Sabah yazarı: Resepsiyonda İYİ Parti’li cumhur ittifakı konuşuldu

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ın Saray'da verdiği 30 Ağustos resepsiyonuna katılan kimi AKP'li isimlerin gözlemleri, AKP'deki olumsuz havanın resepsiyona da yansıdığı yönünde.

Resepsiyona katılanlardan AKP’li Türkiye Gazetesi yazarı Yücel Koç, yazısının ‘resepsiyonda gördüğüm’ başlıklı bölümünde, resepsiyona katılımın düşük olduğunu ve AKP’nin eski parıltısının görünmediğini belirtti.

Resepsiyondan gözlemlerini paylaşan Koç, “30 Ağustos Resepsiyonu için Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’ndeydik. Önceki yılların aksine katılımın düşük olduğu, görüştüğüm hemen herkesin ortak kanaatiydi. Belki izdiham şikayetlerinden dolayı bu sefer davetli sayısı bilerek kısıtlı tutulmuştu, orasını bilmiyorum.
Ancak dostça ve açıkça söylemeliyim ki, eski parıltı görünmüyor AK Parti’de” tespitlerini sıraldı.

Bu kez kumaşlar farklı… Erdoğan’la Akşener’den dikkat çeken görüntü!

AKP’yi, ‘Rüzgâr kesildiği için açık denizde duraksamaya geçmiş devasa bir yelkenli’ye benzeten Koç, şu ifadeleri kullandı:

“Ancak sönen yelkenleri yeniden şişirmek ve hızlanmak için önünde daha çok zaman ve fırsat var. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın, belki de bu tabloyu görerek erkene aldığı önümüzdeki ay yapılacak kongre bu açıdan çok önemli. Ayrıca, kabinede yapılacak değişiklikler de bu durgun havayı dağıtabilir. Unutmamak lazım ki büyük idealler ve hedeflerle yola çıkmış AK Parti için en büyük tehlike, araziye uyum sağlamak olur. Bunun başında da Yeni Türkiye idealini kaybetmemek gelir.”

Sabah Gazetesi yazarı Mahmut Övür de resepsiyon izlenimlerini yazdı:

“Resepsiyon sohbetlerinde ağırlıkla sıcak gündem olan Fırat’ın doğusuna yönelik operasyon ve İdlip’e yapılan rejimin saldırıları nedeniyle gelecek göç dalgası konuşulsa da yer yer siyaset kulisleri ve ekonominin geleceği de konuşuldu.

Siyasetle ilgili merak edilen “Yeni bir partiye ihtiyaç var mı?” sorusuyla, yukarıda da sözünü ettiğim “İYI Parti ile Cumhur İttifakı arasında yeni bir ilişki olabilir mi?” sorusuydu. Siyasetçilerin genel yaklaşımı şuydu: ‘Önümüzde seçimsiz en az 3 yıl var ve her şey hızlı değişiyor. Öngörmek çok zor”

Yorum Yaz

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

En çok okunan haberler

Erdoğan’ı tedirgin edecek iddialar… AKP’de neler oluyor?

AKP milletvekillerinin Ali Babacan ve Ahmet Davutoğlu'nun kuracağı yeni partilere katılıp katılmayaağı merak konusu oldu.

Soyunma kabininde kadınların fotoğrafını çeken müezzin: Şaka maksadıyla çektim

Bursa Osmangazi Müftülüğü görevlisi, Mehmet Zahit Kotku Cami Müezzin Kayyımı Yakup Çerkez Temmuz ayında bir mağazada kadın soyunma kabinlerinde cep telefonuyla video çekerken yakalanmıştı. Çerkez savunmasında 'Yan kabinde arkadaşım olduğunu düşünerek, şaka maksadıyla cep telefonumla video ve fotoğraf çektim' dedi.

Muharrem İnce’ye tuzak soru soran Nagehan Alçı fena yakalandı… 24 Haziran’da Erdoğan’a oy vermediği böyle deşifre oldu!

Programda cemaatler ve tarikatların tartışıldığı bölümde Nagehan Alçı, Muharrem İnce'ye "Süleymancılar'la görüştünüz, seçimde sizi desteklediler" deyince ortalık karıştı. 

İsmail Saymaz anlattı dinleyenin nutku tutuldu

Gazeteci yazar İsmail Saymaz Halk TV'de Ayşenur Arslan'ın konuğu olduğu programda yeni kitabı Şehvetiye Tarikatı'ndaki korkunç detayları açıkladı. 

İktidar çalkalanıyor… Arınç ve Bahçeli kavgası genel merkeze sıçradı!

Türkiye'yi 17 yıldır yöneten iktidar partisi AKP'de çalkantılar bitmek bilmiyor. Ali Babacan ile Ahmet Davutoğlu'nun istifa ederek parti kurma kararı almalarıyla başlayan tartışmalar giderek büyüyor.

Metin Feyzioğlu neyin peşinde?

Tacettin Çolak yazdı...

Öğrencilerin kişisel bilgileri Ensar Vakfı’na veriliyor

Selçuk Üniversitesi'nde öğrenime başlayan öğrencilerin kişisel bilgileri Ensar Vakfı'yla paylaşıldı.

Yandaş yazardan Arınç’a: ‘AKP’de rahatsızlığa neden oluyor’

Arınç'ın AKP içinde rahatsızlığa sebep olduğunu ifade eden Yeni Akit yazarı, "Arınç ya Saadet’e ya da şu yeni partilerden birine katılsın" dedi.

15 Temmuz’da Erdoğan’ın yanında olan AKP’li yöneticiden istifa açıklaması: Bir aile şirketi…

15 Temmuz darbe girişimi esnasında Atatürk Havalimanı'nda Erdoğan'ın yanında olan isimlerden olan eski AKP İstanbul İl Yönetim Kurulu Üyesi Yavuz Değirmenci, partisinden istifa ettiğini açıkladı.

Cübbeli Ahmet İsmail Saymaz’ı kandırdı

Gazeteci İsmail Saymaz, kamuoyunda Cübbeli Ahmet Hoca olarak bilinen Ahmet Mahmut Ünlü‘nün yandaş Yeni Şafak yazarı Ergün Yıldırım‘ın yazısını paylaşmasını tepki gösterdi.

CHP’den Aylin Nazlıaka kararı

CHP Parti Meclisi, Atatürk tablosu tartışması sonrası partiden ihraç edilen Aylin Nazlıaka'nın affedilmesine karar verdi.

Yeni bir AHBAP doğuyor

Haluk Levent'in sosyal yardım çalışması AHBAP Atilla Taş'a ilham oldu. CANLAR adlı bir çalışmayı başlattığını duyuran Atilla Taş sosyal medya hesabından çağrı yaptı.

Kılıçdaroğlu’ndan Süleyman Soylu’ya sert tepki: Ne diye gidip oraya oturuyorsun?

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, Parti Meclisi toplantısında konuştu. Kılıçdaroğlu, Çocuklarının PKK tarafından kaçırıldığı iddiasıyla HDP Diyarbakır İl Binası önünde oturma eylemi gerçekleştiren ailelerin yanına giderek oturan bakanlara tepki gösterdi. "Yetki sahibi olanlar güçsüzlüklerini adeta göstermek için gitmiş oturuyorlar" diyen Kılıçdaroğlu, "Ne diye gidip oraya oturuyorsun? Sen acıyı, sorunu çözeceksin. Senin görevin sorunu çözmek" sözlerini kaydetti.