Salı / 7 Temmuz 2020

Şamil Tayyar’dan Doğu Perinçek’e “İslamcı Kemalist” tepkisi: Haddinizi bileceksiniz

AKP'li Şamil Tayyar'dan Doğu Perinçek'e "İslamcı Kemalist" tepkisi geldi.

206,998BeğenenlerBeğen
7,858TakipçilerTakip Et

AKP Genel Merkez Tanıtım ve Medya Başkan Yardımcısı – AKP eski Gaziantep Milletvekili Şamil Tayyar’dan AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı “İslamcı Kemaliste” benzeten Saray İttifakı’nın küçük ortağı Vatan Partisi Genel Başkan Doğu Perinçek’e tepki.

Şamil Tayyar’ın Saray İttifakı’nın küçük ortağı Perinçek’e 3 uyarıda bulunduğu mesajı şöyle:

“Cumhurbaşkanımıza ‘İslamcı Kemalist’ diye rol biçen, AK Parti’nin akıl danesiymiş gibi rol çalan Perinçek ve avanesini uyarayım.

Sadece FETÖ karşıtlığı sizi değerli kılmaz, ilave meziyetlere ihtiyaç var.

1/Haddinizi bileceksiniz.

2/Darbe seçmeyeceksiniz.

3/Milli olacaksınız.”

2 gün önce Vatan Partisi’nin MYK üyesi ve Basın Bürosu Başkanı Osman Erbil, Şamil Tayyar ile ilgili şu açıklamayı yapmıştı:

“AK Parti Genel Merkez Tanıtım ve Medya Başkan Yardımcısı Sayın Şamil Tayyar’ın, 31 Mayıs’ta Beyaz TV’de, Yedinci Gün programında Vatan Partisi ile ilgili yaptığı yanlış değerlendirmelerine yanıtımızdır.

Türkiye’de Milli Egemenliğin baş düşmanı, ABD’nin 1945’den beri üzerimizde kurduğu tahakkümdür! Bu tahakküm 15 Temmuz’da Ankara’yı işgal noktasına kadar varmıştır. Küçük Amerika dedikleri bu bağımlılığa karşı Vatan Partisi, 50 yıldır antiemperyalist mücadeleyi sürdürmektedir.

Kimin ne kadar darbelere karşı olduğunu 15 Temmuz gecesi hepimiz gördük. Daha önce darbeye karşı atıp tutanların o gece sesi soluğu çıkmazken, “Bu bir Amerikancı FETÖ darbesidir, ordu ve milletçe ezilecektir!” diyebilen tek lider Doğu Perinçek’tir! Herkesten önce meydan okumuştur!

Bugün vatan savaşından vazgeçmediğimiz sürece Türkiye’de herhangi bir darbe girişimi mümkün değildir. Ancak fırsatını ilk bulduğunda Türkiye’yi darbeyle dize getirmek isteyen güç yine ABD, yine FETÖ olacaktır. Türkiye’nin bugünkü sorunları geçmişin saflaşmasına göre çözülemez. Genel Başkanımız Doğu Perinçek’in dediği gibi İnönü ve Bayar’da vuruşmuyoruz Atatürk’te birleşiyoruz!

Türkiye gemisine fitne sokmak için proje partilerin kurulduğunu görüyoruz. Bunları kurduran ABD’nin amacı Atatürk’te birleşmeyi, Türkiye Cephesinin büyümesini önlemektir. Bu nedenle bazı konulardaki farklılıklarımıza değil tehdide karşı ortak programa odaklanmayı benimsiyoruz.

Vatanımızın güvenliği, halkımızın sağlığı ve geçimi önceliğimizdir. Bir yandan FETÖ ve PKK’ya karşı savaşımızı sürdürürken diğer yandan Doğu Akdeniz, Libya ve Suriye’de mücadelemizi kararlılıkla sürdüreceğiz. Bu süreçte iç cepheyi sağlam tutmanın koşullarından biri de Üretim Ekonomisini inşa etmektir.

Sayın Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın 11 Mayıs’taki “Cumhur İttifakı’nı güçlendireceğiz” tespiti, zorlukları aşmak için mevcut iktidar ittifakının yeterli olmadığına işarettir. Büyük zorluklar büyük kuvvetlerle yenilir. Türkiye’nin ihtiyacı daha geniş temelde Vatan ve Üretim Hükümetidir.

Sınır ötesinde, Mavi Vatan’da ve her yerde ne yöne baksak Amerikan-İsrail tehdidini ve tuzaklarını görüyoruz. Türkiye bu tehdidi, kader ortaklığı içinde bulunduğumuz komşularımız Rusya, İran, Suriye, Irak, Azerbaycan ile Asya’daki müttefiklerimiz Orta Asya Türk Cumhuriyetleri, Çin ve Hindistan ile direnç mevzisi kurarak bertaraf edecektir.”

Yorum Yaz

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Bakan Varank’ın ‘İstanbul’da su kuyruğu’ diye paylaştığı fotoğraf 2016 yılına ait çıktı

CHP'li Yıldırım Kaya, İstanbul'un Şile ilçesinde çekilen 'su kuyruğu' fotoğrafına tepki gösterdi. Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank'a seslenen Kaya, söz konusu fotoğrafın 2016 yılına ait olduğunu belirterek "Film sizin dönemde çekilmiş" dedi.

Ensar Vakfı’na ‘Değerler Eğitimi Faaliyetleri Protokolü’ şoku! Dava sonuçlandı…

Antalya 4’üncü İdare Mahkemesi, Antalya İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile Ensar Vakfı Antalya Şube Başkanlığı arasında imzalanan 'Değerler Eğitimi Faaliyetleri Protokolü’nün hukuka aykırı olduğuna karar verdi.

Kılıçdaroğlu’ndan ‘Egemen Bağış’ salvosu: Bu sahtekar, rüşvetçi adam…

Kılıçdaroğlu, TBMM'nin Yılmaz Özdil hakkında suç duyurusunda bulunmasına ve “Her Cuma bir ayet sallıyorum, bakara makara” diyerek Kuran ayetleri ile dalga geçen Egemen Bağış'ın son paylaşımına tepki gösterdi.

Musavvat Dervişoğlu’yla Resul Tosun birbirine girdi: Yav sen ne kadar boş bir adamsın be

Habertürk TV’de Didem Arslan Yılmaz’ın sunduğu Türkiye’nin Nabzı programında tartışma çıktı... Habertürk'te Didem Arslan Yılmaz'ın sunduğu Türkiye'nin Nabzı programında AKP'nin çoklu baro teklifi tartışıldı.

‘AKP, anket yaptırıp erken seçimi tartıştı’ iddiası

Anketlerde, toplumun eğilim olarak böylesine felaketlerde var olan otoriteye yöneldiği ve AKP’nin oy oranının yükseldiği ortaya çıktı. Bunun üzerine, AKP kurmayları, bir erken seçimi aralarında tartışmaya başladılar.
206,998BeğenenlerBeğen
7,858TakipçilerTakip Et