Sahte PCR nedeniyle tutuklanmışlardı: Orkestra ekibi, Bülent Ersoy’u yerden yere vurdu

Bülent Ersoy’un bir otelde vereceği konser için KKTC’ye sahte PCR ile giriş yapan 21 kişilik orkestra ekibi Ersoy'a ateş püskürdü.

Bülent Ersoy’un Kıbrıs’ta bir otelde vereceği konser için KKTC’ye sahte PCR ile giriş yapan 21 kişilik orkestra ekibi bugün Lefkoşa Ağır Ceza Mahkemesi’nde yargıç karşına çıkarıldı.

Bülent Ersoy’un orkestra ekibinin 25 gün daha tutuklu kalmalarına karar verildi. Ersoy’un orkestra ekibinin 3 ila 6 ay arasında hapis cezasıyla yargılanmaları isteniyor.

Öte yandan ekibe sahte PCR belgesi sağlayan zanlılar Yılcay Takar, Mehmet Öz ve otelin genel müdürü zanlı Süleyman Leventoğlu, 20’şer bin TL’lik teminatla tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakılmıştı.

ATEŞ PÜSKÜRDÜLER

KKTC’ye sahte PCR ile giriş yapan 21 kişilik orkestra ekibinin hükümsüz tutuklu olarak cezaevine gönderilmesi üzerine orkestra ekibi adliye çıkışında Ersoy’a ateş püskürdü.

Orkestra ekibi, “Hani servetini harcayacağım diyordu Bülent Ersoy. Utanmadan bir de bak herkesi işinden gücünden etti, devlet memurluğundan etti Bülent Ersoy.  Biz evrak olduğunu bilmiyorduk. Elimize tutuşturdular. Bununla gireceksiniz dediler. Bülent Ersoy görsün bunları. Bu kadar aileyi perişan ettiler” ifadelerini kullandı.

Son Haberler