Saldırıyı önceden bildi

Adnan Bulut, "Ben korkuyorum, IŞİD'li bir canlı bomba yılbaşı kutlamalarında birşey yapar diye kendi kendime korku duyuyorum" uyarısında bulunmuştu.

Ulusal Kanal’da Halil Nebiler’in sunduğu “Televizyon Gazetesi” programına 26 Aralık’ta konuk olan Gazeteci Adnan Bulut’un, yılbaşı kutlamaları sırasında IŞİD’in eylemler yapabileceği konusunda uyarılarda bulunduğu ortaya çıktı.

Adnan Bulut, “Ben korkuyorum, IŞİD’li bir canlı bomba yılbaşı kutlamalarında birşey yapar diye kendi kendime korku duyuyorum” uyarısında bulunmuştu.

Güvenlik güçlerinin önlemler alması gerektiğini belirten Bulut, “PKK’yı artık ezberledik. Kör bir şekilde sivilleri hedef alıp sansasyonel eylemler yapıp canımızı yakmaya çalışıyorlar. El Bab’da IŞİD sıkışmış durumda ve deyim yerindeyse bizim kahramanlar tepelerine binmiş durumda. Önümüzdeki günlerde yılbaşı kutlamaları olacak, sokaklarda olacağız, kutlamalar yapılacak. Bununla ilgili hem halkımız çok duyarlı olması lazım hem de güvenlik güçlerinin geçen hafta emperyalizm PKK’yı sürdü sahaya, işte Kayseri’de ve Beşiktaş’ta canımızı yaktı. Ben korkuyorum, IŞİD’li bir canlı bomba yılbaşı kutlamalarında birşey yapar diye kendi kendime korku duyuyorum. Güvenlik güçleri bunlarla ilgili önlemler alsınlar, sokağa çıkmaktan vazgeçmeyelim, sokakları kimseye bırakmayalım ama endişelerim var ve bu endişelerimi de dile getirmek istiyorum” demişti.

İşte o programdan görüntüler: 

https://youtu.be/AUWKH5vJRAk

Son Haberler