“Saftirik liberaller… Ayşe Hanım her zamanki gibi boş boş konuşuyor”

Liberal tarihçi Ayşe Hür AKP-Cemaat kumpası Ergenekon Davası'na ilişkin sözleriyle yine gündem oldu.

Halkweb Haber Merkezi

Taraf’ın eski yazarı liberal tarihçi Ayşe Hür AKP-Cemaat kumpası Ergenekon Davası’na ilişkin sözleriyle yine gündem oldu. Hür, BirGün yazarı Fatih Yaşlı’yı Ergenekon Davası üzerinden faili meçhul cinayetleri temize çekmekle suçlarken Yaşlı’nın yanıtı ise sert oldu. Fatih Yaşlı Ayşe Hür’e “Ayşe Hanım yine boş boş konuşuyor. Ergenekon ve balyoz davaları düzmece delillere dayanan kumpas davalardı, kontrgerilla ile hesaplaşma davaları değildi, ayşe hanım gibi saftirik liberallerin desteğini almak için araya üç beş derin devlet artığı katıldı” sözleriyle yanıt verdi.

Her şey Yetmez Ama Evetçi liberal Ufuk Uras’ın Yeni Zelanda’da müslümanların katlediğildi olayla ilgili “Yeni Zelanda halkının müslümanların katledilmesi üzerine gösterdiği anlamlı dayanışmasının keşke onda birini biz de Malatya’da hristiyanlar katledildiğinde gösterebilseydik” demesiyle başladı.

BirGün yazarı Fatih Yaşlı Uras’ın bu mesajına “siz o sırada liberaller olarak o cinayetler üzerinden cemaatle birlikte memlekete ergenekon kumpası kuruyordunuz, mümkün değil o yüzden” sözleriyle karşılık verdi.

Yaşlı’nın bu açıklamasına balıklama atlayan Ayşe Hür ise Fatih Yaşlı’nın Ergenekon Davası için kullandığı “kumpas” ifadesini hedef alarak, “Ergenekon kumpası” ha! Binlerce faili meçhul(!) ve toplu mezarlar da mı kumpastı? Susurluklar, Yeşiller, Çarkınlar, Küçükler, Zirve ve Dink katliamı, Beyaz Toroslar da mı kumpastı? Cemaat’in yanlışlarını kıyasıya eleştirelim, ancak Ergenekon’u tersten temize çekmek neyin nesi?” dedi.

Fatih Yaşlı ise Ayşe Hür’e “Ayşe hanım her zamanki gibi boş boş konuşuyor yine” diye yanıt verdi. Ergenekon ve Balyoz Kumpası davalarıyla FETÖ’nün yargı ve orduda önünün açıldığını hatırlatan Yaşlı, Ayşe Hür’e şunları söyledi:

“ayşe hanım her zamanki gibi boş boş konuşuyor yine. evet, ergenekon ve balyoz davaları düzmece delillere dayanan kumpas davalardı, kontrgerilla ile hesaplaşma davaları değildi, ayşe hanım gibi saftirik liberallerin desteğini almak için araya üç beş derin devlet artığı katıldı.

“akepe o davalar aracılığıyla yaptığı tasfiyelerle devlet aygıtının sahibi oldu, cemaat o davalarla orduyu ele geçirdi, derin devletle gerçek bir hesaplaşmayı o davalar engelledi. yıl 2019 olmuş, gelinen yer ortada, hala bunları tekrar tekrar anlattırıyorsunuz insana.”

Fatih Yaşlı’nın bu cevabının ardından Ayşe Hür polemik çıkaran suçlamalarına devam etti.

Gezi davasında beraat kararı veren hakimlere soruşturma!

Gezi davasında sanıklar hakkında beraat kararı veren İstanbul 30. Ağır Ceza Mahkemesi heyeti hakkında HSK harekete geçti. HSK 1. Daire, heyette görevli 3 hakim hakkında inceleme ve soruşturma izni verdi.

CHP’li Engin Altay: Darbeler dönemi kapanmıştır, kimse seçilmiş cumhurbaşkanını oradan indiremez

CHP Grup Başkanvekili Engin Altay, TBMM'de düzenlediği basın toplantısında yandaş medyanın dilinden düşürmediği darbasın toplantısı düzenledi.

Erdoğan’dan ‘Kemalistler darbe yapabilir’ diyen yandaşlara ayar: Herhalde bunlar pek yiyip içemiyor, gezip tozamıyor

AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, yeni darbe söylentilerine ilişkin "Böyle bir şeye siz inanıyor musunuz? Bunlar tamamen bir kumpanya. Bu kampanyaya da maalesef doluşa gelip sizin gibi, hakikaten saygın olan gazeteci arkadaşlarımızın bu oyuna gelmelerini anlamakta zorlanıyorum." diye konuştu. Osman Kavala'ya, Gezi olaylarına ilişkin davanın ardından başka bir soruşturma nedeniyle tekrar gözaltı kararı verildiği ve bunun üzerine yargıya yönelik eleştirilen bulunduğunun ifade edilmesi üzerine de Erdoğan, bu eleştirilere katılmadığını dile getirdi.

Müfettişler ortaya çıkardı: Gökçek’e ihaleye fesat soruşturması

Ankara Büyükşehir Belediyesi müfettişleri, 2005'te alınan özelleştirme kararına rağmen Belbeton A.Ş.’ye özelleştirme gerçekleşmeden önce milyonluk yatırımlar yapıldığı, protokole göre Belediye’ye vermesi gereken kârın Meclis Kararları alınarak şirketin sermayesine eklendiğini ortaya çıkardı. Raporda, oluşan 16 milyon 241 bin 345 dolar zararın eski Belediye Başkanı Melih Gökçek, encümenler, ilgili bürokratlardan tazmini için dosyanın hukuk müşavirliğine gönderileceği de yer aldı.

Ekrem İmamoğlu o kararın ardından çileden çıktı: İsyan ediyorum

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, Sarıyer Belediyesi'ne yaptığı ziyaretin ardından gazetecilerin gündeme ilişkin sorularını yanıtla
209,635BeğenenlerBeğen
4,903TakipçilerTakip Et