Sabah yazarından ‘ODTÜ’ iddiası

"Seçim sonuçlarını masaya yatıracaklar, bilim adamlarının ücretlerini de bankaya"

207,721BeğenenlerBeğen
7,876TakipçilerTakip Et

Sabah yazarı Engin Ardıç, ODTÜ mensubu bilim insanlarının yaptığı bir araştırmayı köşesine taşıyarak yorumladı. Yazar, araştırma için, “Yapan bilimsel olduğuna göre araştırma da bilimsel” diyerek sonuçlarını açıkladı. Yazar, sonuçlar için CHP’nin bilim insanlarına katkı sağladığını iddia ederek ” Belki bazı ODTÜ maaşlarına bir katkı sağlamıştır. Şimdi CHP yöneticileri yeniden toplanacaklar. Seçim sonuçlarını masaya yatıracaklar, bilim adamlarının ücretlerini de bankaya” diye yazdı.

“Eh, sonuçta hepsi solcu ya bunların”

Engin Ardıç’ın “Masanın bacağı” başlığıyla yayımlanan yazısı şu şekilde: “Hani seçim sonuçlarını masaya yatırmışlardı ya, oradan bir de “bilimselaraştırma” kaldırmışlar. ODTÜ mensubu koca koca bilim adamları (pardon, insanları) ve de ne hikmetse CHP’li bu insanlar (eh, sonuçta hepsi solcu ya bunların), bir araştırma yapmışlar. Yapan bilimsel olduğuna göre araştırma da bilimsel. Bu müthiş araştırmanın sonuçlarını açıklıyorum… Buna göre, CHP son seçimde yüzde 2.5 oy kaybetmiş! Vayy… Bilmiyorduk… Hiç farkında değildik… Biz de CHP kazandı sanıyorduk, Kemal Bey öyle demişti ya…Bu oyların yüzde 2.2’si İyi Parti’ye, yüzde 0.5’i de HDP’ye gitmiş…Kemal Bey adı geçen bu iki partinin seçimde başarılı olması için elinden geleni yapmıştı, çabaları boşa gitmemiş. Araştırma bununla da bitmiyor. Bilimsel bilim insanları, aynı zamanda, seçimde MHP’den İP’ye yüzde 7.9 oranında oy kayması olduğunu da saptamışlar.

AKP’den MHP’ye de yüzde 7.1 oy gitmiş. Böylece MHP “tapi” çıkmış.
Kimlere nasıl sormuşlar, bu sonuca nasıl ulaşmışlar, bunlar hoca olduklarına göre artık kurcalamayacağız.
Öğrencileri olsak ve bu araştırmayı biz yapsak onlar bize sorarlardı.
Peki bu müthiş araştırma CHP’ye şimdi ne gibi bir fayda sağlamış?
Orasını anlayamadık ama belki bazı ODTÜ maaşlarına bir katkı sağlamıştır.
Şimdi CHP yöneticileri yeniden toplanacaklar.
Seçim sonuçlarını masaya yatıracaklar, bilim adamlarının ücretlerini de bankaya.”

loading...

Sokak röportajında “AKP’ye oy vermeyeceğim” deyince tartışma çıktı: O zaman metrobüse binme!

Yurttaş TV'nin Küçükçekmece'de yaptığı sokak röportajına katılan bir genç, olası bir erken seçimde AKP'ye oy vermeyeceğini ifade edince arkadaşları ile tartışma yaşadı. Arkadaşları gence "Metrobüse binmeyin o zaman" dedi. Genç ise "Ben vergi vermiyorum muyum?" diye tepki gösterdi.

Bakanlık ‘risk yok’ dedi CHP’li İlgezdi isyan etti: Önlem almak için illa birilerinin ölmesi mi gerekiyor

CHP Genel Başkan Yardımcısı Gamze Akkuş İlgezdi ile Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı arasında, İstanbul- İzmir Otobanında rüzgar riski polemiği yaşanıyor.

İmamoğlu: “Meclisten çıkmasa da oranın adı Atatürk Kent Ormanı’dır”

İBB Başkanı İmamoğlu, Sarıyer'de 19 Mayıs'ta açılan Kent Ormanı'nın adının "Atatürk Kent Ormanı" olmasına ilişkin kararın hala İBB Meclisinden çıkmadığını belirterek, "Ama çıkmasa da oranın adı artık Atatürk Kent Ormanı” dedi.

İmamoğlu’ndan saldırıya uğrayan kiliseye ziyaret: Bir ibadethaneye yapılmış hareket, hepimize yapılmıştır

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu ve Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen, geçtiğimiz günlerde kapısının önündeki haçın koparılmasıyla gündeme gelen Kuzguncuk’taki Surp Krikor Lusavoriç Ermeni Kilisesi’ne ziyarette bulıundu.

Süleyman Soylu provokatör yakalandı

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Uluslararası Hrant Dink Vakfı’na e-mail yoluyla ölüm tehdidi içeren bir mesaj gönderen şahsın yakalandığını duyurdu.
207,721BeğenenlerBeğen
7,876TakipçilerTakip Et