Sabah yazarından AKP seçmenine: Saftirikler

AKP’li Sabah gazetesi yazarı Engin Ardıç, seçimde AKP’ye oy vermeyen yurttaşlara ‘saftirik vatandaşlar’ dedi.

AKP’li Sabah gazetesi yazarı Engin Ardıç, seçimde AKP’ye oy vermeyen yurttaşlara ‘saftirik vatandaşlar’ dedi.

Köşesinde “Çok tehlikeli günler bizi bekliyor,” diye yazan Ardıç, “Üstümüze daha beter gelecekler.Ekonomik kriz yaratmanın ödülünü belediye seçimlerinde büyük ölçüde aldılar, görüyorsunuz. İstanbul’u İmamoğlu değil Amerika kazandı. Doları 7 liraya da zıplatabilirler, karışıklık da çıkarabilirler. Önlerinde dört yıl var, Erdoğan’ın 2023 seçimlerini kaybetmesi için ellerinden geleni artlarına koymayacaklardır,” ifadelerini kullandı.

“SAFTİRİK VATANDAŞLAR”
Ardıç, Kılıçdaroğlu’nun başkan olması durumunda Türkiye’yi Amerika’nın dümen suyuna sokacağını ileri sürerek “Burnunun dibinde bir Kürt devletinin kurulmasına da ses çıkarmayacaktır. Daha sonra Türkiye’den de toprak almaya kalkacak bir Kürt devletinin… Amerika’nın istediği budur. Kuzu gibi uysal Türkiye…” dedi.

Ardıç daha önce AKP’ye oy veren ancak son seçimde CHP’ye oy veren seçmenlere de ‘saftirikler’ dedi:

“Anladınız mı, Anıtkabir’e koşup “kendi hac farizasını” yerine getirmeyi Atatürkçülük sanan arslan Kemalistler?

Anladınız mı, “Kuvayı Milliyeci” geçinen şaşkınlar?

Anladınız mı, “Bir de bunu deneyelim canım” diye CHP’ye oy veren saftırık vatandaşlar?”

İmamoğlu “İşine baksın” diyen Erdoğan’a böyle yanıt verdi: Daha fazla sesimiz çıkacak

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, gazetecilerin, “Kanal İstanbul geçen haftadan beri gündemdeydi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, sizi kastederek, ‘İşine baksın’ dedi. Ne diyeceksiniz” sorusuna yanıt verdi.

Demirtaş: Erdoğan hapse attırdığına pişman olacak

HDP’nin bir önceki Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, Cumhurbaşkanı Erdoğan’a Aliya İzzetbegoviç’in anılarını okumasını tavsiye ederek, “Bilge Kral olarak geçen Aliya İzzetbegoviç’in anıları. Onu da bölücülükle, teröristlikle suçlamışlardı. Korkutmak, yok etmek için hapse atmışlardı, tıpkı kendisinin bugün bize yaptığı gibi. Aliya da teslim olmamıştı. Tarih karşısında Aliyalar değil, Miloseviçler utanç abidesi konumundalar şimdi” dedi. Demirtaş, “AKP kendi siyasi ikbali için bizi hapse attırdı ama biz içeriden onun siyasi ikbalini adım adım bitiriyoruz. Gün gelecek, bizi hapse attırdığı için pişman olacak” ifadelerini kullandı.

Meral Akşener’den Ahmet Davutoğlu’na vekil teklifi

İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener, “Yeni partilerden birinin genel başkanı sizden 20 milletvekili isterse, verir misiniz?” sorusuna, “Sonuç olarak ben bunu Sayın Kılıçdaroğlu’ndan nasıl gidip istediysem benden de Sayın Babacan veya Davutoğlu böyle bir talepte bulunduğu zaman elbette evet derim. Prensip olarak evet derim. Kamuoyu nasıl karşılar onu bilmiyorum” diye yanıt verdi.

221 emekli subay ‘Hulusi Akar aleyhinde tanıklık’ için başvurdu

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar'ın CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel aleyhine açtığı 500 bin liralık tazminat davasında 221 emekli subay 'Akar aleyhinde tanıklık' yapmak için başvuruda bulundu.
210,503BeğenenlerBeğen
4,594TakipçilerTakip Et