Sabah yazarı: Resepsiyonda İYİ Parti’li cumhur ittifakı konuşuldu

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ın Saray'da verdiği 30 Ağustos resepsiyonuna katılan kimi AKP'li isimlerin gözlemleri, AKP'deki olumsuz havanın resepsiyona da yansıdığı yönünde.

Resepsiyona katılanlardan AKP’li Türkiye Gazetesi yazarı Yücel Koç, yazısının ‘resepsiyonda gördüğüm’ başlıklı bölümünde, resepsiyona katılımın düşük olduğunu ve AKP’nin eski parıltısının görünmediğini belirtti.

Resepsiyondan gözlemlerini paylaşan Koç, “30 Ağustos Resepsiyonu için Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’ndeydik. Önceki yılların aksine katılımın düşük olduğu, görüştüğüm hemen herkesin ortak kanaatiydi. Belki izdiham şikayetlerinden dolayı bu sefer davetli sayısı bilerek kısıtlı tutulmuştu, orasını bilmiyorum.
Ancak dostça ve açıkça söylemeliyim ki, eski parıltı görünmüyor AK Parti’de” tespitlerini sıraldı.

Bu kez kumaşlar farklı… Erdoğan’la Akşener’den dikkat çeken görüntü!

AKP’yi, ‘Rüzgâr kesildiği için açık denizde duraksamaya geçmiş devasa bir yelkenli’ye benzeten Koç, şu ifadeleri kullandı:

“Ancak sönen yelkenleri yeniden şişirmek ve hızlanmak için önünde daha çok zaman ve fırsat var. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın, belki de bu tabloyu görerek erkene aldığı önümüzdeki ay yapılacak kongre bu açıdan çok önemli. Ayrıca, kabinede yapılacak değişiklikler de bu durgun havayı dağıtabilir. Unutmamak lazım ki büyük idealler ve hedeflerle yola çıkmış AK Parti için en büyük tehlike, araziye uyum sağlamak olur. Bunun başında da Yeni Türkiye idealini kaybetmemek gelir.”

Sabah Gazetesi yazarı Mahmut Övür de resepsiyon izlenimlerini yazdı:

“Resepsiyon sohbetlerinde ağırlıkla sıcak gündem olan Fırat’ın doğusuna yönelik operasyon ve İdlip’e yapılan rejimin saldırıları nedeniyle gelecek göç dalgası konuşulsa da yer yer siyaset kulisleri ve ekonominin geleceği de konuşuldu.

Siyasetle ilgili merak edilen “Yeni bir partiye ihtiyaç var mı?” sorusuyla, yukarıda da sözünü ettiğim “İYI Parti ile Cumhur İttifakı arasında yeni bir ilişki olabilir mi?” sorusuydu. Siyasetçilerin genel yaklaşımı şuydu: ‘Önümüzde seçimsiz en az 3 yıl var ve her şey hızlı değişiyor. Öngörmek çok zor”

Yorum Yaz

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Ekrem İmamoğlu’nun 21 yıl önce depremzedelerin yardımına koştuğu görüntüler ortaya çıktı

Ekrem İmamoğlu'nun 1999 yılında meydana gelen Marmara Depremi'nde yardım faaliyetlerine katıldığı görüntüler ortaya çıktı.

Jeoloji profesörü yandaşın maliyet sorusuna cevap verince stüdyo buz kesti

Habertürk'te depremlerle ilgili uyarılarda bulunan Jeoloji Profesörü Prof. Dr. Cem Yaltırak'ın, "Bu projelerin maliyeti ne kadar?" şeklinde yöneltilen soruya verdiği cevap stüdyoda sessizliğe neden oldu.

Depremzede çocuk Süleyman Soylu’ya böyle tokat attı

Elazığ'da 31 yurttaşın hayatını kaybettiği depremin ardından İçişleri Bakanı Süleyman Soylu bölgede depremzedeleri ziyaret etti. 

Yılmaz Özdil yandaşa peşkeş çekip milleten 10 TL bağış isteyen Kızılay’ı es geçmedi

Yılmaz Özdil, Elazığ depreminde yıkılan ilçeler arasında yer alan Sivrice'yi köşesine taşıdı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan Elazığ’da: ‘Sizden ricam; olumsuz propagandalara kulak asmayın’

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, incelemelerde bulunmak üzere İstanbul'dan Elazığ'a geldi.
209,919BeğenenlerBeğen
4,678TakipçilerTakip Et