Salı / 4 Ağustos 2020

Sağlık Bakanlığı’ndan kurumlara Koronavirüs uyarısı: Uluslararası katılımlı organizasyonlar ertelenmeli

Sağlık Bakanlığı Halk Sağlığı Genel Müdürlüğü, Çin’in Vuhan kentinde ortaya çıkan ve dünya üzerinde 4 binden fazla insanın ölmesine sebep olan yeni tip Koronavirüs (Kovid-19) salgınından dolayı ‘uluslararası katılımlı organizasyonların ertelenmesi’ çağrısında bulundu.

206,544BeğenenlerBeğen
8,613TakipçilerTakip Et

Bakanlıktan ilgili kurumlara gönderilen metinde, Dünya Sağlık Örgütü’nün (DSÖ) tavsiyeleri de dikkate alınarak gerekli önlemlerin alındığı belirtilirken, Bilim Kurulu’nun dün düzenlenen toplantıda ‘uluslararası katılımlı toplantıların ertelenmesi’ tavsiyesinde bulunduğu aktarıldı.

Tavsiyenin tüm bakanlıklara, Sağlık Bakanlığı Genel Müdürlükleri’ne ve Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı’na gönderildiği belirtildi.

Sağlık Bakanı Yardımcısı Prof. Dr. Emine Alp Meşe imzasını taşıyan metinde şu ifadeler kullanıldı:

“Çin Halk Cumhuriyeti’nde ortaya çıkan ve çeşitli ülkelerden bildirimi yapılan yeni bir alt tipe bağlı Koronavirüs hastalığı (Covid-19) tüm dünya için halk sağlığı tehdidi oluşturmakta ve Bakanlığımız tarafından yakından takip edilmektedir. Ülkemizde Dünya Sağlık örgütünün (DSÖ) önerileri de dikkate alınarak gerekli önlemler alınmaktadır. Bilindiği üzere hastalık dünyada yayılmaya devam etmektedir ve yüzden fazla ülkede hastalık bildirimi yapılmıştır.

Hastalığın ülkemize yayılımının önlenmesi amacıyla Bilim Kurulu konuyla ilgili düzenli olarak toplanmakta ve değerlendirmeler yapmaktadır. Bilim Kurulumuzun 09.03.2020 tarihli toplantısında uluslararası katılımlı organizasyonlar ve bu toplantılara katılımların COVID-19 salgınının sonlanmasına kadar ertelenmesi tavsiye edilmiştir. Konuyla ilgili tüm kurum, kuruluş, organizasyon ve derneklerin bilgilendirilmesi hususunda; gereğini ve bilgilerini arz/rica ederim.”

Yorum Yaz

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Ekrem İmamoğlu’nun konuşmasını bölen sürpriz telefon! Sesi dışarı verdi!

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu; Edirnekapı’da İETT, Yenikapı’da ise İSKİ çalışanlarıyla bayramlaştı. İETT’nin Edirnekapı Garajı’nda gerçekleştirilen bayramlaşma etkinliğine, Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) TBMM Grup Başkanvekili Engin Altay da katıldı. İSKİ çalışanlarıyla bayramlaşma, Yenikapı Artıma Tesisi’nde gerçekleştirildi. Etkinliklerde; İETT Genel Müdürü Alper Bilgili ve İSKİ Genel Müdür Yardımcısı Bülent Solmaz, çalışanlarıyla birlikte hazır bulundu.

İşte Muharrem İnce’ye gemileri yaktıran anın karesi

Cumhuriyet Halk Partisi kurultayının ardından Muharrem İnce'nin yeni parti kuracağı iddiası gündeme bomba gibi düştü. Muharrem İnce'nin parti kuracağı iddiası Ankara kulislerini hareketlendirdi. AKP'ye yakın medya ve gazeteciler iddiaya ilişkin bilgilerin adresi oldu. 

Ne özrü? Ellerinizdeki kanı okyanusların suyu bile temizleyemez!

Tacettin Çolak yazdı...

Erbakan’ın oğlunun danışmanı olan Osmanlı torunundan AKP’ye Vahdettin’in mezarını Türkiye’ye getirme çağrısı

II. Abdülhamit’in 4. kuşak torunu ve Fatih Erbakan’ın baş danışmanı Osmanoğlu, AKP’ye Vahdettin’in mezarını Türkiye’ye getirme çağrısında bulundu.

İsmail Saymaz: Muharrem İnce bağını koparmış yeni parti kuruyor…

İsmail Saymaz canlı yayında Muharrem İnce'nin yeni parti kuracağı iddiası hakkında çarpıcı bilgiler verdi. 
206,544BeğenenlerBeğen
8,613TakipçilerTakip Et