Salgın günlerinde ‘mış gibi yapıyoruz’ diyen Özgür Özel’den Berat Albayrak’a sert sözler

Cumhuriyet Halk Partisi Grup Başkan Vekili Özgür Özel, Fatma Karaağaç'la Gündem Özel'de koronavirüsün tüm dünyaya sosyal devlet anlayışını öğrettiğini belirtti.

207,719BeğenenlerBeğen
7,866TakipçilerTakip Et

Cumhuriyet Halk Partisi Grup Başkan Vekili Özgür Özel, Fatma Karaağaç’la Gündem Özel’de koronavirüsün tüm dünyaya sosyal devlet anlayışını öğrettiğini belirtti. Özel, Türkiye’yi yönetenlerin vatandaşa gönüllü karantina çağrısını eleştirdi. Devletin kara günler için ayrılan ihtiyat akçesinin Varlık Fonu’na Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak tarafından aktarıldığını hatırlatan Özel “Bu yüzden biz mış gibi yapıyoruz. Sosyal devletmiş gibi yapıyoruz. Daha sadece 65 yaş üstü çalışmak zorunda olan 850 bin kişiye garanti verilmedi. İşe gidemeyen 850 bin kişinin parası ne olacak? Bunun cevabı verilmedi” dedi.

“HADSİZLİĞİN DANİSKASI!”

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak’ın koronavirüs krizi tırmanırken söylediği ‘borsadan almak için fırsat’ sözlerini eleştiren Özel, “İrite edici ve incitici… Bu ölenlerin hepsi bir annesi, babası hepsi bizim insanımız. Berat Albayrak korona krizini nasıl tanımladı? ‘Borsadan almak için fırsat’ dedi… Bu olmaz, olmaz böyle bir şey, bu hadsizliğin daniskası. Böyle bir günde ağır bir polemik başlatmak istemem ama böyle bir günde bunu söylüyor. Bu kabul edilebilir bir şey değil. Eskiden olsa tam gensoru verecek, Meclis’te sorgulanacak ve güvensizlik oyuyla bir bakanın düşürüleceği zaman.” diye konuştu.

PROGRAMIN TAMAMI: 

loading...

Yorum Yaz

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Meclis’teki tek sosyalist partinin başkanı net konuştu, AKP’nin sonunu açıkladı!

'Atakan Sönmez'le Satır Arası' programına konuk olan Türkiye İşçi Partisi (TİP) Genel Başkanı Erkan Baş, artan polis şiddetinden, erken seçim tartışmalarına, ittifak söylentilerinden yeni partilere kadar pek çok konuda önemli açıklamalarda bulundu.

Erken seçimin kokusunu alan Kılıçdaroğlu: Bize tezgah kuracaklar

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin odağında bulunduğu tartışmalarla ilgili olarak "Seçim gelecek, gelsin. Biz kazanacağız. Tezgahlar kuracaklar çünkü ayakta duramıyorlar, gidecekler" dedi.

Selam vermeyi bilmeyen Hulusi Akar açıklasın… Peki 29 sakıncalı albay darbe girişimi öncesinde neden terfi ettirildi?

Gazeteci Saygı Öztürk katıldığı programda 15 Temmuz darbe girişimi öncesi sakıncalı personellerin nasıl terfi ettirildiğini belgelerle anlattı.

İşte Youtube’ta fırtına estiren Ali Babacan’ın partisinin oy oranı

Avrasya Araştırma'nın yaptığı ankette Ali Babacan ve Ahmet Davutoğlu'nun kurdukları partilerin oy oranları dikkat çekti.

Bu hafta sonu sokağa çıkma yasağı uygulanacak mı? İbrahim Kalın’dan açıklama

Gazeteci Candaş Tolga Işık, Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın'a hafta sonu sokağa çıkma yasağı ile ilgili belirsizliği sordu.
207,719BeğenenlerBeğen
7,866TakipçilerTakip Et