Sağlık Bakanlığı işçi alımı başvuruları İŞKUR üzerinden başladı

Sağlık Bakanlığı işçi alımı başvuruları İŞKUR üzerinden alınmaya başlandı. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nn verdiği müjdeli haber sonrası Bakanlığa temizlik hizmetleri, koruma ve güvenlik hizmetleri ve klinik destek elemanı olmak üzere 14 bin işçi alımı yapılacağı belirtilmişti. Peki, Sağlık Bakanlığı işçi alımı başvuruları nasıl yapılır?

208,792BeğenenlerBeğen
7,497TakipçilerTakip Et

Sağlık Bakanlığı işçi alımı başvuruları İŞKUR üzerinden alınıyor. Bakanlığa toplamda 32 bin personel alınacak bu personellerden 18 bini sağlık personeli 14 bini ise işçi olacak. Peki, başvurular nasıl yapılacak, hangi alanlarda işçi alımı olacak?

İŞÇİ ALIMI BRANŞ DAĞILIMI

Ayrıca, temizlik hizmetleri, koruma ve güvenlik hizmetleri ve klinik destek elemanı olarak diğer hizmetlerde görev yapmak üzere toplam 14.000 sürekli işçi istihdamı yapılacaktır.

SAĞLIK BAKANLIĞI İŞÇİ ALIMI BAŞVURULARI İŞKUR’DA!

Başvurular, 26 Mart– 30 Mart 2020 tarihleri arasında Türkiye İş Kurumu’nun internet sitesi üzerinden yapılacak.

Bu atamaların, salgınla daha etkili mücadele etmemize ve vatandaşlarımıza daha nitelikli sağlık hizmeti sunulmasında önemli katkılar sağlayacağına inanıyorum.

BAŞVURULAR NASIL YAPILACAK?

İŞKUR kaydı olan kişilerin başvuru işlemlerini gerçekleştirebilecekleri işçi alımlarında kaydı olmayan kişiler kurumun internet adresi üzerinden kayıtlarını yapabilecekler.

İŞKUR kaydı olan kişiler iş ilanları sayfasına giderek buradan çalışmak istediği il veya ilçe seçeneklerini işaretledikten sonra İşyeri Unvanı kısmına “Sağlık Bakanlığı” yazabilir ve “Ara” butonuna tıklayabilir.

Yorum Yaz

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Koronavirüse karşı topladıkları bağışlar bloke edilen belediyelerden ortak bildiri

Koronavirüse karşı topladıkları bağışlar bloke edilen 11 büyükşehir belediyesi ortak bir bildiri yayınladı.

Erdoğan: Yardım kampanyasını devletimiz yürütüyor, devlet içinde devlet olmanın anlamı yok

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti İl Başkanları ile video konferans toplantısında konuştu.

Engin Altay açtığı ağzını yumdu gözünü: Bunun adı yalakalıktır, kepazeliktir, haraçtır

Meclis’e sunulan infaz paketine tepki gösteren CHP Grup Başkanvekili Engin Altay, “Konuşmak mı suç adam öldürmek mi suç. Vallahi billahi konuşmak Ak Parti’ye göre daha büyük bir suç” dedi. Yargıtay’ın Erdoğan’ın başlattığı bağış kampanyası için destek isteyen Yargıtay’a da yüklenen Altay, “Yargıtay Başkanı nedir bu? Bunun adı da kepazeliktir. Yargının el üstünde Türkiye’ye Korona vergisini kendi yargıtay üyelerine talimatla emretmek kepazeliktir” diye konuştu.

‘Saray’ın 1 gününü finanse etmek için 877 bin yurttaşın Korona yazıp göndermesi gerekiyor’

CHP İstanbul Milletvekili Özgür Karabat, “Saray’ın sadece 1 günlük harcamasını finanse etmek için 877 bin yurttaşın Korona yazıp 8119’a göndermek gerekiyor” ifadeleriyle yardım kampanyası başlatan iktidarın israfını gözler önüne serdi.

Yargıtay’ın başına geçen Ethem Sancak’ın eniştesinden Erdoğan’ın kampanyasına zorunlu bağış dayatması: En az 1000 TL!

Yargıtay Başkanı Mehmet Akarca da hakim ve savcılar başta olmak üzere diğer çalışanlardan kampanyaya destek olunmasını istedi.
208,792BeğenenlerBeğen
7,497TakipçilerTakip Et