Sabah’ın ekonomi yazarı Dilek Güngör’den YSK kararını eleştiren Koç’a ve TÜSİAD’a: Oranız buranız acıyabilir

Sabah yazarı Dilek Güngör, YSK'nın İstanbul kararına tepkili olan patron örgütlerine 23 Haziran seçimi sonrası için "Organize İşler" filminden örnek vererek uyarı yaptı.

AKP’nin yayın organı Sabah gazetesinde, YSK’nın İstanbul kararı sonrası yeni bir seçime daha gidilecek olmasına tepki mesajları paylaşan patron örgütlerine uyarı yazısı yazıldı.

Sabah’ın “ekonomi” yazarı Dilek Güngör tarafından kaleme alınan yazıda, YSK kararın açıklanmasından sonra “organize bir iş” döndürüldüğü öne sürüldü ve “Filmi çekilse gişe rekoru kırar.” denildi.

Yazısında, Koç Holding yöneticisi Ömer Koç’un Ekrem İmamoğlu’na İBB Başkanlığı makamında yaptığı ziyareti hatırlatan Güngör, kamera karşısında gördükleri Ömer Koç’un ekonomi basını olarak yüzünü görmeye pek alışık olmadıklarını belirtti.

İmamoğlu’nun YSK kararı sonrası Beylikdüzü’nde yaptığı konuşmada “Sanatçıymış konuşamazmış konuşacak; işadamıymış, konuşamazmış konuşacak” dediğini, bunun bir “talimat” olduğunu savunan Güngör, bundan sonrası için yapılan açıklama ve paylaşımlar için “Sanatçılar, işadamları bir anda bülbül kesildi!” yorumunda bulundu.

TÜSİAD, TÜRKONFED, TÜGİAD VE İSO’nun yaptığı açıklamaları da hatırlatan Sabah yazarı, “Bunları alt alta koyunca, sizin de aklınıza ‘organize bir iş’ gelmiyor mu?” diye sorup, şu uyarıyı yaptı:

“Ama herkes dikkat etsin! Maazallah, 23 Haziran sonrasında organize işler filmindeki gibi golf topları oyuncuların orasını burasını acıtabilir…”

Güngör’ün yazısı şöyle:

Pazartesi akşamı yaşananlar tam beyaz perdelik… Öyle organize bir iş döndürülüyor ki… Filmi çekilse gişe rekoru kırar.

Malum, YSK önceki akşam ayyuka çıkmış kanunsuzlukların olduğu şaibeli İstanbul seçiminin 23 Haziran’da tekrarlanmasına karar verdi.

Karardan önceyi ve sonrayı gözünüzün önüne getirin.

Ne oldu?

İstanbul seçimleriyle ilgili açıklama yapılmadan birkaç saat önce ekonomi basını olarak Koç Holding’in başına geçtiğinden bu yana yüzünü görmeye pek de alışkın olmadığımız Ömer Koç kamerada belirdi. Adaylık sürecinde epeyce hasbıhal ettikleri Ekrem İmamoğlu’yla istikşafi görüşmelerde bulundu.

İptal kararı çıkar çıkmaz Kadıköy, Şişli, Beşiktaş gibi ilçelerde 15 Temmuz’da tankların geçişini alkışlayanlar tencere-tava çalmaya çıktı.

Sonra bir anda sosyal medya üzerinden algı spekülatörleri devreye girdi. AK Parti’nin PKK’nın uzantısı HDP ile ortaklık kuracağı yalanı üfürüldü. MHP ile ittifaka nifak tohumu atılmaya çalışıldı.

Arkasından TV ekranlarına Beylikdüzü’nden bir miting alanı getirildi. Önceden çalışılmış veya çalıştırılmış mimikler, hareketler, konuşma metniyle mikrofon başına geçen Ekrem İmamoğlu, “Sanatçıymış konuşamazmış konuşacak; işadamıymış, konuşamazmış konuşacak” talimatını verdi. Sanatçılar, işadamları bir anda bülbül kesildi!

Gezi’de yağmacıları öven, 367 garabetinde ses çıkarmayan, 15 Temmuz’da evlerine kapanan, her fırsatta özgür ve bağımsız olduklarını ima eden sanatçılar talimatı alır almaz düğmeye basıp sosyal medya hesaplarından destek mesajları yayınlamaya başladı. (Gezi’de sanatçıları organize eden İD İletişim’den Ayşe Barım’ın da burada rol kaptığı söyleniyor.)
Aynı anda FETÖ’cüler yurtdışından yabancı basını organize etmeye çalıştı. TÜSİAD, “kaygılıyız” açıklamasını servis etti. Patronlar Kulübü’nün yavruları da (TÜRKONFED ve TÜGİAD) sabah art arda açıklama yaptı. Hatta İstanbul Sanayi Odası bile talimatı yerine getirip konuya müdahil oldu.
Bunları alt alta koyunca, sizin de aklınıza ‘organize bir iş’ gelmiyor mu?
Valla ben dün olan biteni düşünürken, İmamoğlu talimatıyla topa giren Yılmaz Erdoğan ve Cem Yılmaz’ın, çekip-oynadığı ‘Organize İşler’ filmi aklıma geldi. Sanki üçüncü versiyonu perdedeydi.
Bu kez de başrolde aynı isimler yok muydu?

Müslüm denilen hıyar, Asım denilen çete lideri ve sazanlar… Belli ki, bu sefer kadronun tepesinde Ekrem İmamoğlu ile patronlar da var. Bizim mahallenin iş dünyası bile sessizliğiyle filmde rol kapmak için bekleşen figüranları hatırlattı.

Ama herkes dikkat etsin!

Maazallah, 23 Haziran sonrasında organize işler filmindeki gibi golf topları oyuncuların orasını burasını acıtabilir…”

En çok okunan haberler

İddiaları reddetmişlerdi… İBB hedefi 12’den vurdu!

AKP döneminde İBB'nin bazı vakıflara yaptığı yardımlar büyük tartışmalara neden olmuştu. Bugün belediyenin Okçular Vakfı Spor Kulübü Derneği'ne yaptığı maddi yardım ortaya çıktı. Belediyenin kasasından, tek kalemde 1 milyon 200 bin lira para çıktı.

AKP’li yazar: Bu ülkeyi biz Araplaştıracağız, büyükşehirlerde Arap Mahalleleri kuracağız

Daha önce Andımız'ı 'Bölücülük' olarak nitelendiren AKP'li yazar Müfid Yüksel, "Bu ülkeyi biz Araplaştıracağız. Büyükşehirlere Arap mahalleleri kuracağız" dedi.

Avukatı da Erdoğan’ı terk etti: ‘Düzelir’ dedik daha da kötüye gitmeye başladı…

Erdoğan’ın, Pınarhisar Cezaevi’nde kaldığı günlerde avukatlığını yapan AKP eski Kırklareli Milletvekili Şenol Gürşan "Düzelmeyi bırakın, daha da kötüye gitmeye başladı. Gelinen noktada ekonomi ortada.” diyerek ayrılık kararı verdiğini açıkladı.

“Erdoğan’ın diploması yok” diyen yazara şok!

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın diplomasına ilişkin 'Diplomasız' adlı kitabı yazan Ergün Poyraz'a dava açıldı.

CHP’ye yakın anket şirketinden CHP’yi ayağa kaldıracak anket sonuçları

Yerel seçimlere yaklaşırken büyükşehirlerdeki oy dağılımlarını, ittifakların söylemlerinin belirlediğini söyleyen Gezici Araştırma Genel Müdürü Murat Gezici “Kutuplaştırma yerine sorunları çözmeye dönük söylem adayın puanını arttırıyor. Buna göre; İstanbul, Ankara, Aydın, Hatay Cumhur İttifakı AKP adayları, Adana Cumhur İttifakı MHP adayı, Bursa Millet İttifakı CHP adayı ve Mersin’de İYİ Parti adayının önde olduğu görülüyor”. dedi.

ABD yine sivilleri vurdu: En az 30 ölü

ABD, katliamlara doymuyor. Afganistan'da terörle mücadele adı altında operasyon yapan ABD, çam fıstığı toplayan işçileri katletti.

Tamince davasında Saray ile atadığı Bakan karşı karşıya!

Hakkındaki dört soruşturma dosyası da kapatılan iş adamı Fettah Tamince hakkında dün Adalet Bakanlığı önemli bir adım atıp dosyayı yeniden açmıştı. Tamince'yi kapatılan dosyalarda Cumhurbaşkanlığı avukatları savunmuştu. Yeni dosyada da savunup savunmayacakları merak konusu oldu. Hakim Osman Kaçmaz 'Tamince'yi kimler koruyor?' diye sordu.

Ekrem İmamoğlu 90’da 90’a taktı!

Tartışmalı çıkışlarıyla bilinen İlahiyatçı Nurettin Yıldız, bu kez de kadınların kaç kilometre araç süreceğine karıştı. Yıldız'ın açıklamaları Türkiye'nin gündemine otururken en sağlam yanıt İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu'ndan geldi. 

FOX tedbiri elden bırakmıyor… Mucize Doktor dizisinde osuruğu sansürlediler!

FOX TV'de sezonun iddialı dizilerinden Mucize Doktor'da RTÜK korkusu "osuruk" kelimesini sansürletti. 

Tuzla’daki fabrikayı PKK yandaşları mı yaktı?

İstanbul Tuzla’da kimyasal maddelerin üretildiği fabrikada çıkan yangını Halkların Birleşik Devrim Hareketi (HBDH) üstlendi. Eylem resmi ve bağımsız kaynaklarca henüz doğrulanmadı

AKP’de istifa dalgası sürüyor

AKP Sultanbeyli Gençlik Kolları Başkanı Ahmet Çelik ve ekibi partiden istifa etti.

Eren Erdem cezaevinde hangi kanalı izliyor?

TBMM heyeti Silivri Cezaevi’nde inceleme yaptı. Heyette bulunan CHP Milletvekili Ali Haydar Hakverdi, Silivri’deki izlenimlerini aktardı. Hakverdi, IŞİD, FETÖ koğuşlarındaki durumu, konuşulanları paylaştı. Heyet cezaevinde Eren Erdem, Ahmet Altan, Selçuk Kozağaçlı’yı da ziyaret etti.

Tuzla’daki yangında havaya yayılan kimyasal ne olacak?

İstanbul Tuzla’da kimyasal üretim yapan bir fabrikada çıkan yangın sonucu çevreye yoğun miktarda kimyasal yayıldı. Meteorolojinin yarınki yağış uyarısı havaya karışan kimyasalların yağışla yeryüzüne ineceği kuşkusunu doğurdu. Bu şüphe üzerine meteorolojiden açıklama yapıldı. Meteorolojiye göre risk yok ancak uzmanlar kesin konuşmak için yayılan kimyasalların ne olduğunun bilinmesi gerektiğini söylüyor.