Sabah’ın ekonomi yazarı Dilek Güngör’den YSK kararını eleştiren Koç’a ve TÜSİAD’a: Oranız buranız acıyabilir

Sabah yazarı Dilek Güngör, YSK'nın İstanbul kararına tepkili olan patron örgütlerine 23 Haziran seçimi sonrası için "Organize İşler" filminden örnek vererek uyarı yaptı.

AKP’nin yayın organı Sabah gazetesinde, YSK’nın İstanbul kararı sonrası yeni bir seçime daha gidilecek olmasına tepki mesajları paylaşan patron örgütlerine uyarı yazısı yazıldı.

Sabah’ın “ekonomi” yazarı Dilek Güngör tarafından kaleme alınan yazıda, YSK kararın açıklanmasından sonra “organize bir iş” döndürüldüğü öne sürüldü ve “Filmi çekilse gişe rekoru kırar.” denildi.

Yazısında, Koç Holding yöneticisi Ömer Koç’un Ekrem İmamoğlu’na İBB Başkanlığı makamında yaptığı ziyareti hatırlatan Güngör, kamera karşısında gördükleri Ömer Koç’un ekonomi basını olarak yüzünü görmeye pek alışık olmadıklarını belirtti.

İmamoğlu’nun YSK kararı sonrası Beylikdüzü’nde yaptığı konuşmada “Sanatçıymış konuşamazmış konuşacak; işadamıymış, konuşamazmış konuşacak” dediğini, bunun bir “talimat” olduğunu savunan Güngör, bundan sonrası için yapılan açıklama ve paylaşımlar için “Sanatçılar, işadamları bir anda bülbül kesildi!” yorumunda bulundu.

TÜSİAD, TÜRKONFED, TÜGİAD VE İSO’nun yaptığı açıklamaları da hatırlatan Sabah yazarı, “Bunları alt alta koyunca, sizin de aklınıza ‘organize bir iş’ gelmiyor mu?” diye sorup, şu uyarıyı yaptı:

“Ama herkes dikkat etsin! Maazallah, 23 Haziran sonrasında organize işler filmindeki gibi golf topları oyuncuların orasını burasını acıtabilir…”

Güngör’ün yazısı şöyle:

Pazartesi akşamı yaşananlar tam beyaz perdelik… Öyle organize bir iş döndürülüyor ki… Filmi çekilse gişe rekoru kırar.

Malum, YSK önceki akşam ayyuka çıkmış kanunsuzlukların olduğu şaibeli İstanbul seçiminin 23 Haziran’da tekrarlanmasına karar verdi.

Karardan önceyi ve sonrayı gözünüzün önüne getirin.

Ne oldu?

İstanbul seçimleriyle ilgili açıklama yapılmadan birkaç saat önce ekonomi basını olarak Koç Holding’in başına geçtiğinden bu yana yüzünü görmeye pek de alışkın olmadığımız Ömer Koç kamerada belirdi. Adaylık sürecinde epeyce hasbıhal ettikleri Ekrem İmamoğlu’yla istikşafi görüşmelerde bulundu.

İptal kararı çıkar çıkmaz Kadıköy, Şişli, Beşiktaş gibi ilçelerde 15 Temmuz’da tankların geçişini alkışlayanlar tencere-tava çalmaya çıktı.

Sonra bir anda sosyal medya üzerinden algı spekülatörleri devreye girdi. AK Parti’nin PKK’nın uzantısı HDP ile ortaklık kuracağı yalanı üfürüldü. MHP ile ittifaka nifak tohumu atılmaya çalışıldı.

Arkasından TV ekranlarına Beylikdüzü’nden bir miting alanı getirildi. Önceden çalışılmış veya çalıştırılmış mimikler, hareketler, konuşma metniyle mikrofon başına geçen Ekrem İmamoğlu, “Sanatçıymış konuşamazmış konuşacak; işadamıymış, konuşamazmış konuşacak” talimatını verdi. Sanatçılar, işadamları bir anda bülbül kesildi!

Gezi’de yağmacıları öven, 367 garabetinde ses çıkarmayan, 15 Temmuz’da evlerine kapanan, her fırsatta özgür ve bağımsız olduklarını ima eden sanatçılar talimatı alır almaz düğmeye basıp sosyal medya hesaplarından destek mesajları yayınlamaya başladı. (Gezi’de sanatçıları organize eden İD İletişim’den Ayşe Barım’ın da burada rol kaptığı söyleniyor.)
Aynı anda FETÖ’cüler yurtdışından yabancı basını organize etmeye çalıştı. TÜSİAD, “kaygılıyız” açıklamasını servis etti. Patronlar Kulübü’nün yavruları da (TÜRKONFED ve TÜGİAD) sabah art arda açıklama yaptı. Hatta İstanbul Sanayi Odası bile talimatı yerine getirip konuya müdahil oldu.
Bunları alt alta koyunca, sizin de aklınıza ‘organize bir iş’ gelmiyor mu?
Valla ben dün olan biteni düşünürken, İmamoğlu talimatıyla topa giren Yılmaz Erdoğan ve Cem Yılmaz’ın, çekip-oynadığı ‘Organize İşler’ filmi aklıma geldi. Sanki üçüncü versiyonu perdedeydi.
Bu kez de başrolde aynı isimler yok muydu?

Müslüm denilen hıyar, Asım denilen çete lideri ve sazanlar… Belli ki, bu sefer kadronun tepesinde Ekrem İmamoğlu ile patronlar da var. Bizim mahallenin iş dünyası bile sessizliğiyle filmde rol kapmak için bekleşen figüranları hatırlattı.

Ama herkes dikkat etsin!

Maazallah, 23 Haziran sonrasında organize işler filmindeki gibi golf topları oyuncuların orasını burasını acıtabilir…”

Bakanlıktan FOX TV’ye arkadaş atışması gibi mesaj: Türkçe anlamıyorsan İngilizce yazıyorum…

İçişleri Bakanlığı, FOX TV’de yayınlanan ‘Akpınar Mahallesi’ndeki çadır alanına yardım gitmedi’ haberine yanıt verdi. Bakanlık, “Gazetecilik çarpıtma değildir, üzülüyor ve tenkit ediyoruz” açıklamasını yaptı.

Sivas Katliamı ile Gezi’yi kıyasladı: Sivas’taki eylemin tamamı topu topu 6 saat sürdü!

Gerici Yeni Akit yazarı Ali Karahasanoğlu, Sivas Katliamı ile Gezi Olayları’nı karşılaştırdı. 33 aydın ve yazarın öldürüldüğü Sivas Katliamı sanıklarının suçlu bulunmalarını hatırlatarak “Topu topu 6 saat.. Başı, sonu hepsi 6 saat..” ifadelerini kullandı.

Tahliyesi beklenen Kavala için gözaltı kararını hukukçular nasıl yorumladı?

Gezi davasından beraat eden Osman Kavala'nın tahliyesi beklenirken, başka bir soruşturma kapsamında hakkında gözaltı kararı verilmesine hukukçular tepki gösterdi.

Perinçek’in “Bahçeli zaman zaman ABD yörüngesine girebiliyor” ifadesine MHP’den yanıt

Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek’in "Devlet Bahçeli, İyi Parti ile rekabeti yüzünden zaman zaman akılcı Türk vatanseverliğinden kopuyor ve ABD yörüngesine girebiliyor" sözlerine Milliyetçi Hareket Partisi’nden (MHP) yanıt geldi.

Osman Kavala hakkındaki gözaltı kararını canlı yayında öğrenen Saymaz: Hükümet-yargı çatışması var

Osman Kavala hakkındaki gözaltı kararı haberini Halk TV yayınında öğrenen İsmail Saymaz öğle saatlerinde Gezi Davası'nda beraat kararı verilen Osman Kavala hakkında akşam saatlerinde 15 Temmuz soruşturması kapsamında gözaltına alınmasını değerlendirdi. 
209,650BeğenenlerBeğen
4,901TakipçilerTakip Et