Cumartesi / 8 Ağustos 2020

Sabahattin Önkibar’dan kritik uyarı: Amaçları Ekrem İmamoğlu’nu siyaseten infaz etmek, yani belden aşağı vurmak”

Tekrarlanan İstanbul seçimlerine artık sayılı günler kaldı. Elinden mazbatası alınan CHP adayı Ekrem İmamoğlu ile AKP adayı arasındaki yarış ise canlı yayında düello noktasına kadar geldi.

206,487BeğenenlerBeğen
8,612TakipçilerTakip Et

Sabahattin Önkibar, YouTube kanalındaki analizinde, “İmamoğlu’na televizyon tuzağı mı kuruluyor” diye soruyor.

“Onu başkanlıktan edecek şey ise, sadece büyük bir hata yapmasıdır; ki iktidar şimdi onun peşinde! Duyumlarım doğrultusunda buradan uyarıyorum” diyen Önkibar, “Sahi ne oldu da; 17 yıldır muhalefetle ekranda karşı karşıya gelmeyen AKP şimdi bunu kabullendi?” sorusunu yöneltiyor ve ekliyor:

“Tayyip Erdoğan değil miydi yıllarca, “Ekranda muhalefeti muhatap alıp, onlara prim yaptırmam” diyen? Bırakın AKP’lileri, siyasal yaşamı boyunca televizyona çıkmayı adeta zül addeden Devlet Bahçeli’nin bu tartışmaya dikkat çekmesi ve teşne olması ilginç değil mi?”

“İktidar aldığı bütün özel önlemlere rağmen; 23 Haziran’da Ekrem İmamoğlu’nu sandıkta geçemeyeceğini görüyor” diyen Önkibar, “APO’ya göz kırpmalar, Kürt Melelerin İstanbul’a taşınması ve seçmene yapılan akıl almaz vaatlere rağmen İmamoğlu yüzde 2 ile 6 arası bir oranla önde görünüyor. İşte bunun için son çare olarak bu televizyon tartışmasına bel bağladılar” görüşünü dile getiriyor.

Önkibar’a göre, “amaçları; o ekran buluşmasında Ekrem İmamoğlu’nu siyaseten infaz etmek, yani belden aşağı vurmak.”

Önkibar, “26 yıldır yedi ayrı televizyon kanalında Kenan Evren’den Demirel’e, Özal, Ecevit, Türkeş, Erbakan ve Tayyip Erdoğan’a kadar son 35 yılın siyaset starlarını ekranda sorgulayan biri olarak, ‘pekala mümkün’ derim” yorumu yapıyor.

Nedenini açıklarken de, “Karşınızda objektif bir gazeteci değil de, siyasi operasyon görevlisi olursa pekala tuzağa düşersiniz ki, hiç şüphe olmasın Ekrem İmamoğlu’nun karşısında öyle birini çıkaracaklar. Ayakları yerden kesilmemeli, ‘Heeyyyt beee… Kim olursa gelsin, haddini bildirelim…’ modunda olmamalı. Zira; iktidar bu işe soyunmuş ve teşvik edici pozisyonda ise, büyük bir oyun kurmuş demektir” ifadesini kullanıyor.

Sabahattin Önkibar, sözlerini şöyle sürdürüyor:

“Akıl ve strateji, bu basit oyuna düşmemeyi gerektirir.

Abartarak yazayım: Bakın, Ekrem İmamoğlu bugün itibarı ile kendini bir eve kapatsın, vallahi İstanbul’a başkandır.

Onu başkanlıktan edecek şey ise, sadece büyük bir hata yapmasıdır; ki iktidar şimdi onun peşinde!

“Ekrem İmamoğlu, Binali Yıldırım’la canlı yayına çıkmak istemiyor”

Duyumlarım doğrultusunda buradan uyarıyorum:

İmamoğlu’na Binali Yıldırım’la çıkacağı program için, PKK-HDP, FETÖ ve özel yaşam bağlamında tuzağa çekecek montaj hazırlıklar yapılıyor.

‘Efendim, yaram yok ki gocunayım’ denmesin; zira günümüzün iletişim çağında ‘çamur at izi kalır’ olgusu ya da ‘Bir şeyin şüyuu, vukuundan beterdir’ realitesi hala egemenliğini muhafaza ediyor.

Ekrem İmamoğlu eğer aklını ve mağdurluğunu, mağrurlukla takas ederse sadece kendisine değil, bu milletin geleceğine kast edilmiş olacaktır.

Peki, ne mi yapmalı?

Tarafsız bir tartışma zemini için koşullar sunmalı ve yerine getirilmezse, asla ve kat’a ekrana çıkmamalıdır…”

Muharrem İnce’den flaş yeni parti açıklaması

CHP'den ayrılacağı ve yeni parti kuracağı ileri sürülen Muharrem İnce çarpıcı bir açıklama yaptı

Muharrem İnce’nin partisinin adı Ulusal Sol mu?

Muharrem İnce’nin kuracağı partinin adı merak konusu. CHP’de bir kopuş hareketi başlatan İnce yeni parti için çalışmalarını sürdürüyor. Yaklaşık 2 yıl önce CHP’nin Cumhurbaşkanı adayı olan Muharrem İnce yeniden siyasetin hareketli dünyasına adım attı.

Altın çıldırdı, dolar yanıyor… Troller Berat Albayrak’ı yedirmeyiz kampanyası başlattı

AK troller Berat Albayrak için twitter'da kampanya başlattı.

Alman Dergisi’nde Erdoğan’ın servetini yazdılar: Kağıt üstündeki servetin yanı sıra buzdağının görünmeyen kısmı var

Almanya’da yayımlanan Focus dergisi, Erdoğan’ın servetini gündeme taşıdı. Derginin iddiasına göre Erdoğan’ın kağıt üzerinde görünen servetinin yanı sıra bir de buzdağının görünmeyen yüzü var. Ve Erdoğan’ın asıl serveti çocuklarının ve ailesinin üzerinde…

Bahçeli Ayasfoya için dün ne demişti? Bugün ne yaptı?

Devlet Bahçeli, 2015 yılında Trabzon'da yaptığı mitingde "Bunlar sırf tertemiz mümin duygularla oynamak ve sömürmek için Ayasofya Cami’ni bile kullanabileceklerdir." ifadelerini kullanmıştı.
206,487BeğenenlerBeğen
8,612TakipçilerTakip Et