Salgın günlerinde yokları oynayan Kızılay hakkında korkutan çıkış: Güven azaldıkça kan sıkıntısı bile çıkabilir

Sözcü yazarı Deniz Zeyrek Fatma Karaağaç'la Gündem Özel'de koronavirüs salgınına ilişkin iktidarın aldığı önlemler yeterli mi? İktidar kontrolü kaybetti denilebilir mi? Sorularını yanıtladı. Zeyrek, Diyanet İşleri Başkanlığı'nın umreciler konusunda Sağlık Bakanlığı'nı zor durumda bıraktığını dile getirdi.

Sözcü yazarı Deniz Zeyrek Fatma Karaağaç’la Gündem Özel’de koronavirüs salgınına ilişkin iktidarın aldığı önlemler yeterli mi? İktidar kontrolü kaybetti denilebilir mi? Sorularını yanıtladı. Zeyrek, Diyanet İşleri Başkanlığı’nın umreciler konusunda Sağlık Bakanlığı’nı zor durumda bıraktığını dile getirdi.

Öte yandan Milli Dayanışma Kampanyası hakkında da yorumlarda bulunan Zeyrek şirketlerin yaptığı bağışların vergi borçlarından düşülmesini eleştirdi.

“Bence bu bağışların da vergi muafiyeti konusunda istisna tutulması lazım” diyen Zeyrek Haluk Levent’in AHBAP Derneği’nin bağış konusunda güvenilir bir örnek olduğunu vurguladı.

Bu sırada Karaağaç’ın Kızılay’ı hatırlatıp “Böyle bir durumda bile hiç akla gelmemesi üzücü değil mi?” diye araya girmesine Zeyrek’ten “Maalesef, Kızılay’ın Başkentgaz’ın aktardığı bir paraya aracılık etmesi… Bunlar daha dün yaşandı, bu tür şeyler yüzünden Kızılay’a güven azaldı. Hastanedeki arkadaşlarımız kan sıkıntısına dikkat çekiyor. ‘Kızılay’a güven azaldıkça kan sıkıntısı bile çıkabilir’ diyorlar” yanıtı geldi.

Programın ilgili bölümü şu şekilde:

 

Son Haberler