri Bakanlığı ile Cumhurbaşkanlığı arasında bir problem anlamına geliyor mu?

Tabi ki evet!

Haftalar önce salgının Türkiye’ye girişinin hemen ardından ilan edilen sokağa çıkma yasağında Süleyman Soylu’nun hedef gösterilmesi hem toplumsal muhalefetin hem de AKP’ye yakın medyanın hedefinde olması kabinede çok büyük bir krize neden olmuştu. Ve Süleyman Soylu, tepkilerin ardından istifasını vermiş ancak Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın istifayı kabul etmemesi nedeniyle görevine devam etmek zorunda kalmıştı.

Tüm bu gelişmeler kabinedeki iç savaşı engelleyemedi. Bugün hala Süleyman Soylu’nun haftalar önce aldığı istifa kararının yansımaları siyasetteki kavgada tansiyonu yükseltiyor. Son olarak İçişleri Genelgesi ile ilan edilen sokağa çıkma yasağının iptal edilmesi hem millet açısından kafa karışıklığına sebep olurken siyasetçiler de durumu çok çok farklı yorumladı

Bir süredir Ankara kulislerinde konuşulan kabine revizyonu ve yeni kabine listesi iddiaları bu yönetim krizinin ardından gün yüzüne yeniden çıktı. Kulislerde konuşulan iddiaları ve yaşanan gelişmeleri AKP 22. Dönem Milletvekili Emin Şirin’e sorduk.

Atakan Sönmez ile Satır Arası programına konuk olan Emin Şirin, kulislerde konuşulan son bilgiler Halkweb Youtube kanalına aktardı. Hakan Fidan, Süleyman Soylu’nun yerine gelecek iddiasına verdiği yanıtta çarpıcı tespitlerde bulundu. Süleyman Soylu’nun geleceğin ilişkin dikkat çeken kulis bilgilerini paylaştı.

Yorum Yaz

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Bakan Varank’ın ‘İstanbul’da su kuyruğu’ diye paylaştığı fotoğraf 2016 yılına ait çıktı

CHP'li Yıldırım Kaya, İstanbul'un Şile ilçesinde çekilen 'su kuyruğu' fotoğrafına tepki gösterdi. Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank'a seslenen Kaya, söz konusu fotoğrafın 2016 yılına ait olduğunu belirterek "Film sizin dönemde çekilmiş" dedi.

Ensar Vakfı’na ‘Değerler Eğitimi Faaliyetleri Protokolü’ şoku! Dava sonuçlandı…

Antalya 4’üncü İdare Mahkemesi, Antalya İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile Ensar Vakfı Antalya Şube Başkanlığı arasında imzalanan 'Değerler Eğitimi Faaliyetleri Protokolü’nün hukuka aykırı olduğuna karar verdi.

Kılıçdaroğlu’ndan ‘Egemen Bağış’ salvosu: Bu sahtekar, rüşvetçi adam…

Kılıçdaroğlu, TBMM'nin Yılmaz Özdil hakkında suç duyurusunda bulunmasına ve “Her Cuma bir ayet sallıyorum, bakara makara” diyerek Kuran ayetleri ile dalga geçen Egemen Bağış'ın son paylaşımına tepki gösterdi.

Musavvat Dervişoğlu’yla Resul Tosun birbirine girdi: Yav sen ne kadar boş bir adamsın be

Habertürk TV’de Didem Arslan Yılmaz’ın sunduğu Türkiye’nin Nabzı programında tartışma çıktı... Habertürk'te Didem Arslan Yılmaz'ın sunduğu Türkiye'nin Nabzı programında AKP'nin çoklu baro teklifi tartışıldı.

‘AKP, anket yaptırıp erken seçimi tartıştı’ iddiası

Anketlerde, toplumun eğilim olarak böylesine felaketlerde var olan otoriteye yöneldiği ve AKP’nin oy oranının yükseldiği ortaya çıktı. Bunun üzerine, AKP kurmayları, bir erken seçimi aralarında tartışmaya başladılar.
206,998BeğenenlerBeğen
7,858TakipçilerTakip Et