Sabah’ın ekonomi yazarı Dilek Güngör’den YSK kararını eleştiren Koç’a ve TÜSİAD’a: Oranız buranız acıyabilir

Sabah yazarı Dilek Güngör, YSK'nın İstanbul kararına tepkili olan patron örgütlerine 23 Haziran seçimi sonrası için "Organize İşler" filminden örnek vererek uyarı yaptı.

AKP’nin yayın organı Sabah gazetesinde, YSK’nın İstanbul kararı sonrası yeni bir seçime daha gidilecek olmasına tepki mesajları paylaşan patron örgütlerine uyarı yazısı yazıldı.

Sabah’ın “ekonomi” yazarı Dilek Güngör tarafından kaleme alınan yazıda, YSK kararın açıklanmasından sonra “organize bir iş” döndürüldüğü öne sürüldü ve “Filmi çekilse gişe rekoru kırar.” denildi.

Yazısında, Koç Holding yöneticisi Ömer Koç’un Ekrem İmamoğlu’na İBB Başkanlığı makamında yaptığı ziyareti hatırlatan Güngör, kamera karşısında gördükleri Ömer Koç’un ekonomi basını olarak yüzünü görmeye pek alışık olmadıklarını belirtti.

İmamoğlu’nun YSK kararı sonrası Beylikdüzü’nde yaptığı konuşmada “Sanatçıymış konuşamazmış konuşacak; işadamıymış, konuşamazmış konuşacak” dediğini, bunun bir “talimat” olduğunu savunan Güngör, bundan sonrası için yapılan açıklama ve paylaşımlar için “Sanatçılar, işadamları bir anda bülbül kesildi!” yorumunda bulundu.

TÜSİAD, TÜRKONFED, TÜGİAD VE İSO’nun yaptığı açıklamaları da hatırlatan Sabah yazarı, “Bunları alt alta koyunca, sizin de aklınıza ‘organize bir iş’ gelmiyor mu?” diye sorup, şu uyarıyı yaptı:

“Ama herkes dikkat etsin! Maazallah, 23 Haziran sonrasında organize işler filmindeki gibi golf topları oyuncuların orasını burasını acıtabilir…”

Güngör’ün yazısı şöyle:

Pazartesi akşamı yaşananlar tam beyaz perdelik… Öyle organize bir iş döndürülüyor ki… Filmi çekilse gişe rekoru kırar.

Malum, YSK önceki akşam ayyuka çıkmış kanunsuzlukların olduğu şaibeli İstanbul seçiminin 23 Haziran’da tekrarlanmasına karar verdi.

Karardan önceyi ve sonrayı gözünüzün önüne getirin.

Ne oldu?

İstanbul seçimleriyle ilgili açıklama yapılmadan birkaç saat önce ekonomi basını olarak Koç Holding’in başına geçtiğinden bu yana yüzünü görmeye pek de alışkın olmadığımız Ömer Koç kamerada belirdi. Adaylık sürecinde epeyce hasbıhal ettikleri Ekrem İmamoğlu’yla istikşafi görüşmelerde bulundu.

İptal kararı çıkar çıkmaz Kadıköy, Şişli, Beşiktaş gibi ilçelerde 15 Temmuz’da tankların geçişini alkışlayanlar tencere-tava çalmaya çıktı.

Sonra bir anda sosyal medya üzerinden algı spekülatörleri devreye girdi. AK Parti’nin PKK’nın uzantısı HDP ile ortaklık kuracağı yalanı üfürüldü. MHP ile ittifaka nifak tohumu atılmaya çalışıldı.

Arkasından TV ekranlarına Beylikdüzü’nden bir miting alanı getirildi. Önceden çalışılmış veya çalıştırılmış mimikler, hareketler, konuşma metniyle mikrofon başına geçen Ekrem İmamoğlu, “Sanatçıymış konuşamazmış konuşacak; işadamıymış, konuşamazmış konuşacak” talimatını verdi. Sanatçılar, işadamları bir anda bülbül kesildi!

Gezi’de yağmacıları öven, 367 garabetinde ses çıkarmayan, 15 Temmuz’da evlerine kapanan, her fırsatta özgür ve bağımsız olduklarını ima eden sanatçılar talimatı alır almaz düğmeye basıp sosyal medya hesaplarından destek mesajları yayınlamaya başladı. (Gezi’de sanatçıları organize eden İD İletişim’den Ayşe Barım’ın da burada rol kaptığı söyleniyor.)
Aynı anda FETÖ’cüler yurtdışından yabancı basını organize etmeye çalıştı. TÜSİAD, “kaygılıyız” açıklamasını servis etti. Patronlar Kulübü’nün yavruları da (TÜRKONFED ve TÜGİAD) sabah art arda açıklama yaptı. Hatta İstanbul Sanayi Odası bile talimatı yerine getirip konuya müdahil oldu.
Bunları alt alta koyunca, sizin de aklınıza ‘organize bir iş’ gelmiyor mu?
Valla ben dün olan biteni düşünürken, İmamoğlu talimatıyla topa giren Yılmaz Erdoğan ve Cem Yılmaz’ın, çekip-oynadığı ‘Organize İşler’ filmi aklıma geldi. Sanki üçüncü versiyonu perdedeydi.
Bu kez de başrolde aynı isimler yok muydu?

Müslüm denilen hıyar, Asım denilen çete lideri ve sazanlar… Belli ki, bu sefer kadronun tepesinde Ekrem İmamoğlu ile patronlar da var. Bizim mahallenin iş dünyası bile sessizliğiyle filmde rol kapmak için bekleşen figüranları hatırlattı.

Ama herkes dikkat etsin!

Maazallah, 23 Haziran sonrasında organize işler filmindeki gibi golf topları oyuncuların orasını burasını acıtabilir…”

En çok okunan haberler

Ekrem İmamoğlu Esenler Otogarı’nın alt katına indi: Böyle bir yere ailem girmez

Ekrem İmamoğlu, 15 Temmuz Demokrasi otogarında güvenlik ve temizlik önlemleri ile ilgili çalışma yapılacağını söyledi

Atatürk’e küfreden yandaşa polis koruması

AKP'ye yakınlığıyla bilinen ve sosyal medyadaki provokatif paylaşımlarıyla dikkat çeken yazar Fatih Tezcan'a koruma polisi tahsis edildiği iddiasını, CHP Mersin Milletvekili Alpay Antmen Meclis gündemine taşıdı.

CHP’ye yakın anket şirketinden CHP’yi ayağa kaldıracak anket sonuçları

Yerel seçimlere yaklaşırken büyükşehirlerdeki oy dağılımlarını, ittifakların söylemlerinin belirlediğini söyleyen Gezici Araştırma Genel Müdürü Murat Gezici “Kutuplaştırma yerine sorunları çözmeye dönük söylem adayın puanını arttırıyor. Buna göre; İstanbul, Ankara, Aydın, Hatay Cumhur İttifakı AKP adayları, Adana Cumhur İttifakı MHP adayı, Bursa Millet İttifakı CHP adayı ve Mersin’de İYİ Parti adayının önde olduğu görülüyor”. dedi.

“Her şey çok güzel olacak” demeyen ünlüler İBB’den milyonları götürmüş

Yeniçağ gazetesi yazarı Murat Ağırel, İBB ihalelerinden yandaş sanatçılara giden paraları yazdı.

İstanbul Büyükşehir’de tüm iştiraklerin genel müdürleri istifa etti

İstanbul Büyükşehir Belediyesi'ne bağlı tüm iştirak şirketlerinin genel müdürleri bugün istifa etti.

Dikkat çeken bugün seçim olsa anketi: AKP yüzde 36, en başarılı bakan Süleyman Soylu en başarısız bakan Berat Albayrak

PİAR’ın araştırmasına katılanların yüzde 62.5’i parlamenter sisteme geri dönülmesi gerektiğini düşündüğünü belirtti. Araştırmaya göre, bugün seçim olsa AKP, kararsızlar dağıtıldığında oyların yüzde 36.7’ini alabiliyor.

Ekrem İmamoğlu açıkladı: Yüzde 90’ı istifa etti

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, "(iştirakler) Yüzde 90'a yakın yönetimi kurulu başkanları ve vekilleri istifa etti" dedi.

Kurtuluş Savaşına dil uzatan yandaş Merve Şebnem Oruç’a tarih dersi veren Gamze Pamuk Ateşli trollerin hedefi oldu

Cumhuriyet Halk Partisi Parti Meclis Üyesi Avukat Gamze Pamuk Ateşli Haber Global'de katıldığı programda "Madem yurtta sulh cihanda sulh diyoruz, Kurtuluş Savaşını yapmasaydık o zaman" diyen yandaş Sabah yazarı Merve Şebnem Oruç'a cevap verince iktidarın paralı trollerinin hedefi oldu. 

İstifa etmeyen İSPARK yönetiminden yandaşa milyonluk ihale

İSPARK, 23 Haziran seçimlerinden sonra 894 bin 480 TL’lik araç kiralama ihalesi yaptı. İhale 7 Haziran 2015 genel seçimlerinde AKP’den Gümüşhane milletvekili aday adayı olan Baki Otomotiv’in sahibi Abdulbaki Kara'ya verildi.

AKP’li belediye lalelere 3 milyon lira harcamış!

Bazı kişilere devlet memurluğu kadrosu verebilmek için sınavsız kadro alınabilen özel kalem müdürlüğünü araç olarak kullandığı tespit edilen Sincan Belediyesi’nin aldığı laleler 3 milyon liraya mal oldu.

Erhan Çelik Karlov suikastı şüphelisi mi?

Rus Büyükelçi Andrey Karlov'un öldürülmesine ilişkin görüntülerin TRT'de yayınlanmasıyla ilgili soruşturma kapsamında 6 kişinin gözaltına alındığı operasyonda, polisin eski sunucu Erhan Çelik'in de evine gittiği ancak kendisini bulamadığı belirtildi.

Celal Uzunkaya’nın görevden alınmasının arkasında Soylu ile yaşadığı anlaşmazlık mı var?

Emniyet Genel Müdürlüğü'ne Resmi Gazete'de yayımlanan karar ile Celal Uzunkaya'nın yerine Şırnak Valisi Mehmet Aktaş atandı.

Zuhal Olcay’a ‘Cumhurbaşkanına hakaret’ten verilen hapis cezası onandı

Sanatçı Zuhal Olcay'a, bir mekanda şarkı söylediği sırada Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a hakaret ettiği gerekçesiyle verilen ve ertelenen 11 ay 20 gün hapis cezasını onandı.