Sabah yazarından ‘ODTÜ’ iddiası

"Seçim sonuçlarını masaya yatıracaklar, bilim adamlarının ücretlerini de bankaya"

Sabah yazarı Engin Ardıç, ODTÜ mensubu bilim insanlarının yaptığı bir araştırmayı köşesine taşıyarak yorumladı. Yazar, araştırma için, “Yapan bilimsel olduğuna göre araştırma da bilimsel” diyerek sonuçlarını açıkladı. Yazar, sonuçlar için CHP’nin bilim insanlarına katkı sağladığını iddia ederek ” Belki bazı ODTÜ maaşlarına bir katkı sağlamıştır. Şimdi CHP yöneticileri yeniden toplanacaklar. Seçim sonuçlarını masaya yatıracaklar, bilim adamlarının ücretlerini de bankaya” diye yazdı.

“Eh, sonuçta hepsi solcu ya bunların”

Engin Ardıç’ın “Masanın bacağı” başlığıyla yayımlanan yazısı şu şekilde: “Hani seçim sonuçlarını masaya yatırmışlardı ya, oradan bir de “bilimselaraştırma” kaldırmışlar. ODTÜ mensubu koca koca bilim adamları (pardon, insanları) ve de ne hikmetse CHP’li bu insanlar (eh, sonuçta hepsi solcu ya bunların), bir araştırma yapmışlar. Yapan bilimsel olduğuna göre araştırma da bilimsel. Bu müthiş araştırmanın sonuçlarını açıklıyorum… Buna göre, CHP son seçimde yüzde 2.5 oy kaybetmiş! Vayy… Bilmiyorduk… Hiç farkında değildik… Biz de CHP kazandı sanıyorduk, Kemal Bey öyle demişti ya…Bu oyların yüzde 2.2’si İyi Parti’ye, yüzde 0.5’i de HDP’ye gitmiş…Kemal Bey adı geçen bu iki partinin seçimde başarılı olması için elinden geleni yapmıştı, çabaları boşa gitmemiş. Araştırma bununla da bitmiyor. Bilimsel bilim insanları, aynı zamanda, seçimde MHP’den İP’ye yüzde 7.9 oranında oy kayması olduğunu da saptamışlar.

AKP’den MHP’ye de yüzde 7.1 oy gitmiş. Böylece MHP “tapi” çıkmış.
Kimlere nasıl sormuşlar, bu sonuca nasıl ulaşmışlar, bunlar hoca olduklarına göre artık kurcalamayacağız.
Öğrencileri olsak ve bu araştırmayı biz yapsak onlar bize sorarlardı.
Peki bu müthiş araştırma CHP’ye şimdi ne gibi bir fayda sağlamış?
Orasını anlayamadık ama belki bazı ODTÜ maaşlarına bir katkı sağlamıştır.
Şimdi CHP yöneticileri yeniden toplanacaklar.
Seçim sonuçlarını masaya yatıracaklar, bilim adamlarının ücretlerini de bankaya.”

En çok okunan haberler

Barbaros Şansal’a bindiği takside tecavüz ve ölüm tehdidi

Tasarımcı Barbaros Şansal, bindiği taksicinin kendisini tam olarak tanıyamadığını ve kendisi hakkında tecavüz ve ölüm tehdidinde bulunduğunu yazdı. Şansal ertesi gün de Sarıyer'de darp edildiğini köşesinden bildirdi.

Damadın üstü çizildi, bakın yerine kim geliyor?

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın, kabine içinde tartışılan isimlerin başında gelen Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak’ın üzerini çizdiği iddia edildi

“Her şey çok güzel olacak” demeyen ünlüler İBB’den milyonları götürmüş

Yeniçağ gazetesi yazarı Murat Ağırel, İBB ihalelerinden yandaş sanatçılara giden paraları yazdı.

Osmanlı torunu bu fotoğrafla ilgili açıklama yaptı

Sultan ikinci Abdülhamit'in torunu Nilhan Osmanoğlu, sosyal medyadan kendisinin hedef alındığını söyleyip açıklamada bulundu.

“Mehmetçiğin arkasında durduğum için hedef alındım” diyen Atalay’a cevap veremeyeceği soru: Senin Mehmetçiğin adresi Beştepe mi, çakal…

Atalay'ın bu sözlerine tepkiler gecikmedi. İktisatçı Mustafa Sönmez Atalay'a "Senin Mehmetçiğin adresi Beştepe mi, çakal..." sözleriyle yanıt verdi. 

Bakan Varank’tan Abdullah Gül ve Davutoğlu’na ‘kayyum’ tepkisi

Diyarbakır, Van ve Mardin Büyükşehir Belediyeleri’ne kayyım atanması sonrası kararı eleştiren 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ve eski Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun açıklamalarına Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank isim vermeden tepki gösterdi.

Doğu Perinçek, Süleyman Soylu’yu arayıp tebrik etti

Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek, HDP'li Diyarbakır, Van ve Mardin Belediyelerinin başkanlarının görevden alınması üzerine İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'yu aradı.

Mardin’i 1 milyar lira borçlandırıp batıran kayyum ‘İş başındayız’ dedi!

Daha önce Mardin Büyükşehir Belediyesi'nde kayyum olan ve belediyeyi borçlandırmasıyla gündeme gelen Mardin Valisi Mustafa yaman yeniden kayyum olarak atandı.

Kayyum mu geliyor? CHP’den ortalığı sarsacak İstanbul ve Ankara iddiası!

CHP İstanbul milletvekili Gürsel Tekin, kayyum atamalarının Ankara ve İstanbul için altyapı olarak hazırlandığı haberlerinin kulağına geldiğini söyledi.

‘Kayyum’ protestosunda Ahmet Şık yerde sürüklendi

Van, Mardin ve Diyarbakır belediyelerine atanan kayyum sonrasında HDP İstanbul İl Başkanlığından milletvekilleri Taksim Meydanı’nda basın açıklaması yapmak istedi.

Sabah yazarı CHP’li 34 başkanı hedef gösterdi

Yandaş Sabah Gazetesi yazarı Ersin Ramoğlu, bugünkü köşe yazısında CHP'li belediye başkanlarını hedef gösterdi.

Görevden alınan Mızraklı kayyumun ‘saray’ gibi makam odasını böyle anlatmıştı!

Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanı Adnan Selçuk Mızraklı, kayyumdan devraldığı makam odasını ilk iş olarak kamuoyunun gözleri önüne sermiş ve halkın parasının nasıl harcandığını anlatmıştı.

Abdullah Gül’den belediye başkanlarının görevden alınmasına tepki

Abdullah Gül, HDP'li belediyelerin seçilmiş başkanlarına kayyum atanmasına tepki gösterdi.