Çarşamba / 8 Temmuz 2020

Sağlık Bakanlığı işçi alımı başvuruları İŞKUR üzerinden başladı

Sağlık Bakanlığı işçi alımı başvuruları İŞKUR üzerinden alınmaya başlandı. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nn verdiği müjdeli haber sonrası Bakanlığa temizlik hizmetleri, koruma ve güvenlik hizmetleri ve klinik destek elemanı olmak üzere 14 bin işçi alımı yapılacağı belirtilmişti. Peki, Sağlık Bakanlığı işçi alımı başvuruları nasıl yapılır?

206,984BeğenenlerBeğen
7,857TakipçilerTakip Et

Sağlık Bakanlığı işçi alımı başvuruları İŞKUR üzerinden alınıyor. Bakanlığa toplamda 32 bin personel alınacak bu personellerden 18 bini sağlık personeli 14 bini ise işçi olacak. Peki, başvurular nasıl yapılacak, hangi alanlarda işçi alımı olacak?

İŞÇİ ALIMI BRANŞ DAĞILIMI

Ayrıca, temizlik hizmetleri, koruma ve güvenlik hizmetleri ve klinik destek elemanı olarak diğer hizmetlerde görev yapmak üzere toplam 14.000 sürekli işçi istihdamı yapılacaktır.

SAĞLIK BAKANLIĞI İŞÇİ ALIMI BAŞVURULARI İŞKUR’DA!

Başvurular, 26 Mart– 30 Mart 2020 tarihleri arasında Türkiye İş Kurumu’nun internet sitesi üzerinden yapılacak.

Bu atamaların, salgınla daha etkili mücadele etmemize ve vatandaşlarımıza daha nitelikli sağlık hizmeti sunulmasında önemli katkılar sağlayacağına inanıyorum.

BAŞVURULAR NASIL YAPILACAK?

İŞKUR kaydı olan kişilerin başvuru işlemlerini gerçekleştirebilecekleri işçi alımlarında kaydı olmayan kişiler kurumun internet adresi üzerinden kayıtlarını yapabilecekler.

İŞKUR kaydı olan kişiler iş ilanları sayfasına giderek buradan çalışmak istediği il veya ilçe seçeneklerini işaretledikten sonra İşyeri Unvanı kısmına “Sağlık Bakanlığı” yazabilir ve “Ara” butonuna tıklayabilir.

Yorum Yaz

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Şentop yeniden Meclis Başkanı seçildi

Üçüncü turun sonunda 328 oy alan Mustafa Şentop, yeniden TBMM Başkanı oldu.

Bakan Varank’ın ‘İstanbul’da su kuyruğu’ diye paylaştığı fotoğraf 2016 yılına ait çıktı

CHP'li Yıldırım Kaya, İstanbul'un Şile ilçesinde çekilen 'su kuyruğu' fotoğrafına tepki gösterdi. Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank'a seslenen Kaya, söz konusu fotoğrafın 2016 yılına ait olduğunu belirterek "Film sizin dönemde çekilmiş" dedi.

Ensar Vakfı’na ‘Değerler Eğitimi Faaliyetleri Protokolü’ şoku! Dava sonuçlandı…

Antalya 4’üncü İdare Mahkemesi, Antalya İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile Ensar Vakfı Antalya Şube Başkanlığı arasında imzalanan 'Değerler Eğitimi Faaliyetleri Protokolü’nün hukuka aykırı olduğuna karar verdi.

Kılıçdaroğlu’ndan ‘Egemen Bağış’ salvosu: Bu sahtekar, rüşvetçi adam…

Kılıçdaroğlu, TBMM'nin Yılmaz Özdil hakkında suç duyurusunda bulunmasına ve “Her Cuma bir ayet sallıyorum, bakara makara” diyerek Kuran ayetleri ile dalga geçen Egemen Bağış'ın son paylaşımına tepki gösterdi.

Musavvat Dervişoğlu’yla Resul Tosun birbirine girdi: Yav sen ne kadar boş bir adamsın be

Habertürk TV’de Didem Arslan Yılmaz’ın sunduğu Türkiye’nin Nabzı programında tartışma çıktı... Habertürk'te Didem Arslan Yılmaz'ın sunduğu Türkiye'nin Nabzı programında AKP'nin çoklu baro teklifi tartışıldı.
206,984BeğenenlerBeğen
7,857TakipçilerTakip Et