Salda Gölü’nü koruyan CHP’li belediye başkanı ve eşine silahlı saldırı

Burdur, Yeşilova Belediye Başkanı Mümtaz Şenel ve eşi sabah saatlerinden silahlı saldırıya uğradı.

CHP Burdur Milletvekili ve Genel Başkan Başdanışmanı Mehmet Göker, sosyal medyada açıklamada bulunarak “Yeşilova belediye Başkanımız ve eşi bu sabah kimliği belirsiz kişi ya da kişilerce kurşunlandı” ifadelerini kullandı.


Yerel gazeteci Serkan Şimşek ise sosyal medyada “Burdur Yeşilova Belediye Başkanı Mümtaz Şenel ve eşi bu sabah saat 04.35 sularında evinde kimliği belirsiz kişilerce silahlı saldırıya uğradı…” bilgisini paylaştı.

SALDA SKANDALINDAN SONRA

“Türkiye’nin Maldivleri” olarak bilinen Burdur’un Yeşilova ilçesindeki Salda Gölü’nün beyaz kumsalına geçen hafta iş makinelerinin girmesi büyük tepki çekmişti. Kıyı şeridindeki kumların kamyonlarla başka bir yere taşındığı görüntüleri sosyal medyada yayılınca TOKİ soruşturma başlatıldığını duyurmuş, Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum da alana kamera sistemlerinin takılacağını açıklamıştı.

“15 GÜN ÖNCE DUYUMU ALDIM”

Yeşilova Belediye Başkanı Mümtaz Şenel, Salda skandalından sonra yaptığı açıklamada, belediye ekiplerinin göl etrafında sık sık dolaştığını dile getirmişti. Şenel, yaşanan kum skandalıyla ilgili duyumu 15 gün önce aldığını söylemişti.

Şenel, “Beyaz kumların olduğu yerden o beyaz kumları alıp kum olmayan yerlere yol yapmaya çalışıyorlar. Kumları taşıdığı yere bu yapacakları Millet Bahçesi’nin binalarını oturtacaklarmış. Bu dediğimiz yere de yürüyüş yolu yapacaklarmış. İş makineleriyle henüz düzeltme fırsatları olmadı, biz olaya müdahale edince zaten durdu” şeklinde konuşmuştu.

Salda Gölü’nün korunması için canla başla mücadele eden ve dün gece
@tele1comtr ‘de “Gölün kumunu geri getireceğiz” diyen Burdur – Yeşilova Belediye Başkanı CHP’li Mümtaz Şenel ve eşi 04.00 sularında silahlı saldırıya uğradı. Çiftin sağlık durumu iyi. Saldırganıı kınıyorum.

2- Yeşilova Belediye Başkanı Mümtaz Şenel, şu an ameliyatta. Durumunun iyi olduğu ifade ediliyor. Eşi ise serviste tedavide.Savcılık olayla ilgili soruşturma başlattı. Saldırının arkasında yatan sebep şu an için BİLİNMİYOR. Burdur Milletvekilimiz Mehmet Göker de bölgeye gidiyor.

Son Haberler